Birisi bana futbol oynamasını öğretebilir mi?

Benim futbol oyununda ilerlemem lazım terimleri ve kuralları biliyorum birisi bana püf noktaları öğretsin favori mevkim defans isterseniz iletişim için bilgi de veririm.

0|0
0|4

En İyi Erkek Görüşü

• Defans oyuncusu öncelikle fizikli olur rakibin üstüne öyle bir gider ki rakip o kişi ile karşı karşıya kalmamak için başka yere pas atmak zorunda kalır. Stoperde fizik her şeydir rakibine fiziki üstünlüğünü koymalısın ve diğer en önemli şey hamtal değil seri olmalısın özellikle omuz gücün, göğüs ve bacakların çok sağlam olmalı bide hava toplarında ektili olmalısın kafan özellikle sağlam vurmalı topa ve iyi sıçramalısın yani fizik geliştirmen lazım. Diğer konular ise rakiple karşı karşıya kalırsan düz durma bacaklarınıda açma eğer öyle yaparsan bacak arası çalım yiyebilirsin ya da rakip yanından geçer sen arkana dönene kadar rakip farkı açar kaleci ile karşı karşıya kalır haliyle bir çok stoperin yaptığı gibi çarpraz duracaksın bu duruş rakibine zaman kaybettirir çünkü ilk hamleyi o yapmak zorunda kalır ve sende ona göre gidersin haliyle arkandan sarkamaz hemen geçemez yani. Bide oyun bilgin çok iyi olmalı oyundan düşmemelisin ve oyunu takip etmelisin. Mesela rakip takımı analiz et nasıl oynyuorlar zaten çoğu oyuncu belli eder rakip uzakta olsa ible bak baktın o adama kesin atacak pası ortayı diye mi düşünüyorsun hemen önceden müdahalede bulun ki top forvete gelmeden sen topu kesebilesin. Diğer önemli husus stoperler yeri gelince takımı hücuma yönlendirir iyi ortalar ve paslar atmalısın özellikle uzun toplarda bunun için çalışmalısın. Defans ve kaleci ile iletişimin iyi olmalı ve gerekli durumlarda orta sahadan destek istemelisin. Özellikle defans çok önemli kontrolü ele almalısın. Yönlendirmek için.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 3

• Genc simdi defanssan ilk önce vucudunla oynamayi bileceksin santrofrlarin korkulu rüyası olackasin ters kademeye gireceksin tek hamlelik olmayacaksin vücuduna iyi bakacaksin bazen atak baslatabilirsin ama genllikle kalecinin guvendigi adam olacaksin sana burdan soyliyebilcegim bukadar

0|0
    0|0
  • defans için tekniğe gerek yok.. kazma bile olsan olur bu iş ;/

0|0
    0|0
  • Stopermisin

0|0
    0|0
    • fark etmez ön libero olmasın da :D

• Futbol takim oyunuysa defans oynamak futbolun içinde takım oyunudur hep birlikte hareket etmen lazım defans cizgisine dikkat etmen lazım birebir pozisyonlarda tekde dalmayip adami takip etmen lazim omzunu fizigini iyi kullanabilmen lazım ama tabi anlatmayla olcak is degil pozisyon bilgisi lazım sana oynarken anlatilanlar aklina gelmez yeteneklerinle oynarsin

Yükleniyor...