Ertan Sinan Şahin hakkında

""Dört haneli sayılara yaklaşan tutuklu öğrencilerden yalnızca biri. odtü fizik öğrencisi. 13 kasım'da demokratik haklar federasyonu'na yönelik operasyonun ankara ayağında 3 arkadaşıyla birlikte gözaltına alındı. evindeki tüm cd'lere, belleklere, hafıza kartlarına kopyalanmaksızın el konuldu.

imzasının veya el yazısının olmadığı, yalnızca kimlik bilgilerinin (o da hatalı bir şekilde) yazılı olduğu "maoist komünist partisi üyelik başvuru formu" çıktısı sebebiyle, "terör örgütüne üye olduğu" şüphesiyle, diğer 3 arkadaşıyla birlikte tutuklandı. sayelerinde terör örgütlerinin başvuru formuyla üye alımı yaptığını öğrenmiş olduk.

şu an ankara'da, sincan 1 no'lu f tipi cezaevi'nde.""

link

Bu durum hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Güncellemeler:
Eklemek istiyorum; burada yazdıklarınızdan dolayı sizi de "terör örgütüne üye olduğu şüphesiyle" içeri almazlar.

0|0
4|1

En İyi Kız Görüşü

• Korku ve baskı hükümeti varken doğal şeyler bunlar. Daha yeni başladılar arkası malesef ki gelecek

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• ne desem şimdi küfür edesim geldi. a...s...

0|0
    0|0
  • Simdi bu adam suçlu mu? Yoksa sucsuz mu?

0|0
    0|0
  • Herkes mac mi izliyo ne kimse bisey yazmamis. Ben de okudum ekşide yazilanlari falan da cidden terorist mi karar veremedim ama eger oyleyse iyi olmus. Daha fazla ilerlemeden onlerine set cekmek lazim bunlarin. Bi de okuyup adam mi olacaklar. Daga ciksin madem.

0|0
    0|2

Erkekler Ne Diyor 1

• Adli olaylarda adı suça karışan herkes; suçu henüz kanıtlanmadan zan ya da ihbar üzerine tutuklanıyorsa, tutuklandığı andan itibaren "tutuklu sanık" muamelesi görür. Eğer suçu kanıtlanırsa "suçlu" muamelesi görür. Suçu olmadığı kanaatine varılırsa "sivil" muamelesi görür.

Suçu kanıtlarla desteklenmiş ya da suç üstü yapılarak tutuklanıyorsa, tutuklandığı andan itibaren "suçlu" muamelesi görür.

Gelelim adı geçen şahsın durumuna. Olayla ilgili kesin kanıtları bilmediğim için yorum yapmıyorum. Çünkü şu aşamada adı geçen şahsa suçludur desem de yalan olur suçsuzdur desem de. Eminim ki sırf ideolojik yaklaşımda bulunanlar da olacaktır. Kararını ideolojisine göre veren kişiler adaleti temsil edemezler, etmemeliler..

0|0
    0|1
Yükleniyor...