Çok çekingenim çok eziğim..

arkadaşçık denilebilecek 10a yakın arkadaşım var görünce selamlaştığım vs ama derdimi anlatabileceğim uzun uzun omzunda ağlayabileceğim tek insan sevgilim..sevgilimle aynı sınıftayız ve bütün gün beraberiz o arkadaşlarıyla zaman gecirçeğinde kendimi çok yalnız hissediyorum kimsesiz gibi gelip yanıma konuşanlar oluyo ama ben kimseye gidemiyorum yüksek sesle konuşamıyorum sanki sesim çıkmıyo insanlar çoğu zaman ne dediğimi anlamıyo bi daha sorduklarında kendimi dünyanın en aptal insanı gibi hissediyorum okulda sunum yapcaz ne yapcaz bilmiyorum çok korkuyorum 120 kişiye karşı konuşmaya bunu nasıl aşabilirim özgüvenim çok az kendimi çirkin buluyorum iyi bi bölümde okuyorum ama çok aptal ezik hissediyorum kimse beni sevmiyo gibi..

Güncellemeler:
benim için onemli olan cirkin olmak guzel olmak değil tesekkür ederim guzelsindir değiniz için ama benim sorunum içime kapanıklık iyi muhabbet eden biri olmamak

0|0
8|16

En İyi Erkek Görüşü

• vallahi çekingennim diyosun ama sevgilin var

1|0
    0|0
    • sevgilim var evet ama 20 yasındayım ilk sevgilim

• öyle olmalı zaten arayarak kim bulmuş ki

• bulan var tek gecelik tarzda..

Erkekler Ne Diyor 15

• senin problemin psikolojik..asosyal bir insan olduğun belli.ancak bu durum kolay aşılır.yeterki önce şu saçma psikoojiden kurtul.

0|0
    0|0
    • psikiyatriye gittim ben ama olmadı duzelemedim arkadascık bulmama yaradı muhabbeti ilerletemedim mesela sınıfta gidip yanlarına oturmaya bile cesaretim yok onlar seslenirse gidiyorum anca onlar gelsin diye bekliyorum

• öyle biri değilim ben her gece barda falan olmak falan değil derdim evimde olsam bile huzurlu olmak istiyorum ben evcimenim zaten ama aile basksı onu yaptırıyo cogu kıza..bu benim ilk sevgilim inş son olur

• inşallah hakkında hayırlısını diliyorum :)

• iyi bir muhabbet edip ne yapmayı düşünüyosunki hai kime kendini ispat etmeye çalışaasın hadi böyle bir problemi olanlar genelde sevgilisi kız veya erkek ardakaşı olmayan insanlar senin oda var yanii böyle bir porblemin olmaması lazım senin

0|0
    0|0
    • sevgilim var ama kızlarla guzel muhabbet edemiyorum yarın sevgilim olmazsa yanımda yalnız kalcam gii geliyo

• okulum deniz kenarına yakın neyse ki gidiyorum arada yarım saat oturup aglıyıp geri donuyorum gercekten caresizlik diye bişey var ben bunu yasıyorum bu yaz cok sey yasadım cok agır siddet gordum sevgilim annemi aradı ben kızınızla evlenmek istiyorum onu seviyorum diye kacırırım gibi bi laf etti bana evlenelim dedi ama nereye evleniyoz dedim burs da kesilir 5 parasız kalırız mecburen ayrıldık dedim sesini cıkarmadı ama o bunları yasamayı hic haketmedi annemden o lafları duymayı hic haketmedi

• hımm çaresizlliği bende yaşadım ne olduğunu iyi bilirim...

• sevgiyi ailende aramalısın bence 120 kişinin önüne gelince kendini bu kadar küçümser isen o zaman aptal olursun işte insanların kendilerini bu kadar küçük görmeleri beni üzüyor senin okuldaki hayat agacın hayat amacın ne bunu düşün kimse beni sevmiyor diyorsun bırak sevmesinler ki seviyorlardır bu senin hüsnüzanın farkında olmandada fayda var toparla kendini bence

0|0
    0|0
  • sesin cıksın biraz yaa cekinme neden cekiniyorsun yanlıs yada dogru sen düsünceni savun yemezler adamı neselen cos nebilyem birseyler yap işte hepsi insan sen farklımısın

0|0
    0|0
  • kendıne güven güvenın hep olsun. Unutma eğer hayata başarılı olmak ıstıyorsan ınanacaksın zafer ınananlarındır

0|0
    1|0
    • tesekkür ederim umarım basarırım bu guveni

• ya ne kadar yalnıs dusunuyorsun bı etrafına bak senden farklı neylerı var kendıne guven gerısı corap sokugu gıbı gelır kendının farkında olman lazım once sıcak ol kaynas ınsalarla ne aybedersınkı otur bı dusunsene

0|0
    0|0
  • kendini çirkin buluyorsan nasıl sevgili yaptın kız :) bence kendine haksızlık ediyorsun

1|0
    0|0
    • sevgilim cok yakısıklı yani cogu kız begeniyo onu onun için bana dusman olanlar bile var ama bi ona bakıyorum bi kendime guzel değilim ben

• yakışıklı adam çirkin biriyle neden birlikte olsunki ?

• bunu ben de kendime soruyorum bazen oyle deyince yani ben cirkinim falan sacmalama cok guzelsin diyo ama sorun cirkinliğim de değil sadece ben cirkin oldugum icin ozguvensiz değilim ki

• 5 tane arkadaşım 2 tane arkadaşçığım var 2 tanede çeyren :(

0|0
    0|0
  • aynı durum bendede var benim gibi birinin olması hoşuma gitti belki tanışabiliriz

0|0
    0|0
    • bence çekingenliği yenmenin bazı yolları var

• tüh üzüldüm ama yinede faceni yada twitterini adresini özelden mesaj atabilirmisin

• kendimizi 0 olarak görmeye devam edelim

• ikizler burcu :S

0|0
    0|0
    • akrep

• Kardeşim cesur ol biraz. Rezil olmaktan korkma rezil olduğun şeyi bir daha yapmaktan kork.

• haklısın aslında ama sevgilim yapma dediğim seyleri neden tekrar tekrar yapıyosun diyo hep farkında olmuyorum bile ama cok aptalca seyler yapıyorum

• burcun ne ?

0|0
    0|0
    • akrep

• peki kim çıkma teklifi etti önce sevgilin mi?

• evet sence ben edebilir miyim bu cekingenlikle

• onlar da senin gibi normal insanlar. gözünde büyütmene gerek yok. geçmiş olsun.

0|0
    0|0
  • bence senin sorunu çözebiliriz

0|0
    0|0
  • zamanla geçer biraz topluma karış

0|0
    0|0
  • sevgiline bu durumu anlat ve elinden geldiğince poh pohlasın seni sürekli iltifat etsin filan böylece özgüvenin yerine gelecektir

0|0
    0|0
    • o elinden geleni yapıyo beni o arkadascıklarla o tanıstırdı zaten ondan bunu saklamadım ben en bastan beri biliyodu yani ilişkiye baslamadan ben onu kendime yakın gorup bunu anlatmıştım

• arkadaş edinmede sorun yaşaman kötü. yapabileceğim birşey olursa tabi istersen bende sana arkadaş edindirebilirim, bir çok kız arkadaşım var

Kızlar Ne Diyor 8

• O halinle sevgilini nasıl buldun şaşırdım aslında. Neyse öz güven eksikliğini ancak sosyalleşerek yenebilirsin mesela dışarıda konuştuğun insanlardan çekinmeni gerektirecek hiç bir şey yok onların da çoğu senin gibi düşünüyor buna emin ol ki zaten hiçbirini bir daha görmeyeceksin rezil olsan ne olur böyle düşün. Sunum yapacak olman da büyük avantaj bence çünkü bir şeyler yapmaya başladığını görünce kedine güvenmeye başlayacaksın. Yalnızlık için de; yalnız falan değilsin sevgilin var, ailen var, arkadaşların var ki 10 kişi deyip küçümseme gayet yeterli. Ayrıca yalnızken de kendine yetebilmeyi öğren, kendine zaman ayır, tek başınayken de mutlu olmayı öğren yalnızlık çok da kötü bir şey değil... İkisini dengede tutmayı becerebilirsen bir sorun kalmaz ortada.

0|0
    0|0
    • sevgilim var evet zaten o yuzden biraz avanatjlıyım yani sevgilim son derece sosyal biri iyi niyetli bana yardım ediyo ama sunumda o yanımda olmıcak o arkadascık dediğim kızlardan biri ve sevgilimin arkadası var neyse ki grubumda yoksa hic yapamazdım

• istemediler emin ol cok daha iyi yerlere yetiyodu puanım hacettepe ist unv vs ama izmir dışı tercih yapamadım

• Yeni doktorundan rica et o da görüşsün ailenle zaten çoktan bunu yapmış olması gerekiyordu. Ayrıca doktor diyoruz ama psikolog kontrolünde misin aynı zamanda? Ailen yüzünden bu durumdasın, kendini suçlama! Onlar bunun farkındalar mı peki?

• Neden bu psikolojiye girdinizki? Bölümünüz nedir sunumlar genelde eğitimde olur.

1|0
    0|0
    • bolumum fizyoterapi rehabilitasyon sunum var cok yapmıyoruz ama bi derste yapıyoruz ve o sunuma gore not alıyosun vize vs yok

• 3 yıldır boyleyim ben cocukken cok pohpohlanırdım okulda ailemde cok iyi arkadaslrım vardı ama lise sonda ailem beni bi kıstı tam kıstı her sey yasaklandı hala yasak bana o eski sevgileri de kalmadı alışamadım da yeni okula

• kimseden beklentiniz olmasın hayatta, dik durun ve başarın. Siizin psikolojiniz bu yönde size eğilim veren bence. Kimseden eksikliğini zolmadığını varsayarsak geriye özgücen eksikliğinizi onarmak kalıyor.Buda sizin elinizde.'' Kimsesiz değilsiniz kimse sizsiniz''. Çok anlamlı ve derin bir söz irdeleyin derim.

• saçmalamaa onların senden ne fazlaları var kı cekınesın dğerlerınden.. ayrıca bı tane dostun olsun sağlam olsun bı suru ınsanla takılan ama yanlız olan çok kısı tanıyorum sorun o bu şu değıl.. senın fena ozguven eksıklığın var bu konunun uzerıne gıt bunla ılgılı kıtaplar bı nebze ıse yarar

0|0
    0|0
    • haklısın oyle bi kitap almayı dusunuyorum senin var mı bildiğin

• oner İÇİNDEKİ DEVİ UYANDIR/ Anthony Robbins netten baktım okumadım ama fayydalı olcak gbı goruluyo en ıyıler arasındaydı.. ınan kenedene ıs sende bıter..

• önce yasakları cıgne yasın 20 olmus farkındaysan

1|0
    0|0
    • elimden ne geliyo ki hala okuyorum onlara mahkum bi şekilde yasıyorum

• bnce sn yakın davran onlarn hosuna gtsn yapma ya 20 yas az mı bebek gıbısn sankı örmcek olmasa yuruyemeyecen kalk aynaya bak bn en iyisiym de senden bi tane daha yokkkk

• haklısın aslında ama benim sorunum da bu

• herşey senin elinde o kişilerde etten tırnaktan insan senden bir üstünlükleri yok utanma bu yüzden

1|0
    0|0
    • cok denedim psikiyatra gittim ama olmuyo yani o arkadacık dediğim insanları bulabildim o kadar insanlar o kadar rahat ki ben değilim herkes yurtta kalıyo ozgur gezip tozuyolar ben ailemle yasıyorum ailem hic bi şeye izin vermiyo haftasonu dısarı cıkmama vs sevgilimi soyledim dısarı cıkmak için izin istedim ayrılcaksın soyle boyle yoksa okuldan alırız dediler siddet uyguladılar ayrıldık demek zorunda kaldım ama ayrılmadım..okul içinde de cok yaklasamıyorum kötü oluyorum biri en ufak bişey dese

• ee yani bununda etkisi var

• sen bakar mısın kendine napıyosun mesela cok cilt bakımı faln mı yapıyosun topuklu ayakkabı mı giyiyosun bilmediğim için soruyorum nerden baslamalıyım

• sevgilin varsa cirkin degilsn :D

0|0
    0|0
    • cirkin kızların da sevgilisi olur

• güzel kız varken cirkinlerle olmazdm bnce sende gzl olmalısın

• guzel olsam da yetmiyo ki..

• Bu cevabı görür müsün bilmiyorum. Bende akrep burcuyum ve bende aynen böyleyim. Kendimden utanıyorum artık. Hocam bugün dalga geçti benimle üstelik. Bana bir şey sordu sesim çıkmadı, zayıf bir şekilde çıktı. Sesimi taklit etti. Ezik falan dedi. Herkesin içinde..

0|0
    0|0
    • aynı durumdayız benim de çıkmaz he yoklamada falan 2.kez sorarlar yok yazarlar bağır azıcık ne bu derler

• en az 250 300 mesaj attım 100 kere aradım tek bir mesaj atmadı

• oda abartmış :/

• çok eziğim ne ya asdfasdf

0|0
    0|0
    • oyle hissediyorum kendimi kızın biri bugun benle dalga gecti o yuzden buraya yazdım zaten

Yükleniyor...