Gerçek bu değil mi ?

Şimdi biliyorum herkez soruyu şikayet edecek ve soru kaldırılıacak siz kendi kendinizi soruyu kaldırarak avutacaksınız sebab kazandık diyeceksiniz.Oysa ben sizlerden daha mutlu olacağım çünkü gerçekleri yüzünüze tokat gibi vurmuş olacağım.

Sen karşılık beklediğin için sevap yapıyorsun.

Ben karşılık beklemeden iyilik.

Sen yanmamak için kötülük yapmamaya çalışıyorsun.

Ben doğru olanın yapmamak olduğuna inandığım için.

Sen hırsızlık yapanın kolunun kesilmesini, istenilen sisteme zıt bir harekette bulunan kadının öldürülmesini din temellerine dayandırıp allahın emri sayıyor ve sessiz kalıyorsun.

Ben bunun insanlık dışı bir hareket olarak kabul ettiğim için gözünde dinsiz sayılıyor, allahın emrine karşı çıkan biri oluyorum.

Sen dünyanın sınav yeri ve asıl olayın öldükten sonra olduğunu düşünüyorsun.

Ben dünyanın asıl huzur ve barış içersinde yaşanılması gereken bir yer olduğunu.

Sen Allah birdir, Muhammed peygamber ve Kuran Allahın sözüdür diyorsun.

Ben biraz mitoloji,biyoloji,tarih,felsefe vb. konuları araştırdıktan sonra, bunların doğruluk ve gerçekçilik olasılığının Zeus ve Uçan Spagetti Canavarının ile bir olduğunu düşünüyorum.

Sen öldükten sonra cennet ve cehemmem olduğuna inanıyorsun.

Ben öldükten sonra kurtlara ve böceklere toprak altında ziyafet olucağımıza.

Sen sistemin gereği bu güne kadar yaşamış ve yaşayan çoğu bilim adamı, filozof vb. dallarda ki toplumun gelişimi sağlayan inançsız kişilerin de cehenneme gidiceğini söylüyorsun.

Ben ise cehennem var ise onlarla orada bulunmaktan memnun olucağımı

Sen afrikada açlık ve susuzluktan ölen çocukların ölüm sebebini bilmem kimin günahını çekiyor yada ibret alınması için olduğunu söylüyorsun.

Ben buna ilahi adeletin olmadığına kanıt, kimse kimsenin cezasını çekme zorunluluğunun olmadığını ve onların ne suçu olduğunu merak ediyorum.

Nihayetinde ; sen inanıyor, ben inanmıyorum.

Senin Allaha inanman beni rahatsız etmiyor, benim inanmamama tahammül edemiyorsun.

Ama kendi sistemine göre yorumlar isen sonuç ; benide onuda aynı allah yarattı, o öyle ve cezasını çekicek,ben niye karışıyorum, bana ne oluyor?

Güncellemeler:
Hepiniz müslüman diye geçiniyorsunuzda müslümanlıkta günah olan , hoş karlışanmayan evlilik dışı arkadaşlıklar,evlilik dışı cinselliğin konu olarak açıldğı bir sitede takılıyorsunuz bu nasıl bir çelişdir? Bu ne yaman bir çelişkidir ?

0|0
7|3

En İyi Kız Görüşü

• Bu arada çok bilimi araştırdığını iddia ediyorsun ya...O elektromagnetik etkileşimleri bulan, gravitasyonları bulan, zayıf etkileşmeleri bulan Abdüsselam'ın hayatını da okumuş olman gerekiyor.Adam nobel ödülü alan bir fizik bilgini ve üstelik dindar biri. :) Yani şuan ki o Fred Royle'nun bir zamanlar big bang diye ortaya attığı ancak kendisinin de inanmadığı evren denilen kavrama çok çok büyük katkıları olan biri. :)

Siz dinin birtakım şeylere engel olduğunu düşünüyorsunuz ama durum öyle değil malesef..Sizde bu düşüncelerle bağnaz olmaktan veya anarşist olmaktan başka bir hava yaratmıyorsunuz.Seni bu yüzden kaale almıyorum soran kişi..Türklerden de Caner Taslaman'ı takip edebilirsin, Kuantum fizikçisi Ali Kaya'yı da takip edebilirsin...Onlar senden kat kat fazla şeyler bilen inançlı bilim adamlarıdır :)

0|0
    0|0
    • Kaale almadığın için hala yazıyorsun değil mi ? :)

• John Lennox ve diğerleri... link tabi izlemeye cesaretin varsa...Hadi selametle ateyiz.

• Arkadaşlarının özelliğini aç istersen...

Kızlar Ne Diyor 6

• Sen öyle inanıyorsun, ya da inanmıyorsun, başkası hiç inanmıyor, biz böyle inanıyoruz...Aynı olsaydık çok sıkıcı olmaz mıydı?

Yargılamak yerine (bunu sadece senin için söylemiyorum) anlamak gerekir biraz da...

Hangi düşünce, her şeyiyle doğrudur ki..Önemli olan, herhangi bir fikre saplanmadan hepsinin doğru yönlerini almaktır.

Evlilik dışı ilişkilerden bahsetmişsin...Sen ilişkilerini böyle yaşamazsın. Başkaları yaşar...Örnek almıyorsan, kendine rol model oluşturmuyorsan zaten senin için sorun olmamalı...

Bunları kafana takma, öğrenmeye bak, başkalarının hayatlarından, hatalarından büyük dersler çıkarabilirsin..

0|0
    0|0
  • Derdiniz ne? Ateist arkadaşlarım var ve hiçde siizn gibi değil yaklaşımları..Siz bir şeyleri karıştırıyorsunuz galiba. İnançsızlığınızı daha akla uygun ve mantıkla savunsanızda kavramlar üzerinde altını çizemeyeceğiniz söylemlere başvurmasanız...

0|0
    0|0
  • Tamam en inanmada.Bizim o söylediklerine inandığımızı yada Müslüman olup olmadığımızı nerden çıkardın.

Bak nasılda biliyorsun Son Dinin Müslümanlık olduğunu.Neden Hristiyanlıktan (Hz.isa)

Musevilikten (Hz.Davut)bahsetmedin.

Şimdi derdin Müslümanlıklamı yoksa Allah'la mı ona karar ver...

Laf edeceksen Bütün dinleri işin içine katarsan o zaman gerçekten Ateist olduğuna inanırız

0|0
    0|0
    • Bu ülkede çoğunlukta olan müslümanlık değil mi ?

• Ateist olmak ülkeye göremi değişiyor onu anlamadım..Zamane ateistlerindensin yani.Duruma göre nabza göre şerbet.Hangi Dinse varsa ona göre karşıtlık.Neyse dediğim gibi.Yapacaksan tam yap.Yapmayacaksan bu işleri bırak...

• bu soruda kaldırılacak bişey yok inanmazsan inanma kardeşim niye tahammül edemeyelim ki bunun sebebi sizin sürekli tahrikleriniz olduğunu görmüyormusun ? hem sorgulanmak istemiyorsun hemde gelmiş burda ne arıyorsunuz diye bizi sorguluyorsun bu nasıl bir çelişki . demek ki seninde rahatsızlık duyduğun bişeyler var . kimsenin sizin kuyruğunuza dokunduğu yok kendi kendinize rahatsızlanıyorsunuz. dün bi kız gelmiş hadi tartışalım sen bana hakaret edeceksin eninde sonunda diyor. yani derdi amacı tahrik edip kendine söylettirmek . amaç ne müslümanlar böyle kötü insanlar onu kanıtlayacak aklı sıra. ne boş bir çaba

0|0
    0|0
  • bir kere sen hatayı insanların inandıklarını yanlış olduğunu yazarak hatayı en başta yapmışsın ve beni inanlar rahatsız etmiyor diyorsun da ne diye bunu yazıyorsun bu açıkça alaya almak bilmem farkında mısın kimse kimsenin inancına dil uzatamaz bunu kafana sok iyice ve sen de uzatamazsııınnnn...

0|0
    0|0
  • Senin din ile Rab arasındaki sorunun ne?

0|0
    0|0
    • Bir sorunum yok olmayan şey ile ne sorunum olabilirki ?

• Tabi tabi senin dinin evlilik dışı ilişklierin günah olduğunu söyler ama nedense evlilik dışı arkadaşlıkların,cinselliğin konu olarak açıldığı bir sitede takılıyorsun bundan büyük bir çelişki varmı ? sen nasıl müslümansın ? bende senle uğraşamayacam ha bide kapalı değilsen kapanmalısın yoksa öteki tarafa işin zor :(

Erkekler Ne Diyor 3

• söylediklerine kısmen katılmakla birlikte Allah inancı tam olan biri olarak seni kınamıyorum. herkesin özgür iradesi var bunları tabi ki düşünebilirsin. bu hiçbir şekilde benim gibi müslümanlığı içtenlikle yaşayan birini rahatsız etmez. fikirllerinin arkasında dur ama bir de kuranı alıp oku tavsiye ederim.

0|0
    0|0
    • Kuranı okudum ve anladım.Kutsal kitapları okuyup anlayana ateist anlamyana dindar denir.Nikola Tesla

• Hayır nefret yok ben sadece onun dininin emrettiklerini söyledim.Eğer bunlara nefret diyorsan senin dinin nefreti emrediyor demektir.ki bence öyle ateistleri öldürün diyen ayet ve yahudi ve hristiyanlarla dost olmayın ayeti buna en büyük örnekler

• Soranın bir şeyi bildiği yok berk, sadece birtakım bağnazlığıyla İslam dinine karşı önyargılarla konuşur..Aslında ateistte diyemeyiz, bir nevi anarşistlik denebilir.:/ Hep yanlış örnekler yüzünden, 19luk gençler ne hale geliyor..

• müslüman mahallesinde salyangoz satıyorsun ve kaldırılcağını biliyorsun kendi fikirlerini burada açığa vurman gerekmez seni kimse zorlamıyor açıklaman için sonuçta soru cevap forumu olabilir ama her dilediğinide özgürce yazacaksın diye birşey yok

0|0
    0|0
    • neden burası özgür bir ülke değil mi ? Bu sitede fikir özgürlüğü yok mu ?

• Özgürlük başkalarının haklarına tecavüz etmeden olur..Sen milletin inancıyla dalga geçerek hangi özgürlük tanımından bahsediyorsun? Kendi kafanın içinde kurduğun tanımları başkasına anlatma emi soran...İlk önce tanımların açıklamalarını iyi öğren.

• Sen fikir özgürlüğünden bahsediyorsun lakin benim değerlerimin inançlarımın üzerinden değerler biçiyorsun. İnandığın gibi yaşarssın kimse sana Allaha inan demiyor sende bize bu konuda fikirlerini sunman gerekmiyor

• Dostum sen bir hava al gel. Sana çok kötü şeyler oluyor.

0|0
    0|0
Yükleniyor...