Hakim ve savcıların kararı : Suç Fatmagülün'dur!!! Akıllı kızlar gece vakti patikada neyim koşmazlar!

İş yükünün azalmasını isteyen hakim ve savcıların önerisi:

‘Kadın tecavüz edenle evlenirse davalar düşer, iş yükü azalır.’

haber ile ilgili linke buradan bakabilirsiniz : link

link

ayrıca tecavüze uğramış kadınlarla alakalı davalarda adlı tip’tan cinsel suçlarla ilgili daha hızlı rapor alabilmek için ‘beden ve ruh sağlığının bozulup bozulmadığı’ araştırması yerine sadece ‘beden sağlığının bozulup bozulmadığı’ araştırılmalı önerisinde bulunmuşlar.

yani bir nevi cinsel tacize uğramış kadınlara ''senin yaşadığın travma bizi ilgilendirmez, ruhuna yediğin darbeden bize ne vücuduna aldığın darp önemlidir'' diyorlar.

Neyin kafasını yaşıyor bu hakimler? Adalet bu mudur?

0|0
9|11

En İyi Erkek Görüşü

• Benim önerim: İş yükü azalsın diye insanlık dışı öneride bulunan böyle hukuk adamlarının Allah belasını versin.

Twitter'da günün tweetleri:

"hakim ve savcıların önerisi: "kadın, tecavüz edenle evlensin, davalar düşsün, iş yükü azalsın"... benim önerim: siz azalsanız?"

"HSYK, gel biz sana tecavuz edelim, sen de bizimle evlen, bu isi tatliya baglayalim. Olmaz mı?"

"Yaşım geldi geçiyor, helal süt emmiş bir kadına tecavüz edip dünya evine girmek niyetindeyim."

"-anne, babamla nasıl evlendiniz? -ormanlık alanda bıçak zoruyla oğlum"

"Tecavüzcüyle evlilik saçmalığında, kadınlar dışında, erkek/kız çocukları, eşekler ve su damacanalarının da tecavüze uğradığını hatırlatırım."

"Evlilik teklif edeceğine tecavüt et! Kız seni reddettse de mahkeme zoruyla alırsın! Ne de olsa, "Adalet çükün temelidir!.."

"Babamla nasıl tanıştınız anne? - Gece tek başıma yürüyordum, baban beni tenhaya kıstırdı yavrucuğum."

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Ülkemizde ne yazık ki (adalet'in) ''Mülkü'' kuvvetli olanlar için çalıştığını söylemek doğru olur.

Böyle bir açıklamanın yıllarca hukuk okumuş insanlardan gelmesi üzücü bir durum.

Şu an İktidar'da olan hükümetin adı'da (adalet ve kalkınma) partisidir ama gel gelelim ki iktidara geldikleri günden bu yana yaptıkları adaletsizliklerin haddi hesabı yoktur.

yetmez ama evet diyenlerin, her iki kişiden birisinin oy verdiği, devletin bütün kurumlarının (adalet ve kalkınma) partisine çevrildiği bir ortamdan, adalet, sağlanması beklenilemez.

siyasi kanat tarafından gözle görülür bir şekilde yargı müdahale olduktan sonra bu tarz açıklamaların ortaya çıkması da şaşırtıcı bir durum değil.

Kadınlarımızın bu toplum da ne denli söz sahibi olduklarının da göstergesidir aslında.

Geçmişte yaşanan şiddet olaylarının kadını koruyan bir yapının zaten olmadığının göstergesidir.

araştıralım ve bakalım dünyanın her hangi bir ülkesinde ''tecavüz'' olayları nasıl cezalandırıyormuş.

kendi yargı yükünü hafifleticek diye zaten psikolojik olarak her türlü işkenceyi görmüş olan bir insanına bu kadar pis ve mide bulandırıcı bir uygulama uygulanması açıkca o insan evladının ölüm fermanını yazmaktan başka bir şey değildir.

tecavüz edenin cezalandırılması gerektiği yerde ödül niteliğinde al kardeşim sen hem zorla zicktin tadına doyamamışsındır al bi daha zick denmeye getirip düşünce olarak dahi yansıtılması zoruma gidiyor.

3|0
    0|0
  • Türkiye'de sakat doğmuş bir kız ile Paris Hilton arasında nasıl adalet yok ise bu konuda da fazla şaşırmamak lazım. Adalet hiçbir zaman elde edilebilen bir şey olmadı. Hep hayali kurulan ama aslan gerçekleşmeyen bir şey. Yani ''Adil Dünya'' her zaman bir ütopya olarak kalacak.

Bireylerin her konuda olduğu gibi bu konuda da kendi çözümlerini üretip, kendini koruması gerekli. Bu düzeni %49'lar sayesinde değiştiremediğimize göre ya onların istediği gibi yaşamamız gerek ya da ülkeden çekip gitmemiz. Yargının da bu kadar dejenere olması elimizde yalnızca silahlı kuvvetlerin kaldığına delalettir.

Sevgilisini çok seven ve her şeye rağmen terkedilen çocuğun dediği gibi ''Hayat adil değil.''

3|0
    0|0
  • Allah kimseyi adliye koridorlarına düşürmesin.. Bir girdinmi daha çıkamazsın! Benim basit bir davam bile 6 yıldır devam ediyor.. Allasen hangi adalete hangi devlete güvenelim?

1|0
    0|0
  • Bütün kurumlara inancımızın giderek azaldığını üzülerek görüyorum.Hele hele adalete inanç sarsılırsa çok daha vahim.Kurumların itibarını düşürmek kolaydır ama yeniden itibar kazandırmak çok zor.Ülkenin temel direkleri olan kurumlar çatırdarsa ayakta duramayız.Çok dikkatli olmak lazım.

1|0
    0|0
  • Evet bunun gibi bisey daha var bir belediye baskaninin simarik p*c oglu esnafin cocugunu bicakladiktan sonra yakalanir mahkemeye verdigi ifade aynen sudur bicagi ben saplamadim elimde bicakla portakal soyarken esnafin oglu geldi kendini bicaga sapladi dedemden kalan manevi degeri yuksek bicagima zara vermistir sikayetciyim... Yasi 18den kucuk oldugu icin 1yildan az ceza yer bu da zaten paraya cevrilir buyrun adalet sistemimiz...

1|0
    0|0
  • bu ülkede adalet bile adıl değil sen neden bahsediyorsun

1|0
    0|0
  • Bir de iyi tarafından bakalım olaya; hakim ve savcıların iş yükü hafifleyecek, tecavüze uğrayan mağdur(kadın) evlenip ev ve barka kavuşacak. :P

Eskiden babalar kızına tecavüz eden delikanlının alnına silahı dayar ya kızımla evlenirsin ya da alnından kurşunu yersin tercihini yaptırırdı. Bundan pek farkı olmayacak yeni getirilecek uygulamanın. :P

0|0
    0|0
  • ülkemizin hukuk sistemi malesef çok yazık .. . .. . .. . .

1|0
    0|0
  • koca adam olarak değil o madde yakın yaşıt olarak çocuk olayı kapsamındadır .reşit olaya girerse olay bambaşka hal alır ...5 sene de reşit koruma kurulındadır .Düşünce olarak haklısın ama iki çocuğun yaptıkları evlenme ile rızaen olursa konusu ...

0|0
    1|1
    • O şekilde işin mahiyeti değişse de yine de sakıncalı bence. çoluk çocuğu evlendirmek isteyen ailelere yol açabilir bu kez de. yasalar sadece suç oluştuktan sonra cezalandırmaya yönelik değil de suçun oluşmasını engelleyici kapsamda olmalı. aslında nosyon da bu yönde olmasına rağmen khk, yenileme derken yamalı bohçaya dönen yasalarda çok ciddi açıklar oluşuyor. kültürel açıdan düşündüğünde sakıncalar mevcut diyorum ben hala...

• Link te bulunan yazıyı tam olarak okudunuz mu ? Ne demek istedi diye ? Sadece belli yerleri değil genelini okuyarak yorum yazalım .

0|0
    2|1
    • evet okudum ve 434. maddenin geri dönmesini talep eden hukukçulardan utandım. iş yükünüzün azaltılması lazım doğru, ancak gerçekten kadının tecavüzcüsüyle evlendirilmesi gibi bir şey çözüm olabilir mi? bu ülkede kaç kadın o madde lyüzünden zorla evlendirildi...

• Rızaen yani rızası ile manasını da ekleyelim :)

• o madde varken kaç kadın rızaen evlenmediği halde kayıtlara öyle geçti... yaşımız yakın sayılır, bu tarz şeyleri yaşayanlara rastlamışsındır sen de mutlaka. Bur de 15 yaş olayı var. 13 yaşındaki kızınla ilişkiye giren adam, onun rızası var diye daha az ceza alacak mesela. sence de tehlikeli değil mi bu? orada önerilen hoş şeyler de var ancak onların arasında karışan bu ve buna benzer kadını hiçe sayan öneriler çok tehlikeli, onları önerebilen zihniyet daha da tehlikeli.

Kızlar Ne Diyor 9

• Bu işin içinde olan biri olarak iki taraflı bakmak lazım diye düşünüyorum.

Bu öneriye kalana kadar pek çok konu engellenirse iş yükü engellenir bence. İnsanlar o kadar saçma şeylerden şikayet ediyorlardı inanamazsınız. Okadar çok dosya varki . Dut ağacı yüzünden kavga ediyorlar 4 yaralı, köpek yüzünden kavga ediyorlar 2 ölü, o bana aptal dedi, bu bana tükürdü derken gerçekten bakılması gerekn dosyalara daha az zaman kalıyor.

Malesef kadınların erkeklerden çektikleri ,kadınları sorunları o kadar çokki, ve daha da önemlisi erkeklerden korunmaya ihtiyacımız var. Sığınacak tek yerde devlet. Devlette erkek mantığıyla hareket edince (devlet baba o çünkü) ortaya böyle çözümler çıkıyor.Duygusal mantık vicdan yok işte.

1|0
    1|1
    • o konuda kesinlikle haklısın, mahkeme öncesi ön kurul vs. gibi bir filtre uygulanması yükü azaltabilir mesela ki böyle bir şeyeihtiyaç var gerçekten. ancak böyle bir öneri yerine tutup da kadını tecavüzcüsüyle evlendirmeyi teklif eden hukukçuyu meslektaşın olarak görmek rahatsız etmez mi seni?

• tabiki ediyor buna benzer çok olay oluyor. ama işte kadın zayıf geliyor. biraz sesini yükselterek konuşulduğunda sesi çıkmıyor zaten korkuyor. adaletin varlığına inanmıyorum zaten

• Bu ülkede insanın bir çok şeye inancını yitiresi geliyor. Ama zaten karamsarlık yüzünden gelmedik mi bu noktaya..

1|1
    0|0
  • Haberin altında yapılan bi yorum başka söze gerek yok bence;)

Oğlanın biri gelse... O hakimden kızını istese... Hakim oğlana: "yok benim sana verecek bir kızım" dese... Oğlan: "sen vermezsen ben almasını bilirim. Kanun var adalet var bu memlekette" dese ve sonra hakimin kızana tecavüz edip alsa ve mahkemede karşısına çıktığında o hakim ne yapacak acaba?

1|0
    0|0
  • Onlari hakim yapanlarin kafasi nerdeymis acaba. Tecavuz davasini bile indirgemeye calisan insanlar var. Bilmezler mi onlar fiziksel darptan cok psikolojik darptan etkilenmislerdir. Yazik...

1|0
    0|0
  • İyice saçmalamaya başlandı. Çağ atliyacağımıza çağ geriliği yaşıyoruz.

Ne diyim ki ben tecavüzcüler sevincekler bu işe o zaman. Yazıklar olsun

1|0
    0|0
  • şuan ülkede adaleti sağlamaya çalışan kimse yok ne yazık ki

1|1
    0|0
  • Türkiyede kadın ikinci sınıf insan olmaktan kurtulamaz böyle kafadakiler yüzünden .

1|0
    0|0
  • Kanun değişmediyse daha neler neler var. Örneğin bir kadına 20 kişi tecavüz etse aralarından biriyle evlense gene o dava düşüyor. Güleyim mi ağlayayım mı bilemiyorum.

1|0
    0|0
  • İnşallah onlarada yanaşır birileri arkadan...tek dileğim budur. Evlendiririz sonra hepsini

2|0
    0|0
Yükleniyor...