Aklın hayır diyorken kalbin evet diyorsa ne yapardınız?

aklın hayır diyorken kalbin evet diyorsa ne yapardınız

0|0
9|33

En İyi Kız Görüşü

• ben kalbımı sectım mutlumuyum tartısılır...

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 33

• Sen hiç dağ yamacına gidip kendini aşağıya bıraktın mı ?

Soruyu gördüğünde nasıl yani diyebilirsin normaldir. Fakat şu var ki ; Dağ yamacından aşağıya atlarsan öleceğini yada sakat kalacağını bilirsin .

Mantık ve Duyguların çatışması da bu şekildedir. Soru biraz zıt olmuş sanırım . Ben o zıtlığa göre cevap vereyim. Mantığımın Onayladığı bir konuyu , Kalbim onaylamıyorsa bile ben Mantığımın izinden gitmeyi tercih ederim .

Mantıksal Düşünen ile Duygusal Düşünen insanlar arasında ki farklardır bu sorunun cevabında oluşacaklar. Ben Mantıksal bir insan olduğumu düşünür ve buna göre hareket ederim. Bu durum benim Kalp Gözümün kapalı olduğunu belirtmez elbette ki .

Sen ise Duygularınla hareket edersin. Duyguların her zaman Aklının ötesine geçer ve mantığını devredışı bırakır.

Cevap : Aklım Hayır derse , konusu ne olursa olsun olmaz o iş .

0|0
    0|0
  • Sadece canımın istediğini yaparım, akıl-kalp ayrımına girmiyorum... hepsi nörolojik bir durum, hepsi elektriksel ve kimyasal bir şölen.

0|1
    1|0
  • kalbinde ağız mı war evet diyor hadi beyin ağzını konuşturuyor da ben anlamadım herşey beyinde bitiyor sanıyordum... Tüm bildiklerim yalanmıymış :'( ölmek istiyoruuuuuuuuuuuuuuuuum...

1 dk kendime geliyim :D aklını dinle kalbine yol göstersin aşkta mantık arama ortaaam :D

atalarımız ne demiş ''aklını kullan aklını'' birde: Bedava ya beyin bedava :D

0|0
    0|0
  • aklımın hayır dediğini, kalbim kaybeder.

akıl ve kalp savaşında, aklın kazanması daha mantıklıdır. kalp kazanır ve akıl kaybederse, sonrasında kalp kaybettiğinde akıl da otomatikman bir daha kaybetmiş olur. 2 kaybediş de ağır gelir ve uzun sürelerce bu kaybedişe kafa yorulur. yani en mantıklısı, akıldır. aklın nasihatlarını önemseyin gençler.

0|0
    0|0
  • kalp aklın önüne geçemez bence biraz düşünür ama olmayacaksa geçemez engeller var

0|0
    0|0
  • hangi konuda aklın hayır diyor?

0|0
    0|0
  • hem aklımın hem kalbimin evet diyebileceği başka kişilerde şansımı denerdim.

1|0
    0|0
  • Allah, aklı boşuna vermemiş. Mantıklı olanı yap ki, pişman olma...

(Peki ben hep mantığımla mı hareket ediyorum: - Hayır.

Aklımın hayır dediğini yapınca pişman oluyor muyum: - Evet)

0|0
    0|0
  • Hep kalbimi dinledim ve kaybettim. Ama kalbimi dinlediğim için de hissetmeyi öğrendim. Şimdi aklımı kullanmak istiyorum fakat yine bi şansım olsa biliyorum mutsuz olacağımı bilsem bile kalbimi dinlerim.

0|0
    0|0
  • kalbin sesi insanı yumşatır, kalbin yumşarsa kolay kırılır. aklına uy her daim.

0|0
    0|0
  • akla hayirdir insallah kalbe de yetmez ama evet derdim

0|0
    0|0
  • Anlık bir cevap verecem : İkisinide yapma sırtını dön uyu ;)

0|0
    0|0
  • kalbın ıstedıgı her zaman agır basıyo ama aklın yolundan gıtmek daha dogru

0|0
    0|0
  • kalbin düşünebilidiğine şaşırıyorum :D kalp kan pompalamak içindir :D çok yormayın başka işlerle yazık kalbin mesai yapmasına gerek yok :D ne demiş atalarımız aklın yolu birdir :D

0|0
    0|0
  • akıl her zaman önce , ama boşver ben duygularımı yaşamak istiyorum her türlü bana gelecek zarara razıyım diyosan dinle kalbini...

0|0
    0|0
  • kalbimi dinlerim her zaman oldugu gıbı dilim yalan söyler kalbim yalan söylemez :d

0|0
    0|0
  • valla bazen aklimi bazen kalbimi dinliyorumda bu aralar aklimi rafa kaldirdim

1|0
    0|0
  • Akıl gerçektir,kalp duygusallıktır.O na göre karar ver.

0|0
    0|0
  • karaciğerimi dinlerdim ama böbreğime uyardım

0|0
    0|0
  • kalp bir seye evet dedi mi aklı dinlemez ki demekki gercekten kalp evet demiyo akla devam

0|0
    0|0
  • kalbini dinle kesinlikle...

0|0
    0|0
  • kalbine söz geçirebiliyorsan tabiki aklın

0|0
    0|0
  • keyfim ne isterse

0|0
    0|0

• diyor zaten.

aklımın bir adım önünde gönlüm

0|0
    0|0
  • evlenene kadr bunlr bılesmez ewlenınce ah nsıl olduda bırlestınız dıeceksın :))

0|0
    0|0
  • aklıma göre hareket ederim

0|0
    0|0
  • ayrılmalısın. vazgeçemiyorsan da bir süre daha devam etsin. bedelini ödeyerek yine ayrılırsın

0|0
    0|0
  • aklını kullan coo

0|0
    0|0
  • bak aşkda ve sevgide mantık aramıyıcan oyüzden aklını boşver kalbin ne diyosa onuyap anladınmı

0|0
    0|0
  • ''Vardır aklımın bir bildiği'' derim.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    3

Kızlar Ne Diyor 8

• Her zaman kalbimi dinledim ve şuanda geriye baktığımda sadece keşkelerle dolu bir ergenlik görüyorum. Evet mantık insanı A dan B ye götürür. Ama bizim varabileceğimiz nokta zaten orası. Bırak aklın seni B ye götürsün. Oraya vardığında doğruyu yaptığını anlayacaksın. Çünkü aklın senin pusulan..

1|0
    0|0
  • bağlantıları kes

0|0
    0|0
  • kalbımı dınledım uzuldum yanıldım..oyuzden atrık aklımı dınlıyorum..

1|0
    0|0
  • nezaman aynı kararı aldılar ki.. ikisindende nefret ediorum :))))

0|0
    0|0
  • ve hep o mantık haklı çıkar

1|0
    0|0
  • o an canım ne yapmak istiyorsa, onu yaparım.

0|0
    0|0
  • zilyon kere evet amq

0|0
    0|0
  • Ne zaman kalbımın dediğini yapsam yıkıldım.

Mantık iyidir.

0|0
    0|0
Yükleniyor...