Sizin annelerin mentalitesi tehdit edici mi?

Bundan 10 gün önce ''bilgisayarın başında oturma zamanını geçtiğin için sana artık yemek yapmamı sakın olaki bekleme'' Oturdukça da yapmayacağım'' yazılı bir kağıt buldum masada. Ben devam ettim takmadan, o hiç konuşmuyordu. Sabah çıkıp akşam bitkin dönüyordu. Neyse tesdüf o ki bilgisayar bozuldu 10 günlüğüne . Benimki halen bitkin dönüyordu eve sesi bozuk, hasta vs.. Dün getirdim pcyi ve kullanmaya devam ediyorum. Bana aynı şeyi gelip de sözlü hatırlatıyor. Yazı akılda kalmıyormuş gibi:S Zahmet edip okuduğunuz için çok sağolun. Objektif bir yaklaşımla ve cesurca küçük bir yorum bile yazın..Farkındalığıma katkıda bulunsun istiyorum

0|0
5|1

En İyi Kız Görüşü

• Geçen yan odada ''Sigara içme evin içinde'' diye bi not buldum. Bana değildi ama yinede güldüm. Takma kafana, 22 yaşındasın. Daha neyin kafası bu, bebek muamelesi gibi.

0|0
    0|0
    • Ha şunu unutmuşum, annem asla tehdit etmez. Rahatsız olmadığı sürece bişey yapmaz.

• Ben başka bir boyuta geçtiğimi hissettim zamanla. Yani etkiye tepki içimden gelmiyor. Sadece hayata devam şeklinde...Ben hergün kahkaha atmalıyım o halde? Çünkü bugün evden defol git dedi ''ısrarla''

• 1 hafta önce annem bana öyle bi şey dedi ki... Sildim. 1 haftadır uğraşıyor. Yok, gelmiyor geri. Acı falanda çekmiyorum. Dediği şey defol falan aşağılamaktan daha kötüydü. Ama öyle bi sildim ki, kendimden korktum.

Kızlar Ne Diyor 4

• zamanında annemde yapmıstı bunu bana ama hıc bı etken olmadı tabıkı :D ben hala odamda sıgara ıcıyor cogunluklada odamda takılıyorum:D

0|0
    0|0
  • Anneni biraz umursa.

0|0
    0|0
  • Senin anne biraz duygusal galiba benimki olsa bağırır çağırır not gibi bir inceliğe başvurmaz.

0|0
    0|0
    • Konuyu dağıtmasın diye hergün aşağılayıcı kelimeler duyduğumu yazmadım. İnce? Dünya kocaman, yaşam çok büyük ve ben halen anneyle kalıyorum. Kulağa absürd mü güzel mi geliyor bilmiyorum

• Yaşamını değiştirmek kendi elinde, kimseye bağımlı olmaman gereken bir yaştasın. Dediğim gibi her şey senin elinde yolunu çizmelisin. 22 yaş bunun için çok ideal.

• Bence seni özlemiş.Gecen hafta annem bana bir akrabama gittim diye bağırdı.Akşam yemeğini yalnız mı yicem diye.Dayımlarda sofraya oturmuşlardı gittiğimde vicdan azabından yemek yiyemedim.Sonra dayım beni eve bıraktı.Özlemin tepkisi bu bence.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Tehdit diyemezsin buna.. Senin geleceğin için kaygılanıyor ve gayet doğal. Annenin sözünü dinlesen zarar göreceğini sanmıyorum :)

0|0
    0|0
    • Teşekkür ederim . Fakat yaşam amaçsızdır ve güzelliği tam burada. Yoksa insanlar doğuştan kıravatlarıyla doğardı ofislerine.. Yaklaşımımı paylaştım. Endişelenme:)

• Yaşam amaçsız değil sınavdır.

• Niye bana din adamlarının dediği sözü diyorsun? Onların kölesi çok bile oldu insan, yetmez mi hm? Sınav insanların yaptığı bir şeydir. Bilgini ölçerler, ne kadar eğitim aldığını anlamak için. Yaşam ise anlıktır. Bu yüzden zevklidir. Hiçbir amacı yoktur. İllaki amacım olsun diyorsan o da yaşamı sonuna kadar tatmak ve nasıl daha iyi yaşayabileceğine dair maceralarda bulunmak olur. Amaç istiyorsun ''özgür ol'' '' doğal ol'' O zaman mutlusun, o zaman huzurlusun..

Yükleniyor...