Sorum özellikle sporla uğraşan erkeklere?

fitnes çalışıyorum doğal olarak kas ağrısı oluştu ve bu kas ağrısı ile ilgili sorularımı madde halinde cevaplarsanız çok memnun kalacağım.

1. Kasların ağrıması 1 hafta düzenli sporla birlikte etkisini yitiriyor ancak ağırlığı ve süreyi artırdığımda gene ağrı hissediyorum bu o gün yaptığım ağırlık çalışmasının hakkını verdiğim anlamına mı geliyor.

2. Kas ağrısı olması kasların ağrı süresince geliştiği anlamına mı geliyor.

3.Çok az bir kas ağrısı varken de hafif ağırlık yaparsam gelişimi olumsuz etkiler mi

4. Kas ağrıları tamamen bitene kadar mı dinlendirmem gerekiyor

5. Spordan sonra ağrılar için dinlendiğimizde ağrı geçene kadar dinlenme dönemindeykende kas gelişmeye devam ediyor mu

0|0
1|5

En İyi Erkek Görüşü

• Dostum merhaba, öncelikle sanirim spora yeni basladin ilk asamalarda bu normaldir. Bir kas gevsetici al 1-2 gün ara ver haftada 4 gün calissan bile belirli bir vucuda sahip olursun 3-4 ayda beslenme cok onemli, yumurta ve baliktan vazgecme ozellikle beyaz et yemeye calis salata herzaman menunde olsun marul bol bol yemelisin ki yaglarini eritsin sorularin olursa yardimci olabilirim

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Eder.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• hepsine dicek bişeyim yok ama sana iki şey diyebilirim no pain no gain ( acı yoksa kazanımda yoktur) ve kaslar dinlenirken yapıma uğrar, aslında herkes sporda kaslarını eritiyor parçalıyor yani kas kaybediyor sonrasında beslenip dinlenerek o parçalanmalar onarılıp hacimleniyor.

1|0
    0|0
  • Çalıştıktan sonra dinlen zorlama kas çalışırken değil çalıştıktan sonra dinlenirkene büyür..

0|0
    0|0
  • Soğuk duş alman gerek ama kas ağrısın zararı veya faydası yok uzun zamandır kaslarına yüklenmediğin icin lastik asidi oluşuyor ve ağrı yapıyor

0|0
    0|1
    • Lastik asiti ne be? Laktik asit. Ayrica kas sogukta gevsemez soguk kan dolasimini hizlandirir sadece.

• Bak kardesim soguk dus kan dolasimini hizlandirir fakat kaslari gevsetmez kaslarin gevsemesi icin vucut fonksiyonlarinin biriken asitin o anlik toplanmasi sonucu olusan tepkimedir o sebeple insanlar ilk spor zamani ham bir vucut yuzunden kollarinda bacaklarinda agri hisseder.

• bende sıcak duş diye biliyordum geçiriyorda aslında ama soğuk duşuda denemek lazım

• kardeş fitnes a ne zaman başladın ve nasıl ısınıyorsun? (iyice ısınmadan başlama)
    kaslarının çok ağrıması çok zorladığın anlamına gelir. ve sürekli çok zorlarsan şekilsiz gelişirler.

0|0
    0|0
    • 2 haftadır başladım 10 dk sadece gövdeyi ısıtıyorum oda daha seri çalışmak için ama 2 haftada arkadaşlarım kollarımın geliştiğini söylediler şaşırdım vücut şekle girdi yani hafiften yağ sarkma zaten yoktu kas kolay oluyor

Yükleniyor...