Kanser hastalarının karşılaşacağı durumlar nelerdir?

arkadaşlar dağılan cins kanserden kurtulan var mıdır bildiğiniz duyduğumuz kişiler var mı? Kanser hastalarının karsılasacagı durumlar nelerdir?

0|0
6|17

En İyi Kız Görüşü

• doktorlar derya hep: Allahtan ümit kesilmez. yani bu hayatta her sey olabilir. dagilan türlerin de caresi vardir elbet. ama yipratiyor insani. yoruyor.sogutuyor hayattan. cünkü birden ölümle yüzlesmek zorunda kaliyorsun hayati cigrigindan cikarcasina yasarken. benim cok cok sevdigim manecvi annem diyebilecegim birisi var. var di. ilk doktorlar anlamamis bir sey yok sanarak agrilara öylesine dayanmis basit karin agrisi sanarak. ama sonradan baska doktor artik cok gec kalmissiniz deyince sok olmustu. en fazla alti ay demis doktor. en fazla. ama Allah coook büyük. 14 yil daha yasadi. sonra yine ortaya cikti. bir iki senede öyle ugrasti sonra vefaat etti. onu en cok yikan cocuklarina laf gecirememesi onlara karsi hükmünün kalmamasi idi. esi de ilgisizlesmis umursamiyordu artik. cocuklari yabanci gibi kaldilar. moral acisindan kötüydü iste. bedeni cok yoruldu. eceli geldi rahmetli oldu. yani bu isler belli olmaz. hic ümitsiz olmayin. ve bu durumlarda hasta inancina daha cok önem göstermelidir. manevi moral olmali tutunabilecegi. yani olmazsa iyilesmezsem demek en iyisi böyleymis gibi rahatlamali zor da olsa.

karsilasacagi durumlara gelince. ailesine arkadaslarina yasadigi ortama bagli. ilk dönemler herkes etrafinda fir döner. ay canimm yok canimm teselliler hediyeler cicekler falan. ama zamanla insanlarda alisiyor bu duruma ve hasta bunu gördükce daha bi moralsizlesir. en iyisi en basinda da hic bir seyi yokmus gibi davranmak. iyisin bee. insanlarin basina neler neler geliyor.ruhun hasta olmasin beden gecici nede olsa gibi.daha yaratici olunmali tabi ama bu durumun cözülebilecegini yardima ihtiyaci olmadigi hissini vermeye calisin. ama yardima ihtiyaci vardir bunu unutmadan tabi. hele terapiye girerse mutlaka itiraf etmesede etrafinda secdiklerini hatta yabancilari bile ister.aile ve arkadaslar anlasarak nöbet tutmali. yani aciyorum sana da yaninda duruyorum dercesine degil kesinlikle. hadi gel takilalim yada film izleyelim. konusalim vsvs. sürekli bir mesguliyeti olmasi lazim ki sürekli hastaligini acisini düsünmesin. maneviyatinin gelismesi cok önemli. genelde kanser hastalarini bu sahte acitasyonlar falan üzer. hastaligina ragmen ona asik olabilecek sevebilecek sayabilecek insanlarin var oldugunu anlamali. o hissi yakalamali. en önemli nokta aile ve arkadas iliskileri iste. tecrübelerimden bu kadarini cikardim simdilik. umarim yardimci olabilmisimdir

0|1
    0|0
    • tsk.ınsanın en yakını bu hastalıga yakalınca cok zor oldugunu anlıyoruz..normalde hep baskasında gorurudum bı gun aılemden bırıne yada bana gelcegı nı hıc dusunmzedım takı babamın kanser oldugunu ogrenene kadar..ıste ozaman hıc bırseyın saglık kadar onemlı olmadıgı anladım..babam terapı alıyo şu an..ama suratı sımsıyah oldu neden acaba ılaclardan olabılırmıkı doktorlar normal dıyo ama her doktorda ıyı bılmıyo

• rahat ol ciddi konus. bu seni hic rahatsiz etmiyormus gibi davran soguk kanli ol.sakalas hadi baba örgü örekmi kisin giyeriz :) gibi ileriye yönelik umutlu oldugunu gösterecek sözler ve davranislar sergile.cok samimi ol. inan bana bazen böyle durumlar insanlari o kadar samimilestiriyorki normalde olacagi yoktur halbuki.hep mutlu görün.görünmele kalma mutlu ol.o kadar beter durumda olan varki o babaya sahip olmak isteyen coktur emin ol.her zaman ona ihtiyac duyuldugunu bilsin

• tsk canım ya tavsıyelerın ıcın cok saol ...

Erkekler Ne Diyor 17

• REİSHİ MANTARI VE KOLON KANSERİ

Ocak 2010 / Çin

Reishi mantarının, kolon kanseri hücrelerinin çoğalmasına ve vücuda yayılmasına (metastaz) etkilerini görmek için yapılmış araştırmanın özetidir:

Araştırmada, Reishi mantarının kolon kanseri hücrelerinin çoğalması ve vücudun diğer bölgelerine yayılmasını engellediği görülmüştür.

Reishi mantarı, bu etkiyi şu şekilde yapmıştır:

1. Kanser hücrelerinin çoğalması ve yayılmasında rolü olan MMP-9 proteazlarının miktarını azaltmıştır.

2. Kanser hücrelerinin çoğalmasını sağlayan NF-KB protein miktarını azaltmıştır.

3. Kanser hücrelerinin çoğalmasını engelleyen IKB-Alfa miktarını artırmıştır.

Reishi mantarı, bu etkileri sonucunda kolon kanseri hücrelerinin büyümesini ve yayılmasını engellemiştir.

PROPOLİS

Anti-Kanser Etkiler:

Propolisin etanol ekstraktının karaciğer ve mesanedeki kanserli hücreleri dönüşüme uğrattığı ve gelişmelerini önlediği bulunmuştur. Bu hücre öldürücü etkiyi sağlayan maddeler, propolisten izole edilen quercetin, kafeik asit ve clerodane diterpenoiddir. Clerodane diterpenoid, tümör hücrelerine karşı seçici bir öldürücü etki gösterir.Propolisin, ayrıca, yumurtalık kanseri hücrelerini ve hücre bölünmesini durdurucu etkileri olduğu bulunmuştur. Ayrıca, göğüs, cilt, kolon ve böbrek kanseri hücreleri gibi insan tümör hücre kültürleri üzerinde öldürücü etkisi olduğu tespit edilmiştir. Bu etkileri oluşturan bileşenin kafeik asit fenetil ester olduğu belirlenmiştir.Propolisden izole edilen Artepillin C, insan mide kanseri hücreleri, insan gırtlak kanseri hücreleri kolon kanseri hücreleri üzerinde hücre öldürücü etki göstermiştir. Kafeik asit esterlerinin tümör oluşumunu kimyasal olarak engellediği görülmüştür. Bu etki, kanserli hücrelerin gelişimini sağlayan genler üzerindeki seçici toksik etki ile gerçekleşmektedir.

Tümör Büyümesini baskılıyor:

Prof. M. Demestre, Alman, Amerikalı ve İtalyan üniversitelerinden bilim adamlarıyla beraber propolis ekstraktının uzun dönemli etkilerini gözlediler. Bu uzun süreli deneyin sonucunda; propolisin 100 günlük kullanım sürecinde tümör büyümesinin önemli oranda baskılandığı bu oranın kanser türlerine göre küçük sapmalar gösterdiği, ortalama değerin ise yüzde 47,5 olduğu açıklanıyor.

Detaylı bilgi için: link

Brezilya'lı Prof. Michelle C.Bufalo öncülüğünde bazı bilim adamlarının katılımıyla yapılan deneylerin sonuçlarını dayanak yapan bilimsel makalede propolisin güçlü anti-tümör etkileri vurgulanıyor. Anti-iltihap, anti-mikrobiyal, anti-viral özelliklerine de dikkat çekiliyor.

Tümör Dayanıklılığını Azaltıyor:

Molecular Nutrition and Food Research dergisinin Aralık sayısında yayınlanan araştırmada Propolisin etkin maddelerinden CAPE ve quertin'in propolis kullanımıyla ortaya çıkan çok ilginç bir etkisi ortaya çıkarılıyor. Buna göre bu etkin maddeler tümörlerin kendi kan yollarını inşa etmesini engelleyerek, tümör gelişmesinin ve dayanıklılığının önünü kesiyor.

0|0
    0|0
  • Hırvatistan'da 2009 Temmuz'unda bir akademisyen grup tarafından yapılan araştırmada propolisin diğer bir ilginç etkisi daha ortaya çıkarılıyor. Propolis Ekstraktının Radyoterapi süreçlerinde sağlıklı doku ve hücreleri koruyucu etkisini ima eden bir dizi sonuç alınıyor.

Kanser ve Omega 3

Kanser oluşum riskini azaltmalarının yanı sıra, birçok kanser türünün büyümesini de yavaşlatmaktadırlar. Yapılan çalışmalarda beslenme , omega 3 yağ asitleri bakımından zenginleştirildiğinde akciğer, kolon, meme ve prostat dahil çeşitli kanserlerin büyümesinin yavaşladığı gösterilmiştir. Ayrıca omega 3 yağ asitleri kemoterapi ve radyoterapi gibi kanser tedavi yöntemlerinin etkinliğini ve tedaviye yanıtı artırmaktadır. Omega 3 yağ asitlerinin bir diğer olası yararı da kanser hastalığında görülen zayıflama, kas kaybı ve kaşeksiyi (aşırı zayıflama) azaltması ve önlemesidir.

0|1
    0|0
    • bu omega 3 yagı yararlı oludgu gercekmıdırkı bole yazıyo ama

• Bilimsel olarak etkisi kanıtlanmamış bir veriyi yayınlamam mesleki kurallara göre etik olmaz.

• malesef kanser için tıp çok yetersiz kalıyor...tabi doktorların dediğinden şaşmamak lazım ama alternatif tedavilere de bakmak lazım. ben çok kötü kanser hastalarının bir çeşit tedaviyle iyi olduğunu biliyorum...hatta nerdeyse 10 hastadan 7-8 i iyileşiyor.

0|0
    0|0
  • Kurtulan birini taniyorum 6 ay omur bictiler cocuk olmaz dediler yasarsa surunur dediler tabi bundan 20 sene once belki daha fazla. Metastas yorucu yipratici bi hastalik. Yalniz bu hastaliktan kurtulus yok. Yenebiliyorsun bu illeti ama icinde off durumunda kaliyor. Tedavininde moralinde super olmasi lazim. Kim hastaysa Allah sifa versin

0|0
    0|0
  • bır cok kanser cesıtı war hepsının fonksıyonları baskadır hım karacıgerkanserınde ciltte kararma .. solaryuma gırmıs gıbı ıgttıkce ten renklerı kararı.. cok farklılık gosterır. kurtulanlar kanserı yenenler war hatta bır den fazla kez kanser olup yenmıs ınsanlar tanıyoruz

0|0
    0|0
    • hmm babam kolon kanserı dagılan cınsten dısısı ..tedavı edılebılır durumda şu an ama amelıyatta oldu bıcak deınce dagılır dedıler..oyuzden sordum

• merak etme bır cok kanser turu yenıle bılır akcıher harıc ..

• Kanserin yenilmesinde ana kilit oynayan unsur klasik olan motive kişinin desteklenmesidir.Bu tarz yaşayan bir örnek istiyorsan Lance Armstrong adlı sporcuyu önerebilirim.Adama 3 ay ömür biçiyorlar prostat kanserinden adam kanseri yenmek ile kalmıyor dünyanın en zor bisiklet parkuru Tour De France i arka arkaya 5 defa kazanıyor.Bu arada geçmişler olsun.

0|1
    0|0
  • Haberlerde izliyordum mutluluk ve yılmama gibi olaylar %30 fark ediyormuş Allah " tan geldik Allah"a gidicez düz mantık Allah"tan başka hiç birşeyden korkmamak :)

1|1
    0|0
  • Allah şifa versin kardeşim babana ve bu durumlarda olan tüm müslümanlara. her zaman daha kötü durumda olanları düşün ve kendinizi bırakmayın. mesela her gün ölmek isteyip de onlarca yıl yaşayan yatalak felçli insanlar veya gözleri doğuştan kör insanlar düşünsene güneşi gökyüzünü hiç göremeyen insanlar var. çok zor tabi ama mutlu olmak istiyosan kendinden zor durumda olanlara bakman ve şükretmeni tavsiye ederim. Allah kolaylıklar versin...

0|0
    0|0
  • Önemli olan kanserin metastatik olması değil hangi bölge ve dokuda olduğudur

Önemli olan psikoloji Herhangi bir inanca sahipsen daha az sıkıntı yaşarsın

0|1
    0|0
  • 4 yaşımda lenf kanseri tedavisi görmeye başladım hodginlenfoma

0|1
    0|0
    • iyleştin mi tamamen ben

• gecmıs olsun..

• sağolun .

evet kemoterapi ışıntedavisi ilaç tedavisi birçok süreç geçirdim ama Allahıma şükür iyileştim. şu an gayet iyiym . Tedaviye başlandığında saçlarım dökülmüştü tamamen çocukluğumda hep karnımın ağrıdığını ve ağrıdan uyuyamadığımı saatlerce ağladığımı ağrıdan kıvrandığım günleri hatıralrım .

zor oldu ama çok şükür atlattım o günleri.

Şuan rutin kontrollere gidiyorum yıllık kontrol.

• Kemoterapi ve bu hastalığın yenilemeyeceği psikolojisi insanda ağır basar.Ama moral ve yakınlarının desteği olduğu taktirde bu karamsar yargıyı yıkabilirsiniz.

0|0
    0|0
  • herşey insanın kendısınde bıtıyo bellı seyler harıç

0|0
    0|0
  • vardır tabiki. hemoterapi denen makina sacların dökülmesine sebep olabiliyor bildiğim kadarıyla

0|0
    0|0
  • hadi yine iyisin öleceksin :D :P

0|0
    2|4
  • kardeşim pozitif olarak adlandırılır o tür kanserler. Zor ama imkansız değil. Umarım düzelir.

0|0
    0|0
  • en kötüsü üzüntü. daha kötüsü yok. tedavide lazer ile yakma veya kematerapi yapılır genllikle. lazer tedavisinde kanserli bölge yakılır ve temizlenir sonrasında ise tekrarlamaması için ilaçlar verilir. bu ilaçlar 5 yıl süreyle kullanılır. bu tedavi yönteminde yakılan yerde ara sıra yanma hissi olur. kemoterapiden iyidir. kemoterapide ise vücudun savunma sistemi çökertilir verilen ilaçlar bölgeye gidip ordaki her hücreyi öldürür. bu kel brakabilir dişleri dökebilir tedavi sürecinde grip olduğu içmin kişi ölebilir. eğer başka yöntem kullanılamıyorsa bu yönteme başvurulur. lazer tedavisinde olan haplardan verilir yine. birde ameliyet yöntemi var. kanserli bölge drekt çıkartılır. buda kemoterapiden iyidir. lazer uygulanamayan şekillerde bu uygulanır. buda uygulanamıyosa kemoterapi uygulanır. hepsinden sonra aynı ilaç verilir. bu ilacın yan etkilerinde ise kilo alma ve verme vardır. 60 kilodan 130 kiloya çıkabilir veya 200 kilodan 50 kiloya inebilirsiniz. üzüntü hepsinde vardır ve hastayı asıl öldüren odur. kanserli hastalara yardım etmek istiyorsanız umut verin. onlara bunu unutturucak şeyler yaşatın.

0|0
    0|0
  • dişi tümörler ölümcül oluyor, arkadaşın ablasında var en büyük sıkıntısı arada körlük yaşıyor

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• biraz zor çünkü bütün vücuda dağıldıktan sonra artık kitle olmaktan çıkıo ve alınması çok zor hatta imkansz dolayısıyla iş burda braz şansa kalıo umut kesilmemeli tedavilere devam edilmeli derim ben.

0|0
    0|0
  • moral bozucu olmak istemem ama kanserin tedavisi olduğuna ben inanmıyorum . babam için 5 sene denemediğimiz tedavi denemediğimiz ot çöp koca karı ilaçları kalmadı ama malesef başarılı olamadık .ama şunu söyleyebilirim ki bu hastalığın en önemli maddesi moral tedavisi.keyfi ne kadar iyiyse hastalık karşısında yol kat edersiniz. yakının mı merak ettiğin için mi soruyosun

0|0
    0|0
    • babam kolon kanserı amelıyat oldu amelıyattan once ford taktılar kemoterapı ılac verdıler ve ısın radyoterapı verdıler amelıyatla dagılmasın dıye..sonra amelıyat oldu ve sımdıde 6 aylık bı kemoterapı surecınde..son 1 ayı kaldı terapının bıtmesıne bakalım hersey bıtınce bı kolonoskopı ve pet flm cekıncek hersey cıkar ortaya tedavı olumlumu olumsuzmu dıye..sımdılık ıyı dıyolar ama doktorlara pek ınanmıyorum..

• geçmiş olsun canım :( kolon kanserini bilmiyorum detaylı. inşallah tedaviyle başarı sağlanacak bir türdür . tedavinin kendide aşamaları da kolay olmuyor malesef sizin içinde zor hem üzüleceksiniz hemde belli etmemeye çalışacaksınız hemde ona moral depolayacaksınız . Allah yardımcınız olsun .

• benim kuzenimde kanser ve 2.kez ilk göğüs kanseriydi kurtuldu dedik şimdi tekrarlamış ve omuriliğine sarmaya başlamış ve daha yaşı da genç ve ikiz cocukları da var 5 yaşındalar çok üzülüyorum dua edin nolur :(

0|0
    0|0
    • gecmıs olsun..ederım dua sende babam ıcın et ..ancak kanserın nasıl bırsey oldugunu bılen goren yasayan anlar..sızde gecmıs olsun..

• evet doğru gören ve yaşayan anlıyo nasıl bişey olduğunu size de acil şifalar dilerim inşallah babanız bu hastalıktan en yakın zamanda kurtulur bnde dua edicem babanız için...

• bildiğim kanserin cinsine ve hangi organda başladığı önemli

vede durduruluyor ama hiç bir zaman tamamen yok olmuyor.

0|0
    0|0
  • benim bildigim kadarıyla kanser b17 vitamininin eksikliginden oluyormus...

laetril diye bir madde varmıs ve kanseyi ya yok ediyor ya da ortaya çıkmasına engel oluyor

kayısı çekirdegi, elma cekirdeginde bulunuyormus

aynı zamanda bugday çiminde ve buğday şırasında oluşurmuş

0|0
    0|0
Yükleniyor...