Allah'a inanmayan Ateistler neden bu dünyanın kahrını çekiyorlar?

allah inanmayan Ateistler neden bu dünyanın kahrını çekiyorlar madem cennet cehennem yok o zaman neden bu kadr çile çekiyorsunuz ben inanmasam 1 dk bile durmam bu dünyada

Güncellemeler:
sandradee isimli arkadaş insanların maymunlardan geldiğini söylüyor peki neden şimdiki maymunlar insan değil

0|0
9|12

En İyi Kız Görüşü

• yok be ne ateisti hepsinin allahdan ödü kopuyor...

3|3
    1|3
    • kesinlikle bal gözlü öyle babamında fazla inancı yok ama 10 gün önce kaza yaptı allah şükür dedi madem niye korkmuyorlar neden hala çile çekiyosun bence hepsi inanıyorlar işlerine gelmiyor insan kendine bakarak anlar bu vucut nasıl geldi durduk yeremi oldu peygamberler evliyaların mucizeleri kerametleri var

• dimi burcu hepsininin allahdan ödü kopuyor

Kızlar Ne Diyor 8

• sen o kahrı inandığın ve dolayısıyla bi yığın tabuya bağlı kaldığın için çekiyor olmayasın?

hayat gün güneş aşk yaşlanmak gezmek görmek hissetmek sevilmek heyecan. güzel şeyler bunlar.

2|6
    2|2
    • ateist misin

• nereye vurmuş peki? anlatsana ? Aydınlanalım biraz :)?

• Biride bana evrim olmazsa ateistlerde olmaz diyor :D evrim 150 yıldır var ateizm ise 1000lerce yıldır var :D birde evrimin evrenin oluşumunu olduğunu sanıyor zavallı :)

• Şimdi bi ateist senin sorunu okuyup boşluğa düşerse ve intihar ederse bunun vebalini öteki dünyada nasıl verirsin!1!

2|1
    2|1
  • Bunuda açıklayın ateistler:D

Derdiniz ne ateistlerle anlamış değilim..

1|3
    1|1
    • dünya mutluluk var elbette ama sıkıntı daha çok madem inanmıyorlar niye yaşıyorllar dünyanın kahrını çekiyorlar ben onlar gibi olsam 1 dk durmam

• Laviii yerim <3

• Kendileri dünyanın çok büyük bir oyununu çözdükleri için deha ünvanına sahipler.O yüzden bu dünyayı şakirtlere, yobazlara falan bırakmak istemiyorlar abisi.

4|0
    1|1
  • Ne yaparsin mesela?

0|0
    1|1
  • belkide dunyada doyasiyla yasayip herseyin bitecegini dusunuyorlar o yuzden dunyada kaliyorlar : ) ?

1|0
    2|1
  • G.t korkusu iştee kolay mı o kadar

1|0
    3|1
    • ya aslında bence hepsi inanıyor sıkınca yardım istiyorlar babamın bile falz inancı yok ama gecen kaza yaptı allah şükür dedi uçak düşse acaba hala inanmazlarmı ;D

• İnansada inanmasada her insanın canı kıymetli hem bunlar rahat adam iş güç yok nelerle uğraşıyolar sıkıntada olsalaar Allah tan başka kımden yarım isticekler

• aynen öyle haklısın

• şu açıklayınlı soruları açıklayamayınca dinden çıkmış gibi hissediyorum mk :(

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 12

• Sen karşılık beklediğin için sevap yapıyorsun.

Ben karşılık beklemeden iyilik.

Sen yanmamak için kötülük yapmamaya çalışıyorsun.

Ben doğru olanın yapmamak olduğuna inandığım için.

Sen hırsızlık yapanın kolunun kesilmesini, istenilen sisteme zıt bir harekette bulunan kadının öldürülmesini din temellerine dayandırıp allahın emri sayıyor ve sessiz kalıyorsun.

Ben bunun insanlık dışı bir hareket olarak kabul ettiğim için gözünde dinsiz sayılıyor, allahın emrine karşı çıkan biri oluyorum.

Sen dünyanın sınav yeri ve asıl olayın öldükten sonra olduğunu düşünüyorsun.

Ben dünyanın asıl huzur ve barış içersinde yaşanılması gereken bir yer olduğunu.

Sen Allah birdir, Muhammed peygamber ve Kuran Allahın sözüdür diyorsun.

Ben biraz mitoloji,biyoloji,tarih,felsefe vb. konuları araştırdıktan sonra, bunların doğruluk ve gerçekçilik olasılığının Zeus ve Uçan Spagetti Canavarının ile bir olduğunu düşünüyorum.

Sen öldükten sonra cennet ve cehemmem olduğuna inanıyorsun.

Ben öldükten sonra kurtlara ve böceklere toprak altında ziyafet olucağımıza.

Sen sistemin gereği bu güne kadar yaşamış ve yaşayan çoğu bilim adamı, filozof vb. dallarda ki toplumun gelişimi sağlayan inançsız kişilerin de cehenneme gidiceğini söylüyorsun.

Ben ise cehennem var ise onlarla orada bulunmaktan memnun olucağımı

Sen afrikada açlık ve susuzluktan ölen çocukların ölüm sebebini bilmem kimin günahını çekiyor yada ibret alınması için olduğunu söylüyorsun.

Ben buna ilahi adeletin olmadığına kanıt, kimse kimsenin cezasını çekme zorunluluğunun olmadığını ve onların ne suçu olduğunu merak ediyorum.

Nihayetinde ; sen inanıyor, ben inanmıyorum.

Senin Allaha inanman beni rahatsız etmiyor, benim inanmamama tahammül edemiyorsun.

Ama kendi sistemine göre yorumlar isen sonuç ; benide onuda aynı allah yarattı, o öyle ve cezasını çekicek,ben niye karışıyorum, bana ne oluyor?

1|4
    2|3
    • objektif yazı olmuş.

• Evet adilsizlik dünya böyle malesef keşke senin inandığın Allah gerçek olsa ama değil.Gerçek olsa bunların dünyada yaşanmasına izin vermezdi.Şimdi bana madem hesabı sorulmayacak neden sende kötülük hırsızlık yapmıyorsun diyebilirsin.Evet bu dünyadaki hiç birşeyin hesabı sorulmayacak ama yinede kötülük yapmıyorum çünkü kötülük yapmanın doğru bişey olmadığını biliyorum.

• peki öldükten sonra ya cennet cehennem varsa diye hiç düşündünmü naparım diye

• Herkes senin kadar cesur değil demek ki.Onlar da madem geldim bu dünyaya ve bu dünyadan sonrası da yoksa doya doya yaşamalıyım diye düşünüyorlar.Neden kendilerini öldürsünler ki?Zaten sonunda ölecekler,ölene kadar hayatın tüm nimetlerinden faydalanmanın nesi kötü?

Belki de onların yaptıkları doğrudur.Ölünceye kadar hiçbirimiz hangisinin doğru olduğunu bilemeyecez.Onun için herkesin inancına saygı gösterelim lütfen.Herkes bizim inandığımız şeye inanmak zorunda değil.

0|3
    0|0
    • ben onlara birşey dediğim yok herkezin aklına bazı şeyler gelebilir yolda gelirken benimde aklıma bu geldi madem inanmıyorlar niye yaşıyorlar diye

• Ölünce ne olacak biliyormusun hiç bişey olmayacak tıpkı doğmadan önce olduğu gibi.Ve son cümlenden dolayı sana teşekkür ediyorum.

• Seni bu hayatta tutan şey Allah korkusu demek ki. Üzüldüm senin çin @zordünya. yine de madem inanıyorsun sebat et, Allah'a sığın.

1|2
    0|0
    • Evet yetmiyor anladığım islam hoşgörü dini benim bildiğim ama kimsede hoşgörü denen şey yok.

• Lütefen sonuna kadar izle o zaman neden yaşadığımızı göreceksin. link

0|1
    0|1
    • izledim link için teşekkür ben bugün aklıma geldi hayta tabi güzellikler var ama mutsuzluk daha çok madem inanmıyorlar niye yaşıyorlar bunun en iyi cevapı ölünce alınacak bakalım hangi taraf haklı çıkacak dünyanın tesadüf olduğumu yoksa dünyanın bir yaratıcı tarafından yaratılmasımı bunun cevapı ölünce herkez görcek

• Ateistlere karşı duyduğunuz öfkeyi keşke ülkeyi yönetenlere de duyabilseydiniz

1|2
    0|0
  • Allah'a inanan ateistler de mi var? :)

0|0
    0|2
    • yok madem inanmıyorlar neden hala hayata çile çekiyorlar ben olsam inanmasam 1 dk durmam aklıma geldi madem inaçları yok niye yaşıyorlar diye

• Derdin ne anlamadım ki? Neyi savunması, soru soruyorsun yanıt veriyoruz. Soruna "karşı fikirde olanlar yazmasın" yaz biz de yazmayalım o zaman. Kaldı ki sorun haklı/haksız, doğru/yanlış yanıtı olan bir soru değil. Daha sorduğun sorunun farkında bile değilsin. Yaptığın güncellemeden karşı olduğun şeyi bile bilmediğin ortada zaten. Rica ederim devam etmeyelim, boş yere birbirimizi kırmayalım. Sevgiler.

• bu soru beni boşluğa itti intihar etmeye karar verebilirim her an ?

1|2
    0|1
    • yapma değmez :)

• Al işte @soran beğendin mi bu yaptığını :( Deca sakin ol lütfen kuşları, böcekleri, kelebekleri düşün. yaşamak coğzel

• yaşa yaşa hayat devam ediyor ;D

• hadi bakalım ateistler bunu da açıklasın

0|1
    0|1
    • yani açıklasınlar hayatlarından mutsuz yaşayan ateistler madem allah yok niye çile çekiyosun

• güncellemeye ve en iyi cevaba bakarsak, hiç bu muhabbetlere girilecek adam değilsin

0|1
    1|0
  • işte sen çile çekiyorsun ben keyif alıyorum :D

sen üstüne bi de bi sürü cehennem korutmacasını çekiyosun :D

0|2
    0|0
  • Hadi Ateyizler bunuda açıklayın!

0|1
    1|2
    • ya bu konu aklıma geldi hem hayatlarından sıkılan çoğu bunalımda herkez gibi mutlu günleri oluyorlar ama genelde mutsuz olduğu zamanlar daha çoktur eminim madem inanmıyorlar neden bu hayatı yaşıyorlar ben inanmasam 1 dk durmam bu dünyada

• yazık bunlara acıyorum bu beden nasıl oldu durduk yeremi oldu elbet biri yarattı

• usta bu köpek olayına sesli koptum

• aha sonunda klişeler ge gelmeye başladı :D şimdiki maymunlar neden insan değilmiş :D

la biraz araştırın. bu kadar cahillik bünyeye fazla gelmiyo mu :D

0|1
    0|0
    • ateist düşüncesi yanlış düşünce

• inanmayanları kesin diyen, onları domuzdur diye hakret eden, 53 yaşındayken 9 yalındaki kızla gerdeğe giren, kadınları cehennein odunu yapan, erkeklere anca sex, huri, gılman vaadeden vs vs din doğru düşünce ben yanlış düşünce öyle mi. bu kafayla devam edin ;)

Yükleniyor...