Filistinde Barış konusunda ne düşünüyorsunuz?

Arkadaşlar bildiğiniz üzre Ateşkes anlaşması yapıldı.

Sizce bu ateşkes ne kadar uzun sürecek?

Filistin yada İsrail gündemi hususunda ne düşünüyorsunuz?

Not: Arkadaşlar, lütfen siyaset yapmayınız. mümkünse mantıklı açıklamalar yapınız ve tartışmalara meydan verecek, barış konusunu tartışırken savaş çıkaracak sözcükler kullanmaktan kaçınınız..

Bilgilerini paylaşan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim..

+1

0|0
3|2

En İyi Kız Görüşü

• Hiç bişey düşünmüyorum.İsrail birilerine göz dağı vermek için Filistini kukla niyetine kullanıyor.İnandırıcı değil.

0|1
    1|1

Kızlar Ne Diyor 2

• ateskes uzun surcegini sanmiyorum,bir mucize olmasi lazim o bolgede baris gelmesi icin..

0|1
    0|1
    • Evet, barış zaten imkansız.. ama ateşkes kafamı karıştırıyor.. acaba askeri toparlanma, yeniden saldırı için mi ateşkes ilan etti? şimdiye kadar İsrailin bütün ateşkes anlaşmalarını ihlal ettiğini hatırlatayım..

• Evet.. Bütün Dünya Filistin e karşı.. onlara destek vermek demek bütün Dünyayı karşına almak demek.. zor bir karar..

• butun dunya filistine karsi değil,bu yanlis,sadece araplar kendi zevklerine duskun ve korkaklar iki yuzlu ve isine cikarcilar.

• İsrailim filistine savaş açma gerekçesi neydi?

0|0
    0|3
    • israilin gerekçesine göre; sürekli Filistin onlara saldırıyormuş onlarda böyle bir karar alıp Yeryüzünden Filistini kaldırmaya karar verdiklerini açıklamışlardı.

Fakat tüm kaynaklar taraflı basın dahil. Filistin'in böyle taciz saldırılarının olmadığını teyid etmiştir.. haksız bir saldırı yani..

• Ateşkes bunca zarardan sonra yapılıyor. Alacakları ne kaldı. Ayrıca Aralıktaki kaos ortamında gizli kapaklı bu duruma devam edecekelr bence.

• Ama onlar, o toprakları istiyorlar.. yani bir Filistinlinin yaşamasını dahi istemiyorlar..

gizli kapaklı imkansız değilmi? yaklaşık 3.000 medya mensubu o bölgedeyken..

Erkekler Ne Diyor 2

• Ateşkes uzun sürmez, çünkü Ortadoğu 100-150 yıldır kaynayan kazan. Atlantik'tekiler oradaki değişik unsurları dengelemekle kafayı yedi, "toplum mühendisliği" denen şeyde ustalar ama hep böyle kısa süren ateşkesler oluyor. Filistin-İsrail kavgası değil mesele, İslamcı-miliyetçi-sosyalist-siyonist ve hepsinin üstündeki kapitalistlerin bitmeyen kavgası. Yazması çok uzun sürer, Ortadoğu ile ilgili olanlara Arap Baharı Libya Kışı kitabını tavsiye ederim

0|1
    0|0
  • Bana göre isralİn tepkisi haklı AYRICA barışta kalıcı olmaz bir yandan İran Rusya bir yadan ABD İsrail Gaze onların ring alanı halkta piyonları :)

0|0
    0|1
    • hem israil hem Gazze (Filistin) nasıl piyon olabilir açıklar mısın? ortak noktaları nedir? bunlar rakip değil midir?

• anlaşıldı konuşacak pek bişey görmüyorum seninle daha fazla elin açmışsın sen bakta yarın öbür gün başka tarafınıda açma yada açmak zorunda kalma

• iletişim problemimiz var sanırım? gözlerinizle okumanızı tavsiye ediyorum.

Ben sadece israili takdirin hususunda fikrimi söyledim.. alınmanız gerekmez..

cevap vermeniz konusunda ısrar etmiyorum.. iyi günler..

Yükleniyor...