OFSAYT NEDİR ANLATIR MISINIZ?

Ya abi kaç kişi anlattı hala anlamadım biri şu ofsaytı düzgünce anlatsa olmaz mı?

0|0
8|16

En İyi Erkek Görüşü

• Fazla detaya girmek istemiyorum yok alışverişte bir kadın önüne geçer falan diye şimdi ilk önce 2 takım var biri kırmızı biri mavi olsun kırmızı takım atak yapıyor mavi takım geri dönmeye çalışıyor mavi takımda geride kaleci var birde defans kırmızı takımda 2 kişi var biri koşu yapan biride pası atıcak olan, eğer koşu yapan kişi (kırmızıdaki) TOP ATILMADAN mavi takımdaki defans oyuncusunun arkasına geçerse yani kırmızılı oyncu mavili kaleci ile karşı karşıya kalıcak şekilde gelirse ofsayt eğer kırmızılı oyuncu mavili defansın arkasına top atıldıktan sonra topu alırsa sıkıntı yok topun atılma anı önemli uzun olmuş sanırım :D

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Şöyle ki : Mango'ya girdiğini düşün. Yanında bir arkadaşın var. O kişi seninle a... ynı takımda yer alıyor. Karşı takımda da sevmediğin kızlar var. Lakin Mango öylesine kalabalık, öylesine kalabalık ki anlatamam. Sende takım arkadaşınla beraber bir bluzu beğendin. Karşı takımdaki sevmediğin kişilerde aynı bluzu beğendiler. Ama siz bu bahsedilen bluzu onlardan daha önce kaptınız. Kasanın kale olduğunu düşünelim. Karşı takımdaki kızlar da kasaya ulaşmamanız için savunma yapıyorlar ve kasanın önünde dikilmiş bekliyorlar. Senin de şöyle bir planın var. Takım arkadaşına diyorsun ki; "Sen kasanın arka tarafına geç, ben sana bluzu atayım, ödemeyi yap ve bluzu alalım." Arkadaşın kasanın arkasına yani kızların arka tarafına geçiyor ve sen bluzu ona fırlatıyorsun. Bu durumda ofsayta düşersiniz. He ama böyle yapmazsanız, sevmediğin o kızlarla yüzyüze, tartışarak, çirkefleşerek aralarından sıyrılıp kasaya ulaşır, ödemeyi yaparsanız ofsayta düşmezsiniz. Ama şöyle bir şansınız da var. Sen tam bluzu fırlatacağın sırada arkadaşın kasa önünde savunma yapan kızların yanında durur ve sen fırlattığın anda koşmaya başlarsa ofsayta düşmeme ihtimaliniz var. Fakat zamanlamayı çok iyi ayarlamanız lazım. Çelişkili bir durumda gözler yan hakeme (bu durumda yan hakem kasiyer oluyor) çevrilir. Yan hakem devam etmenize izin verirse ve sizde bluzun ödemesini yapabilirseniz hem gol olur, hemde ofsayta düşmemiş olursunuz. İşte ofsayt böyle birşeydir ve Mango'da işe yarayabilir.

Alıntı yaptım, hayrını gör :D

1|0
    0|1
    • Valla nerden aldıysan süper :D teşekkür ederim sanada :D

• rica ederim, öğrenin de birbirinize anlatın 😄 bizi de bu dertten kurtarın 😜

• :D haha haklısın

• Çok zor bunu anlatmak. Düşün bir kızın elindeki kalemi bir tabur askerin önünde düşürüp sonra onu eğilip alması gibi birşey. Ters bir hareket yok ama işte kahretsin ki öndesin herkesin önündesin ;)

1|0
    0|0
  • Senın rujun sıra halinde düsün geriden gelen rimel onu geçerse sıkıntı yok ama senin rimel onların arkasında kupen yanı top ıle bulusursa ofsayt olur

1|0
    0|0
  • Ben pas attigim zaman karşı kaleye benim pasi attigim adamdan daha yakin bir rakip oyuncu yoksa ofsayt olur

0|0
    0|0
  • Mesela bir kızın bir erkeğe teklif etmesi ofsayt ;/

0|0
    0|0
    • oo çok açıklayıcı :D

• topu ayağından çıkardığın anda kendi oyuncun, rakip takım oyuncularının hepsinden (kaleci hariç) öndeyse ofsayt olur.. çok basit ;/

• hangi ofsaytı anlatalım :)

0|0
    0|0
  • insanın kendine yakışanı giymesidir

0|0
    0|0
  • Ofsayt bilmeyen kız
    Kaçın beyler

0|0
    1|0
  • Hiç gerek yok

0|0
    0|0
  • Kaçın kaçın bu durum bizi aşar beyler😃

0|0
    0|0
  • Anlatacak ben bile bilmiyom = )

0|0
    0|0
  • onunde yuruyen hatunun yere dusen parayı dizlerini bükmeden alması durumu

0|0
    0|0
  • Yıl olmuş 2015 hala ofsaytı bilmiyorlar yazık cahiller 😁

0|0
    0|1
    • Artık biliyorum :) teşekkürler

• Bak şimdi ben yürüyerek parise gidiyorum bu daha kolay sana ofsayt anlatmaktan😆

0|0
    0|0
  • Ofsayt nedir?
    ofsaytOfsayt, FIFA Genel Sekreteri Urs Lins imzasıyla ülke federasyonlarına gönderilen 968 nolu sirkülere göre kafasının, vücudunun veya ayağının herhangi bir bölümünün rakibin kale çizgisine toptan ve son rakipten daha yakın olduğu anlamına gelmektedir. Kollar bu tanıma katılmamıştır. futbol baş, vücut ve ayaklarla oynanır. Eğer bunlar rakibin kale çizgisine yakınsa orda potansiyel bir avantaj vardır. Yalnızca kollar rakibin ilerisindeyse, kazanılacak bir avantaj yoktur şeklinde yapıldıofsayt
    Oyuncu şu pozisyondayken ofsayttadır:
    Karşı takımın kale çizgisine top ve rakipten daha yakın olursa.
    Oyuncu şu pozisyonlarda ise ofsayt değildir:
    Kendi yarı sahasındaysa, kaleci hariç bir diğer oyuncuyla aynı hizadaysa, diğer iki rakip oyuncuyla aynı hizadaysa
    Atakta iken oyuncu ofsayttayken topa dokunur veya ona top gelir ve dokunursa aktif duruma düşer, aşağıdaki durumlarda oyuncu ofsayt verilerek cezalandırılır:
    Oyunu engellerse, rakibini engellerse, bu pozisyonla kazanç sağlarsa.
    Atakta değilken şu şekillerde ofsayt olmaz:
    Taç atışı
    Korner
    Kaleci vuruşu
    Kural ihlali nedeniyle verilen ceza
    Hücum yapan takımın bir oyuncusu ofsayttaysa karşı takıma endirek serbest vuruş verilir ve vuruş ofsaytın olduğu noktadan kullanılır.

0|0
    0|0
    • :D arastırdım bende ama kelimeler yabancı gelio benim anlayacağım şeklde anlatsanız

• 14 Yıldır professionel futbolcuyum bunun en net tanımı Oyuncunun vücudunun veya ayağının herhangi bir bölümünün rakibin kale çizgisine toptan ve son rakipten daha yakın olduğu anlamına gelmektedir.

• teşekkürler :)

Kızlar Ne Diyor 8

• Ya erkekler bunu çok karmaşık ve uzun anlatıyor ya da araya yok pasif ofsayt yok kendi sahandaysan şöle cezalı durumdaysan böle diye gereksiz bilgi veriyolar kızlarda anlamıyınca ofsayttı bilmeyen kız geyiği dönüyor ama kızlarda gayet iyi bişekilde anlayabilir ön yargılı yaklaşılmasa bence😀 bak şimdi A takımı var B takımı var diyelim a takımının bir oyuncusu rakip kaleye gidiyor topla birlikte takımından bir arkadaşına pas verecek ama pas verirken o sınırda b takımındanda oyuncu olması lazım yoksa ofsayttır... umarım anlatabildim😂

1|0
    0|0
    • :D süpersin beni zaten anca bir bayan anlayabilirdi teşekkürler :) :*

• Erkeklerin çoğu yinemi böyle kız ya da anlatsakta anlamıcak diye yaklaştığı için 😀 ne demek her zaman 😘

• kardesim bak :) boyle cumlelerle cok anlasilmiyo
    sana tavsiyem bol bol video izle ofsayt olan orda hem anlarsin hem kendi sozlerinle soylersin
    yoksa yaz gugila ofsayt nedir

0|0
    0|0
    • aynen haklısın öyle yapıcam

• futbolcunun ayağından top çıktığı anda topa doğru hareketlenen takım arkadaşı rakip takımın oyuncularından ileride olursa ofsayt oluyor.

1|0
    0|0
  • pas atildiginda seninle rakip kale arasinda rakip takimdan en az iki oyuncu yoksa o adam ofsayt oluyor.

0|0
    0|0
  • @sizofrenkarinca bana anlatmıştı ama unuttum /=

0|0
    0|0
  • bir takım hücum yaptığı sırada , hücüm yapan takımdan biri , karşı takımın kalesine , karşı takımın sondan ikinci oyuncusundan yakın olamaz. olduğu zaman ofsayt pozisyonundadır. basitcee yanii :\

0|0
    0|0
  • Çok uzun hikaye beybisi :)

0|0
    0|0
  • canım sen atağa geçtiğinde ceza sahasında karşı takımın en az 1 oyuncusu olması gerekiyor.

0|1
    0|0
Yükleniyor...