Tavuk yerine alternatif?

arkadaşlar tavuk göğsü yerine alternatif protein kaynağı ne önerebilirsiniz? ton balığı öneriyolar genelde fakat o da öğünden çok aperatif gibi birşey hiç doyduğumu hatırlamıyorum ton balığı yiyipte 1 konservesi 3 tl zate 2 tane alsan 1 öğün anca idare edersin normalde her gün tavuk yiyorum fakat artık baydı ve rahatsız oluyorum 3-4 gün ara vericem en azından denicem ara vermeyi fakat ne alıcağımı kara kara düşünüyorum tavuk yerine

Genelde nohut-fasulye tarzı bitkisel protein öneriliyor ve bunun yanında da lor peyniri ile tavuk geliyor
aralarında bir tek yumurta hayvansal protein açıkcası bitkisel protein de bir halta yaramıyormuş denilene göre hayvansal proteinin varken bitkisel proteini aşağlıyolar baya

günde 5 yumurta beyazı yiyorum onda da 15 gr civarı protein var
300 gr lor peyniri yesem 40-50 gr ordan
400 gr haşlanmış nohut konservesi alsam ordan da 30-40 gr protein ile 60 gr civarı karb 8 gr da yağ gelicek
loru shake yapıp içiyorum shakein içine de 20-25 gr civarı göz kararı yulaf 300-400 ml civarı süt 1 tam muz ile bol tarçın atıyorum o şekil içiyorum 2 ye bölüp

annem bulgur pilavıda hazırlamış 200 gr da onu yesem 30 gr karb 4 gr yağ 4 gr protein

toplamında 100 gr civarı bir protein elde etmiş olunuyor benim gibi 68 kg olan biri için 36 gr açık kalıyor

valla kafayı yicem tavuk ve ton balığından başka birşey bulamıyorum protein kaynağı olarak

0|0
2|7

En İyi Erkek Görüşü

• Bende ton baligi diyorum gercekten protein deposu.

0|0
    0|0
    • 80 gr yani bir konservesi 3 tl ye denk geliyor light olanları daha pahalı 80 gr süzülünce 50 gr kalıyor besin değerlerinde 100 gr da 22 gr protein olduğu yazıyor 50 gr 1 konservede 11 gr protein olmuş oluyor 3 tane konserve yesen 9 tl ye 33 gr protein nesi protein deposu anlamadım :D

• Besin değerlerini oku ye faydasını görürsün :)

Kızlar Ne Diyor 2

• Hic bimliyom

0|0
    0|0
  • yumurta

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Sucuk

0|0
    0|0
  • Vucut agirliginin 2 kati kadar protein almak zorunda degilsin kirmizi et balik badem findik fistik ezmesi bunlari beslenmene ekleyebilirsin

0|0
    0|0
  • yımırta :D

0|0
    0|0
  • Kiloyla kaliteli protein tozu alsan daka kârlı

0|0
    0|0
  • Ton balığını. Isıtta ye ;)

0|0
    0|0
  • Protein tozu kullan

0|0
    0|0
    • ya aslında toza da başlamak istemiyorum karaciğere zarar veriyor diye benim normali 25-50 olması gereken karaciğer enzimleri 75 çıkmıştı kan tahlilinde aralık-ocak civarı doktor direkt protein tozu veya yumurta kullanıyor musun diye sormuştu ben de o sıralar 5 yumurta yiyordum fakat şu an ki gibi değil şu an sadece beyaz yiyorum o zamanlar gene 5 yumurta yiyordum fakat 2 tane tam yani 2 tane sarıda yiyordum

• devedikeni tohumu mu ilk defa duyuyorum bu tohum nasıl birşey yemeğe felan mı katıyorsun?

• Susam gibi kıtır kıtır yiyorsun arastir ilaçtan etkili

Yükleniyor...