Kore kültürünün nesini seviyorsunuz?

neden bu kadar abartılıyorlar ve neden gangnam style? iki kore dizisini bitirme sabrını gösterdim ve 2 tanesinin yarısını izledim falan... hep ayı gibi kızlar ve onlara aşık olan über seksi oğlanlar var... hiç gerçekçi değil! millet neden idol alır ki böyle kızları? misal feriha bildiğin odun, sadece oyunculuk olarak değil, gerçek hayatta da tam bir kristen stewart vari bir insan (hadi kristen filmlerde iyi bi imaj çiziyo en azından, kapıcı kızı feriha havan kime?) neden o gittikten sonra gelen fıstık gibi kızlarımızın hiçbiri beğenilmedi? mesela zeynep çamcıya ben sedefken aşıktım herkes gibi. gizem karaca da bu üçü içinde sadece en güzeli değil, en sempatiği de aynı zamanda... ben bir bayan olarak bu cici kızları idol alırken neden kızlarımızın çoğu feriha vari kore kızlarını izlemeye bayılırlar? bütün kore dizileri de mutsuz sonla bitiyor... hadi getirdin diziyi o kadar bırak mutlu olsun çocuklar, illa kadını öldürücen ya da ona benzer bi dumura uğratıcan seyirciyi... ayriyeten bunların hepsi konularını shoujolardan alıyor ve shoujolar da pembe dizinin yandan yemişi olmasına rağmen başroldeki kıza ısınıyorsunuz en azından... cidden, kore dizilerini seven ve kore kültürüne hayranlık duyan -orda babalar gibi japon kültürü dururken- arkadaşlarımızdan duymak istiyorum... hayır gerçek hayatta öyle oğlanların ne tür kızlara kaldığını hepimiz biliyoruz kendimizi mi kandırıyoruz acaba?

not: bir milleti sırf yakışıklı erkeklerinden dolayı sevmeyi anlayamıyorum...

0|0
6|10

En İyi Kız Görüşü

• Bence kızlarımızın bu dizileri izlemelerinin nedeni kendilerini başroldeki kızla özdeşleştirmeleri.kızın çok güzel olmaması sıradan biri olması gerçekçiliği artırıyor.üstüne üstlük o tipiyle yakışıklı oğlanı kapınca da kızlarımız zevkten dört köşe olup hmm demekki bu oğlan beni de beğenirdi ben de böle birini ayarlayabilirim şansım var yuppiii diyerek hayal alemlerine dalıyorlar.başroldeki erkeğe aşık olan kızımız bu oğlumuzun tüm dizilerini tek tek bulup izliyor,hayal alemlerinde kayboluyor..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Onu hemcinslerine soracaksın bazı kızlar koreli erkeklere ayılıp baylıyor ciddi ciddi böyle bir kitle olduğunu bu sitede öğrendim.

0|0
    0|0
  • şimjik ivladım her türk erkeğinin kalbinde jupon ve asyalı gacıyla arkadaşlık yapmak geçer... lakin, hep ruslarla olurr münasebetimiz.. jupomyaa uzakmıdır diyee ruslar dahamı ucuzdur diyee orası tartışmaya açıktır... sorunun gerisini okumadım valla hacii, bu cevapla idare et şimjilik...

0|0
    0|0
  • Şu sitedeki bir takım kızların Kore hayranlğıından dolayı uzak doğulu insanlardan soğudum ya. Amma abarttılar ha. Erkeklerin Rus kadınlarını abartmasıyla ölümüne kapışır.

0|0
    1|0
  • sakin ol şampiyon sana bu sarkıyı gönderiyorum link

0|0
    0|0
  • öyle deme kore kızları mukemmel

1|0
    0|0
    • japon kızları daha da mükemmel. :)

• daha türk kültürünü tam öğrenemedik kore kültürü nerden çıktı böyle :)

0|0
    0|0
    • :) onlar aşmış ama, korece bile öğreniyorlar...

• Kore'de sinema sektörünün olduğunu ilk senden duydum inan..

0|0
    0|0
  • yakışıklımı :S pörtü böcek nan onlar s.k kafalı japon askeri hepsi neyini beğendin la onların

0|0
    0|0
  • nediy la bu uzun uzun yazmış özet geç bare

0|0
    0|0
    • dostum uzunsa okuma sen de. :)

• ben kendimizi kötülemiyorum ki. onların gördüğü 'biz' bundan ibaret. hala fesli ve şalvarlı insanlar sanılıyoruz. türkiyeyi türklerden ötürü sevenine rastlamadım.

• ben rastladım ingiltereden antakya ya yerleşen ingilizler musiki derneğinde birleşip çokda güzel türkülermizi söylüyorlar bakmak istediğin pencereye göre bakarsan olmaz

• Neden böylesin?

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 5

• korenin yakışıklı sempatik erkeklerini, kızların o tatlı ve doğal hallerini, insanların saygılı olmasını, filmlerde aşkı çok güzel ifade etmelerini, ince fikirli olmalarını seviyorum

eğlenceli ve renkli insanlar

hepsi kötü sonla bitmiyor sen bir de boys over flowersı izle

1|0
    0|0
    • o benim bahsettiğim yarıda bıraktığım diziydi... başroldeki o öküz kız adına jun pyo'cuğumdan ben utanıyodum... bence sen de dizinin orjinali, yani hana yori dangoyu izle ve gerçek aşk nasıl olurmuş gör... :)

• yok ya ben çok sevdim o kızı utanacak bir şey de yok asıl go jun pyo ona ne kadar çektirdi

• ama yine de hana yori dangoyu izle, düşünceni nasıl değiştireceğini merak ediyorum.

• parmak kaldırıyorum. ben seviyorum ama asyalılara karsı bir ilgim var genel olarak. bana cizgi film karakteri gibi geliyorlar. güney kore erkeklerine de erkek olarak bakmıyorum. erkek/kadın hepsi cizgi film karakteri benim için. bir de dizi olarak japon dizileri cok kısa, manga uyarlaması yapmakta koreliler daha basarılı. japon dizileri genelde cok düsük bütceyle cekildigi için kaliteli de olmuyor. bir iki istisna var tabi, liar game misal.

0|1
    0|0
  • seviyorlardır sen sevmeyebilirsin odun ama parayı kırıyor işte

0|0
    0|0
  • aksanlarını:)) ko ma vo yo vs.

1|0
    0|0
    • peki. :)

aslında ben 2 sezon boyunca tek bir kelime öğrenememe anlam veremedim. animelerin ilk bölümünden bişeyler kapıyosun oysaki. :)

• Mesela adamlar iyi intikam filmi yapıyor. bkz; Old Boy ve I Saw the Devil

0|0
    0|0
    • hmm. mutlu olduğum bir günde izleyebilirim, depresyondayken izlenmemeli koreye ait hiçbir yapım.

Yükleniyor...