Hayatınızda okuduğunuz en güzel kitabın en güzel sözü neydi?

herkes kendınce gercekten sevdııgı begendıgı bır kıtap sozunu yazssın bakalım :)

Güncellemeler:
oha ben ks nın sevıyesını daha yuksek hatta baya bı yuksek sanıyodum ama , pert cıktı :)

0|0
16|13

En İyi Kız Görüşü

• 22 saat önce sormuşsun :) ama güzel soru.

*çocukluk, sadece doğumdan belli bir yaşa kadar süren bir dönem değildir ve belli bir yaşıda yoktur. çocuk büyür ve çocukca şeyleri bırakır. Çocukluk hiç kimsenin ölmediği bir krallıktır. :)

edna st. vincent millay

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 15

• O zaman anlar ki, birlikte kaçar, birlikte uçar, beraber yaşamaları beklenenlerin yanında tutunamayanlar

O zaman anlar ki, sahip oldukları değil, sahip olmadıklarıdır kimilerini birbirlerine yakin kılan

En sahici dostluklar ortak varlıklar üzerine değil, ortak yoksunluklar üzerine kurulanlardır

Aynı şekilde zengin, aynı sekilde mesut olanların ortak paydaları sabun köpüğü gibidir, uçar

Ortak acı, ortak hüzün, ortak pürüzdür esas yakınlaştıran, yaklaştıran"

0|0
    0|0
  • Tanrı sana küsmedi kitabından.. üşenmedim kalktım açıp yazdım

Sevenler seni sendeki kimi özellikler için sevdi çoğu kere. Kaşın gözün, boyun posun, zekan, aklın, yeteneklerin... En gösterişli, en sağlıklı, en güzel vs. gibi "en"lerinle sevdi. Onlar seni en düşkün, en hasta en anlayışsız, yani en insan hallerinle sevmediler. Kimi şartlara bağlı çoğu kere onların sevgileri. Sanki aralarında bolca şartı olan gizli bir kontrat imzalanmış ve o kontratın maddeleri her an senin aleyhine işletilebilirmiş gibi. Bir kere düşün seni en çıplak, en gösterişsiz halinle, bütün sıfatlardan azade seven kim ?

0|0
    0|0
    • cok guzel , gercek sevgı beklentısız olandır zaten

• küçük filan ama şahane kitaptı ya kimi sevmem gerektiğini anladım ve şimdiye kadar ne kadar ihmal ettiğimi

• kimi sevıyosun , bu evrende kosulsuz ve beklentısız sevgı oldugu zaman gercek mutluluk olur unutma

• Politika ile çocuk oyunları arasında tek bir fark var. Biri masum, biri değil..

Sen ve Ben -Aret Vartanyan-

0|0
    0|0
  • Aslında o kadar çok şey var ki Oğuz Ataydan sayabileceğim ama ben bu sözü seçiyorum, bu kadar doğru ve içten anlatabildiği için isim koyamadığımız boşlukları : Kelimeler albayım, bazı anlamlara gelmiyor.

0|0
    0|0
  • "Verdiği sözü tutmuyor hayat; tutsa bile özlediğimiz şeyin özlenilmeye değer olmaktan ne kadar uzakta bulunduğunu göstermek için yapıyor bunu." Aşkın metafiziği/Arthur Schopenhauer

0|0
    0|0
  • (Gelecek 10 Yıl)

1)Kuralların değil,ilkelerin kutsal olması şarttır.

2)Masum olmayan bir dünyada masumları oynayamayız.

0|0
    0|0
  • "Biliyorum, imkânsız aşk bu! Ama hükmedemiyorum kendime.

"Çünkü, Yüreğim Seni Çok Sevdi,o yürek talan,o yürek yangın yeri,o yürek seni istiyor

bir tek seni''

Elif Şafak-Yüreğim seni çok sevdi

0|0
    0|0
    • kitap canan tan'ın =)

• Pardon ya aklımda elif şafak diye kalmış :)

• aynen , bende gecen b ırıyle bu konuyu tartısmıstım o elıf safak ben canan tan dıodum , beynımden vurulmusa dondum bunu gorunce :) ama canan tan yanı ...

• “…. Bir erkeğin kalbi fesat, habir bir şeydir, Meryem. Bir ananın rahmine hiç benzemez. Kanamaz, sana yer açmak için genişlemez...”

0|0
    0|0
  • ''Bazı adamlar,elinizi sıkarken,40 parmağınızın 40 ını birden kırmazlarsa yavşak sanılacaklarını düşünürler,halbuki bu çok salakça''

0|0
    0|0
    • habgı kıtap , butun hayatın boyunca bu sozu begnmıs olmanda ılgınc ayrıca :D

• jeton dustu , aslında bu benımde tespıt ettıgım bırseydı , dusunce dogru evet

• yapmacıklara ölum!1

• sokaklar uyudu artık öpüşebiliriz .

1|0
    0|0
  • Yapmak istediklerinizi şimdiden yapınız.Hayat planladığınız gibi gitmeyebilir.Yarın hiç olmayabilir.

1|0
    1|0
  • artık seninle düşman bile değiliz.. sadece birbirini bir daha hiç görmeyecek olan iki yabancıyız..

0|0
    1|0
  • "ah" dedi tilki, "sanırım ağlayacağım."

0|0
    0|0
  • "Günü atlatabilmenin tek yolu; ertesi günün daha kolay olacağı umuduydu.."

0|0
    0|0
    • kimin sözü hangi kitap ? guzelmıs ayrıca

• marian keyes - senden başka yok

• -Ya bir yol bul ya bir yol aç yada yoldan çekil

0|0
    0|0
    • hangı kıtap , bence bu bı kıtap sozu degıl :)

• adamım ismi mumın sekma degıl sekman :D

• Ay pardon telden girdigim icin bi harftn bisey olmz :)

Erkekler Ne Diyor 13

• Bunları söyledikten sonra Don Corleone masadan ayrıldı; Philip Tattaglia’nın oturduğu yere

yürüdü. Tattaglia onu karşılamak için yerinden kalktı; iki erkek sarmaş dolaş olup birbirlerini

yanaklarından öptüler. Salondaki diğer Aile Reisleri de onları alkışladılar, el sıkışmak

ve Don Corleone i’e Don Tattaglia’nın yeni dostluk anlaşmalarını kutlamak için ayağa

kalktılar. Bu dostluk dünyanın en içten arkadaşlığı değildi belki, birbirlerine Noel armağanları

yollamayacaklardı, ama birbirlerini de öldürmeyeceklerdi. Yeryüzünde bu kadarcık dostluk

yeterdi, gerekli olan buydu.

Mario Puzzo - Baba

1|0
    0|0
    • ıyı sevdım :) yalnız adamlar ıcın ıyı

• emın ol cınayetler de bırseye olan tutkudan ve sevgıden ıslenıo , bunu yalnız bı ınsana duyulan sevgı olarak dusunme , ama derınlemesıne dusunursen dunyadakı ıyı ve kotu herseyın ama herseyın cıkıs noktası sevgı

• Sorun hastalıklı arabesk usulü sevgiden kaynaklanıyor.

1)Sevgiyi illa ki karşılıklı olmalı diye düşünüyoruz. Sevdiğimiz kişinin de bizi sevmesini mecburiyet olarak görüyoruz. Onun başkasını sevebileceğini kabullenmiyoruz

2) Sevdiğimiz şeyin dışındakilerden nefret etmemiz gerektiğini düşünüyoruz. Mesela Fenerbahçeyi seviyorsan Galatasaray'dan nefret etmelisin,Türksen Yunanlılardan, Trabzonluysan Rizelilerden... Böylece bizim sevgi göstergemiz diğerlerinden nefret etmeyle orantılı çalışıyor :(

• ''Bir sokak köpeğini dahi, beni severken kullandığın ses tonun ile sevsen sinirden kudurur ve sana zarar vermek isterdim. Seni bir bahar dalına, pirzolalara ve can eriklerine benzetirdim. Uyurken, bedenlerimiz kek kalıpları gibi birbirine geçerdi. Her yerde çok eğlenir, ayak basılmadık yer bırakmaz ve yağmur yağarken, her saçağın altında öpüşürdük''

3|0
    0|0
  • aslında okudugumda o zaman o kadar uzerınde durmamıstım. onemlı bı soz du ama esas onemını daha sonra anladım ve halaa da hayatımda bu soz bı rehber nıtelıgınde dır.

" Kazandıgını zannedersın ama aslında kaybetmıssındır, Kaybettıgını zannedersın ama aslında kazanmıssındır"

Bu söz düsünüldugunde cok anlamlı ve geniş görüşlu bı soz...

0|0
    0|0
  • O zaman Sergüzeşt'ten bir cümle geliyor :) İhtiyar ayağa kalktı. Hayatın baş döndürücü derin uçurumlarını görmüş olan gözlerini Mustafa Efendi'nin koyu siyah sakalının daha çirkinleştirdiği ve İran ile çevresinde bulunan kavimlerde görünen toprak renginde esmer, uzun ve gayet çok ve sık sakalıyla bıyığının arasında küçük bir siyah hava deliği gibi görünen ağzının üzerine kadar inmiş uzun ve yuvarlak burnu, kılları dik kaşları, çekik gözleriyle bir yırtıcı kuşa benzeyen çehresine dikerek ve zamanın beyaz saçlarla taçlandırdığı başını sallayarak, bir Roma imparatoruna özgü bir heybetle:

-Lanet olsun size! dedi. Vay arkadaş soluksuz kaldım =)

0|0
    0|0
  • trevanian-şibumi

sanki 17 yaşımdaymışımda kendimi lüks bir geneleve gitmiş gibi hissetim, bu ihtişamı gördüğümde

0|0
    0|0
  • tusdata kitabının ilk sayfasında soyle yazar: baslamak için mükemmel olmak zorunda değilsiniz ama mükemmel olmak için başlamak zorundasınız.

1|0
    0|0
  • İnsan Hayallerle Yaşar.

0|0
    0|0
  • önsöz oraya kadar gelebılıyodum anca :D

0|0
    0|0
  • Jean Cristophe Grange - Gerçeğin rengi aynı zamanda yalanında rengidir . (SİYAH KAN)

1|0
    0|0
  • "kendin için yanarsan ... senin cehennem bile yakamaz"

1|0
    0|0
  • Gemiler Limanlarda Güvelidir ama Gemiler Limanlar için üretilmemiştir...

Hayata Yön veren sözler...

0|0
    0|0
  • resimlerimiz aynı nasıl olduda pişti olduk.

0|0
    0|0
  • aklıma gelmiyo yahu :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...