Aldatmalarda neden kadın tek suçluymuş gibi oluyor?

Sabahtan biraz beyin aktivitesi yapim derken aklıma şu takıldı;

Mesela aldatılan adam genelde sevdiği kadını suçlar kadına kızar, ona nefret duyar. Aldattığı adamı en fazla döver ama, kalbini kıran adam değil sevdiği kadındır..

Madalyonun diğer yüzünü çevirdiğimizde ise; aldatılan kadın asla erkeğine toz kondurmaz aldattığı kadını suçlar, ondan nefret eder, sanki o tek başına yapmış gibi bir ruh haline bürünür..

Şimdi bu noktada iki tarafta aldatan olsa aldatılanda olsa suçlanan kadın oluyor erkeğe nazaran.

Nedir arkadaş bu kadının bu kadının erkekten daha eziklendiği?

Neden yani kimse tek başına aldatmıyor ama, neden kadın tek suçluymuş gibi oluyor genelde?

0|0
6|21

En İyi Erkek Görüşü

• Bence bu durumları kafanıza pek takmayın.Psikolojiniz insanlar hakkında düşünceleriniz alt üst olur.Erkek olsun kadın olsun aldatmak bir kısır döngüdür.Aldatanda aldananda böyle olaylardan çok sancılı bir durumda çıkıyorlar.yada o zindanı içinde takılıp kalıyorlar.Eğer birini seviyorsanız ve o sizi seviyorsa, onunla yaşam kurmuşsanız ona yürekten bağlı olun ve sahip çıkın.Sevmiyorsanız anlaşamıyorsanız, hep sorunlu dünyanız varsa cesaretinizi toplayın ve zorda olsada o insandan yaşamınızı ayırıp yeni bir yaşam kurmaya bakın.Tessellileri heyecanları mutlulukları tek olarak arayın.Kadın ve Erkek üçüncü insanları yaşamınıza sokarak hayatınızın bir dönemini size adamış insanları zindanlara atmayın.Erkekler bir uçkur uğruna kadınlar değişik duygular uğruna beraber yaşadığınız insanların hayatlarını eziyet ve işkenceye çevirmeyin.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• @zed hanım, zorlama tespit olmuş biraz.

Aldatılan eğer ayakaları sağlam yere basan biri ise farketmez, her halükarda böyle birşey için birincil kişiyi-sevgilisini- muhattap alacaktır.

Hani bir de inkar etmeye gerek yok, kadın vücudunun mahremiyeti görece daha fazladır erkeğe göre. Bu yüzden aldatan kadın daha bir değersizleşir erkeğe nazaran sanki.

1|0
    0|0
  • sana tamamen katılmıyorum

çünkü kadında intikam peşine düşebilir

1|0
    0|0
  • Ego meselesi. Bi erkek aldatıldığında ; istenmediğini , bi eksik olduğunu , diğer adamın bi konuda kendinden daha iyi olduğunu ya da kadının diğer adamı arzuladığını ... Bu gibi şeyleri düşünür. O yüzden de , suçlanması gereken doğru kişiyi suçlar. Ama siz kadınlar öyle misiniz ? Öyle bi egonuz var ki , tabi bi de sizi kandırmaya meyilli arkadaşlarınız ... Siz suçu kendinizde aramazsınız." Ben iyiyim aldatıldıysam ; erkeğim beni istemediği için değil , kandırıldığı için. " gibi bi psikolojiye girersiniz ... O yüzden de biz affedilmek isteyince , kolay bağışlanırız bu durumlarda. Bu durum kadını merhametli gösterse de alakası yok. Bütün olay iç dünyanız ve egonuzla ilgili aslında ... Herkes için söylemiyorum , bunu genellemek yanlış olur. Ama senin tarif ettiğin gibi düşünen bi çok insanın durumu bu ;)

0|0
    0|0
  • aldatılan her adam ve aldatılan her kadın senin söylediğin türde tepki vermeye bilir.ayrıcaaaa mantığından yola çıkarak vardığın kanıya şöööyle bi bakındım ve şu yazdıklarından sonraaa""Şimdi bu noktada iki tarafta aldatan olsa aldatılanda olsa suçlanan kadın oluyor erkeğe nazaran.

Nedir arkadaş bu kadının bu kadının erkekten daha eziklendiği?

Neden yani kimse tek başına aldatmıyor ama, neden kadın tek suçluymuş gibi oluyor genelde?""

kimin suçlu olduğu herzaman bellidir.suçlu sadece aldatandır.kadınlar içinde sineye çeken de var boşayan da.dik durmasını bilen dişi aslan da var üzerine kuma getirene susan da.ha sana şimdi bir soru sorucam şimdi geldi aklıma.kuma gelmesine razı gelen kadınları sıkça duyarız ama kuma gelmesi olayı içine girmiş bir tane erkek daha ben duymadım...:):):)

0|0
    0|0
  • Bu sizin duygularınızla ilgili olan bir şey. Sizi aldatan erkeği suçlamayın da gidin diğer kadını suçlayın diyen mi var ? İşte yaradılıştan gelen kadının duygusal zayıflığı. Kadınlar aşka ve sevgiye daha bağlı kaldıkları için sevdiği erkeği suçlayama kıyamıyorlar. Hemen dışsal faktörlere suçu yıkıyorlar. Yoksa bana sorarsan hangisi aldattıysa o suçludur. Kadını-erkeği yok bu işin.

0|0
    0|0
  • daha once eskı sevgılımın benden oncekı sevgılısı arayıp rahatsız edıyodu pıslıkgın tekıydı en sonunda sınırı astı ve meydan kavgası ettım onunla ondan sonra rahatsız etmedı bır kac ay sonra kız arkadasımı onunla beraber yakaladım yanı aldatan kızda olsa erkekte olsa affedılmez

0|0
    0|0
  • aldatmak mı..

yok yahu hiçbir erkek aldatmaz..

bir tanesi bile evet karıcım seni aldattım demez..

taktik bellidir 'hep inkar' '

yani yalan atmışlar,iftira atıyolar,yanlış görümüşsün,yanlış numaraymış,o ben değildim,telefonumdaki o numarayı arkadaşım aradı vs vs...

yani erkekler aldatmaz..ne yaparsa kadın yapar..ha tek başına mı yapar..eh yukarda yazdıklarıma göre

evet tek başına yapar..erkekler sütten çıkmış ak kaşıktır

:)))

0|0
    0|0
  • erkekler daha mekaniktir ve rekabet ve üstünlük kurma güdüleri üzerine programlanmıştır da ondan yenilgiyi kabul etmeyiz genelde.Kadın terkettiği zaman kadın suçlanır arkasından küfürler edilir ama kadınlar duygusaldır onlar için sağlam bi eş bi çocuk mutllu bi yuva her şeyden önemlidir.Durum bu olunca erkek terk de etse ona bi özlem duyulur

0|0
    0|0
  • suçu bırıne atmak lazım

1|0
    0|0
  • kocanı veya! partnareni mutlu edemez isen, tabiki dışarıda arayış içerisinde olacaktır.

1|0
    0|0
  • Erkekdir yapar gibi bi saçmalık varda ondan eğer erkek yapıyorsa sende yap sonuna kadar arkandayım.

0|0
    0|0
  • Valla suç ister kafına atılsın ister erkeğe. Aldatan adamın da ... Kadınında ..

0|0
    0|0
  • kadınlar şeytandır derler panpa :D birbirinizi daha iyi tanıdığınız için o :D

0|0
    0|0
  • Davetkar olan taraf o yüzden

0|0
    0|0
  • bence sana öyle geliyor,aldatıldığı için boşanan bir sürü kadın var

0|0
    0|0
  • Boşuna kadına şeytana pabucunu ters giydirir dememişler,neden demiş olabilirler düşünmek lazım

0|0
    0|0
  • erkeğe mecbur hale gelen kadınların problemidir bu

0|0
    0|0

• kuyruk sallama olayı:D

0|0
    0|0
  • Takılma böyle şeylere sabah sabah:)

0|0
    0|0
  • Genelleme yapma istersen.Ben öyle düşünmem, direkt aldatanı suçlarım.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Erkeklerin birde şu felsefesi var. '' Yatakta yakalansan bile inkar edeceksin''. Kadınlar duyduklarına daha çok inanırlar ya hani. Suçu kabul etmek yerine, demogojı ile böyleydi böyleydi duygusal olarak eksiktim felan sözleri ile kadına acıtasyon yapar. Kadın düşünmeye başladığı anda ise erkek bu sefer yağ gibi üste çıkar ve ''Bu çirkinliği senin yüzünden yaptım''a kadar getirir. Çakallar :/

2|1
    0|0
  • iyi de canım burada senin anlatımında bile suç kadında...duygularıyla değil de mantığı ile hareket etmeyi öğrenecek kadın, bazen erkeksi düşünecek..yapısı buna müsait değil diye bir savunma zırhına bürünürsek işte orada yanlış yapıyoruz..dediğin gibi tek taraflı değil ki..ama kadın, erkeği öyle bir sahipleniyor ki her durumda erkeği oluyor..ondan değil mi metres kabul etmeler, ondan değil mi kuma diye tabir edilen ikinci eşler..kadın kabul etmezse, erkek ettiremez..bu olguyu yıkacak olan yine kadın ille de kadın...hani bir laf var klişe; kişi kendini nasıl görürse başkaları da öyle görür diye..aynen o hesap..

0|0
    0|0
    • evet kadından kaynaklı ama, sirayet etmiş sanki çok fazla otomatikman yapılıyor..

• beyin jimnastiklik bir konu gibi gelmiyor bana ama madem sen yapmissin zed yazayim

sorunlu oldugum kavramlar bunlar, tespitlerini kati ve cok genel buldum, bireysel bakiyorum

deneyimciyim, kendi hayatimda deneyimlemedim bu yüzden beylik laflarim yok, fakat gözlemledigim kadariyla metalaştırmanin derecesiyle ilgili bedeni.

kadinin metalastirilani bedeni, erkeginki ruhu.

0|0
    0|0
    • ilgili nedeni*

• o işin esprisi tabi ki beyin jimnastiği yapmadım kaze sabahın o saatinde beynim hala uykuda oluyor :D

tespitin ise çok güzel oldu farklı pencerelerden bakan insanları severim..

• yani ben de beyin cimnastigimden kastin hani kafani yormak : )

• Yalnız, kendi ailemden gördüğümden söylüyorum aldatılan kadın adamı da gayet suçluyor. O dediğini yapan daha çok aldatılan adamın annesi oluyor.Kaynana olayları yani :)

0|0
    0|0
  • kadının dünyası şüpheyle doludur.o yüzden kendimize bile güvenemiyoruz kadınlar olarak.tek sorun kendimiziz aslında.başkasına vereceğimiz güven duygusunu öncelikle kendimize versek böyle olmayacak.

0|0
    0|0
  • ben ikisine de dalarım kadın erkek eşittir :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...