Erkekler, Basketbolu bıraksam mı?

8 yıldır basketbol ile ilgileniyorum. Son 1 yıldır efor sarf edince en kücük bişeyde yüriyince hatta konuşurken bile nefes alamiyorum kalbime ağrı giriyor doktorum basketbol oynamami söyledi fakat bırakamam hayatım sonuçta benim için çok önemli birşey basketbol severler beni anlar diye düşündüm sizce ne yapmalıyım?

0|0
10

En İyi Erkek Görüşü

• 14 yaşımda banvit genç takımına girmiştim. 1 yıl kadar idmanlara çıktım. şafak edge'yle falan beraber çok oynadık. (şu an a millide sanırım bildiğim kadarıyla, bense bilgisayar başındayım) 15 yaşımdayken halı saha maçında ayak bileğim ters döndü ve kırıldı. aşil tendonum yırtıldı. doktorum bir daha oynamamam gerektiğini söyledi. banvitten atıldım. sonrasında basketbola küstüm ve 2 yıl kadar hiç oynamadım. lise'deki koç'un ısrarıyla takıma girdim ve okul takımımız balıkesir 2. si oldu. (1. olan takım banvit'le anlaşması olan ve banvit altyapısını okutan lise takımıydı) şimdi ara ara elimde top alır şut çalışırım. ancak korkarak oynuyorum.

0|0
    0|0
    • eklemeyi unuttuğum şey basketbolu bıraktıktan sonra müziğe sarılmam oldu. çok iyi müzik kulağım olduğunu söylediler. çocukluktan beri elektro gitar çalmaya hevesim vardı zaten. ve ders almadan kurcalaya kurcalaya çalmayı öğrendim. şimdiyse biçok yerde sahneye çıktım. artık 'olmazsa olmaz'ım basketbol değil müzik. mutlaka tutunacak bir hobi bulacaksındır. sağlığından önemli değil hiçbirşey :)

Erkekler Ne Diyor 9

• basketbol yaşam tarzıdır
    azatılabilir ama bırakılamaz

0|0
    0|0
  • Ne yardan geçer ne serden: İstediği şey fedakârlığı gerektirdiği hâlde, fedakârlığa yanaşmayan ama istediğinden de vazgeçmeyen kimseler için yani senin için de kullanıbilir.

0|0
    0|0
  • Bir süre ara verip sonra devam edebilirsin, uzun zamandır bende oynamıyorum.

Kalp önemli ama ihmale gelmez ;) Geçmiş olsun.

0|0
    0|0
    • Baya bir ara verdim zaten okul takımini felan bıraktm takımimdan çktm yani nedense çok saçma ama hayatım herşeyim basketbol üzerine kurulu

• Sağlık daha önemli ! Komple bırakın demiyoruz ki :) Düzeldiğinde yeniden başlarsın zaten spor yaptığından dolayı bünyen güçlüdür ama tekrar yineleyerek söylüyorum kalp önemli ihmale gelmez! Rica ederim.

• Eyvallah kardeşim saģolasın :)

• Bence 8 Seneni Vermissin Öncelikle Bir Doktora Başvurmanı Öneriyorum. Umarım Basketbol Hayatına Prof Olarak Devam Edersin :)

0|0
    0|0
  • Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi cici kız hiç birşey sağlığından önemli değil

0|0
    0|0
  • kaçpara kazanıyon

0|0
    0|0
  • kurban olduğum doktor ne diyorsa onu yap

0|0
    0|0
  • Sağlığından önemli değilse bırakma ki sağlığın daha önemli. Kalbi ciddiye almak lazım.

0|0
    0|0
  • Bırakıcan sağlık önemli shoot çekersin arada herşey koşmak değil yoga yap nefes için

0|0
    0|0
    • Bırakmak zor benim icin sigara gibi bağımlısıyım eskiden tekwando boks yapardim futbolda oynadım spor önemli şey sağlıkta mühim tabi ama kararsizim

• Solunum ve kalp şakaya gelmez daha sana uygun branşlara yönel bence

• Malesef yok dedim konusurken bile nefeste sıkıntı var bende zorla spor yapmaya çalışıyorum doktoru dinlesem daha iyi ama nasıl yapıcam

Yükleniyor...