Kişilik bozukluğu hakkında yardım eder misiniz?

Aşağıdakilerden en az dördünün olduğu ,genç erişkinlik döneminde başlayan ,başkalarının davranışlarını kotu niyetli şeklinde yorumlayıp, devamlı olarak güvensizlik ve kuşku duyma halidir.

1-Yeterli bir temele dayanmaksızın başkalarının kendisini sömürdüğünden , aldattığından ya da kendisine zarar verdiğinden kuşkulanır.

2-Dostlarının ya da is arkadaşlarının kendisine olan bağlılığı ya da güvenilirliği üzerine yersiz kuşkuları vardır.

3-Söylediklerinin kendisine karsı kotu niyetle kullanılacağından yersiz yere korktuğundan dolayı sır vermek istemez.

4-Sıradan sözlerden ya da olaylardan aşağılandığı ya da gözdağı verildiği biçiminde anlamlar çıkartır.

5-Devamlı kin tutar, haksızlıkları, görmezden gelinmeyi ya da onur kırıcı davranışları affetmez.

6-Başkalarınca hissedilmeyen ama kendisince algılanan , karakterine ya da saygınlığına saldırıldığı seklinde bir yargıya vararak, öfke ya da karşı saldırı ile birden tepki gösterir.

7-Haksiz yere, esinin ya da arkadaşının sadakatsizliğiyle ilgili kuşkulara kapılır.

7'si de var sizce ne yapmalıyım kimseye güvenemiyorum,sevgilime bile.

0|0
01

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Erkekler Ne Diyor 1

• Kitap oku zihniyetini değiştir. Farklılıklara karış, farklı insanarın hayat biçimini incele, farklı felsefelere nefret duymadan kendi felsefenle kıyasla, gerçeğin peşine düş ve ara sıra rutin olarak spor yap...

0|0
    0|0
    • dediklerinin hepsi benim yaşam biçimim ama olmuyor işte

• Hepsi yaşamam biçimin değil, sadece yaşamın da vardır. Eğer yaşam biçimin olsaydı. Sadece kitap okuyarak zihniyetini değiştirmiş olurdun. Kitabın değiştiremiyeceği zihniyet yoktur. Yeterki sen kitapları okuyarak ve kabul ederek oku...

Yükleniyor...