Niçin Avrupa'nın sosyal yaşamını tasvir edemiyoruz?

Avrupa'da yaşamış, oraları görmüş, insanlarını tanımış olan Türkler niçin Avrupa'nın sosyo-kültürel yaşamını bizlere tasvir edemiyor!

Bu konu ile ilgili sorulan sorulara verilen cevaplar o kadar gerzekçe ve saçma ki yani hiç mi kıyaslama yapamıyorsun hiç mi gözlem yapmadın...

Güncellemeler:
yolda nasıl yürürlük, evde ne yerler, 101 oynayan var mi, kız arkadaşlarına ne gibi yasakları vardır, okulda nasıl davranırlar... ben böyle şeyleri merak ediyorum... anlatabiliyor muyum?

0|0
4|6

En İyi Erkek Görüşü

• Oraya giden iki tanıdık bizim memlekete iyi ayna tutuyor: Kültürlü olan arkadaşım Roma'ya gidince Colosseum'u ve benzeri tarihi yerleri görmek istemiş, İtalya kültürünü medeniyetini insanlarını her şeylerini öğrenmek istemiş... Kültürsüz olanının ilgisini bir tek "aşk çeşmesi" ve mağazalar çekmiş. Piyasa yerleri yani. Türklerin çoğu da kültürsüz olduğu için gözlem yapamıyor tabii ki, o yüzden de gerzekçe şeyler anlatmaları normaldir. Oradaki yaşam ve kültürle ilgilenmeyip mağazaya kafeye çekilip keyif çatmak derdinde olurlar. Milano'ya alışveriş için giden insanlarız yahu, ne gözlemi bekliyoruz :) Efes'te gezerken "burası taş yığını lan" diye konuşan insanlarız biz, gözlem kim biz kimiz?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Kuzguna yavrusu bülbül gelirde ondan..

bence ahlaki değerler değilde saygı açısından toplumsal bilinç açısından avrupa insanı bizden önde ve bilinçli..

Adamlar bir kere herşeyi sorguluyor koyun durumu yok..

Ama şunu da göz ardı etmeyelim heryerin iyisi ve kötüsü vardır..

0|0
    0|2
  • tasvir´i googleye sordum ama yinede sorunu anlamadim... (saskin smily)

0|0
    0|2
  • Kim nere de ne zaman ne yapiyor oyununu sevmedigim den herhalde. Dogru bulmadigim seyler icin soyledim.

0|0
    0|2
  • herkes gayet güzel cevaplar vermiş kızmışsın

sen anlatamamışsın o zaman

0|0
    0|1
    • ne anlatmışlar mesela söyler misin güncellemede sorduğum hangi soruya cevap vermişler... madem ben anlatamamışım nasıl cevap vermişler bunu da açıklarsan sevinirim...

• güncellemen iyi olmuş daha iyi anlayabilirler şimdi

herkes kendi görüşlerini yazmış işte

Erkekler Ne Diyor 5

• Kültür şoku.

Adama medeniyet diyorsun o da sana "karını kızını soy da görelim o zaman medeniyeti!1!1!1" diyor. Bu adama daha ne anlatabilirsin ki?

1|0
    0|2
  • Yazacaktım da yanıt veren herkes "onu kast etmiyorum" diye fırça yemiş vazgeçtim.

1|0
    0|0
    • ya zaten ben soruyu sorarken kızmış sormuşum bir de üstüne alakasız alakasız cevaplar yazmışlar eminim hiç biri Avrupa'ya gitmemiştir. Ayrıca istediğim cevapları yazana teşekkür etmişim niye öyle diyorsun... yaz sen de güncellemedeki soruların cevaplarını en iyi cevap yapayım dostum... haksız mıyım...

• Soru daha net olmuş ama çok geniş. Ülkeden ülkeye farklılık gösterir. Ama benim için özeti şudur. 1) Kahvaltı kültürleri zayıf

2) Kaymak gibi asfalt

3) Belirli saate ve merkezler hariç sokaklar bomboş. Özellikle bizde Pazar günü herye curcuna iken orada in cin top oynar

4) Sokakta birbirini rahatsız eden tipler belirli yerler hariç yoktur

• Avrupa bence beş para etmez, hemen her ülkesini gördüm ama ne sosyal yaşamları ne de kültürleri bize göre değil. Onlar sadece hayatlarını yaşıyorlar, dünyaya hiç bir faydaları yok, zaten siyasi olaylarda da görüyoruz. Avrupa'nın tamamındaki bilim adamlarını toplayıp ikiyle çarpsan Amerika'dakilerin yarısı kadar etmez.. Avrupalılara ye-iç-eğlen de. Onlar için bu bir çeşit toplumsal narkoz..

1|0
    0|2
    • tamam işte ben de onu sormuyorum ne yapıyorlar sosyal yaşamlarında ayrıntılı anlatılsin istiyorum...

• Devasa yeşil alanlarda yatıp-yuvarlanırlar; bar, kafe, disko, restoran, vb yerlerde çok takılırlar; turizm çok gelişmiştir gemi, yat, tren, zeplin gibi fantastik araçlar revaçtadır; sanat galerileri çok yaygın; konser, opera, tiyatro, sinema gibi eğlence yerlerini hemen her yerde bulmak mümkün.. Anlat anlat bitmez aslında ama genel olarak böyleler. Avrupalıya her yer Paris.. Bence boş yaşıyorlar.. (Bu anlatım bir genellemedir.)

• eyvallah dostum beni bir tek sen anladın sanırım...

• belki de ülkesini sevdiği için kıyaslama yapmıyordur.Yaşadığı ülkeyle memleketi arasındaki farklar fazladır ve bu zoruna gittiği için kıyaslamıyordur?

1|0
    0|1
    • ne alaka arkadaş sen de olayı nereye bağların...

• ben de ıran sınırında bir ilcede görev yapiyorum şu an için gelmem imkansız ama çok istekliysen istanbuldaki devreme vereyim adresini adını gbt yapsınlar çoluk çocukla uğraşıyoruz...

• elinden geleni ardına koyma.

• Avrupa insanı eğlenmeyi biliyor, hayattan zevk almayı iyi biliyorlar.Bu yüzde bence.

0|0
    0|1
    • "bu yüzden" dediğin nedir sen ne anladın kı hacı? günlük hayatta ne yapıyor bu ecnebiler diye sordum...

Yükleniyor...