20 yaşından sonra üniversite okumak

bu yıl ilgi duyduğum bi bölümü kazanmıştım fakat derslerin bu kadar sıkıcı geçeceğini hiç tahmin etmezdim. her sabah o derslere gitmek için uyanmak işkence gibi gelmeye başladı. resmen bölümden soğudum. devam ederken yada bırakıp yeniden sınava gireceğim ama 21 yaşında millet 3.sınıfı okurken ben daha 1.sınıfta olacağım kazanırsam. sizce çok mu geç olur? üniversite hayatını doyasıya yaşamak istiyorum ama iş hayatına da bi o kadar geç atılmam demek bu. bunun birde askere gitmesi var gönül işleri var vs. ne yapmalıyım? bu sene kazandığımda bile çok geç kaldığımı düşünürken 21 yaşında yeniden başlamak...

0|0
10|6

En İyi Kız Görüşü

• 21 yaşında başlayınca 25 yaşında biter. 25 yaş gayet normal okul bitirmek için. ayrıca okumanın yaşı yoktur. annem 50 yaşında almanca kursuna gitti hiç de tereddüt etmedi

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• bence ne olursa olsun birakma devam et ayni durumu bende yasiyorum biraz farkli olsada ama yinede okuyorsun sonucta kendine kim ne derse desin sen hedeflerini düsün ;) ileride nekadar rahat edecegini düsün

0|0
    1|0
  • sanki 40 der gibi 20 demişsin gayet normal bi yaş zaten insanlar 3 beş sene dershaneye gittikleri için ancak bu yaşlarda üniversiteye gidebiliyorlar..

0|0
    0|0
  • sen bunları düşüncek yaşı çoktan geçtin miniğim. canının istedğni yap. kimseye bişey kanıtlamak zorunda değiliz.

0|0
    0|0
    • sizden birşey kanıtlamanızı istemedim. fikriniz varsa belirtirsiniz yoksa da laf kalabalığına gerek yok.

• haha yanlış anladın. neyse...

• Ohooo takıldıgın seye bak.Kadının 3 tane cocugu var en buyugu 23 yasında ortancı 18 en kucugu 9 yasında şu an bılkent tarıh bölümünü okuyor.Ben sana ne dıyım şimdi okumanın yası yok..

0|0
    0|0
  • benım arkadasım 25 yasında unv okuyo normal bı yastasın sıkıntı yapma..

0|0
    0|0
  • okumanın yaşı yoktur. mutsuz olacağınaa istediğin bölümü oku yaşın kaç olursa olsun derim :)

0|0
    0|0
  • ben 28imde bitirdim, lisans ya da yuksek lisans ne fark eder okicaksan oku : ))

0|0
    0|0
  • saçmalama 30 yaşında kızlar erkekler var ünide sen 20den bahsediyosun

0|0
    0|0
    • 30 yaşında var dediklerin oraya bilgi birikimi, kültür birikimi yapmak, kendini dahada geliştirmek isteyen, büyük ihtimalle 2.okulunu okuyan ve en önemlisi gelecek kaygısı taşımayan insanlar. daha üstü yaşlar içinde geçerli bu dediğim.

• ya bi git 50 yaşında üni mezunu adamlar var

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Olduğu kadar , olmadığı kader . 21 yaşında olduğunu ve Üniversite okumak için geç kaldığını söylüyorsun. Üniversite kapısından hiç içeri adımı attın mı peki sen ? O Üniversitenin içinde 25'ini aşıpta askerliğini bile tamamlamamış kimler var biliyor musun ?

- Hazır bu düşünce kafana yatmışken , okumana bak. Eğer okumazsan neler mi olur ? Askerliği 15 Ay yaparsın. O gönül işlerin Maddi Geçim sıkıntısı yüzünden bir süre sonra bozulur. Hayattan beklentilerini alamadığın için Psikolojikman kendini yer bitirirsin .

- Keşke dememek için , Yeniden başlamak gerek ..

Başarılar Dilerim .

0|0
    0|0
  • Kardeş birincisi çooookta kötü bişey değil muhtemelen sınıfındaki 18-19 yaşındaki kızlar peşinden ayrılmazlar :D

ikincisi eğer iş hayatında bu bir senenin senin için eksi puan olucağını düşünüyosan diğerleri ile kendini eşitlemek için extra bi dil vs. veya alanın için seni daha avantajlı kılıcak bişey öğrenebilirsin açık kapanır olur biter

ama kesinlikle boş boş düşünüp çocukça karar verip iyi bir bölüm ve yapabileceğin bir iş ise üniversiteyi bırakma

ama yok ben istemiyorum bu meslek bana göre değil diyosan bırak 40 yıl ömrün kalmışsa kalan 39 yılı mutlu geçirmek için 1 sene kayıp vermek çokta kötü olmasa gerek

Ama iyi düşün dersler sıkıcı ne demek ya :(

0|0
    0|0
  • 27 den sonra gidenler var..

0|0
    0|0
  • onu düşünme. 21 yaş geç kalınmış bir yaş değil. 25 inde bile gitsen askerlik ve mesleğini eline alman 30 u görür ki bu bile fena değil.

0|0
    0|0
  • önemlı olan okutyunca isin hazırmı? ben ögretmenlık okudum ve 3 senedır bosum atanamıyorum ıssızım bin pismanım yanı okuduguma bunları dusun ona gore karar ver

0|0
    0|0
    • bu sorunda var tabi bu ülke şartlarında okunabilecek en iyi bölümü oku çıkınca yine garantin yok.

• Çok geç değil.

0|0
    0|0
Yükleniyor...