Huriler için ne düşünüyorsunuz?

Bazı hadislere göre her dünya erkeğine 40 ya da 70 huri ve bunların yanında 2 adet dünya kadını verilecekmiş. Cennette kıskançlık olmayacağı için kadınlar kocalarını hurilerden kıskanmayacakmış. Bazı yorumculara göre huri kelimesi havari kökünden geliyor ve Kur'anda cinsiyet belirttiği yönünde herhangi bir bilgi yok. Huriler ak, pak, iri gözlü eşler olarak bildiriliyor. Açıkçası ben de buna inanmak istiyorum. Çünkü cennet bile erkek cenneti olacak. Kıskançlık olmayacaksa bir kadının da 40 hurisi olsa adam nasıl olsa kıskanmayacak değil mi? Ayrıca bir de şu var. Bir erkeğe iki dünya kadını verilecekse cennette kadınların sayısı erkeklerin sayısının iki katı olmalı değil mi? Ama bazı hadislerde kadınların çoğunun cehennemlik olduğu söyleniyor. Biri bana bunları açıklayabilir mi? Ya da birileri.

0|0
11|18

En İyi Erkek Görüşü

• ben kendi adıma söylüyorum ben öyle inanıyorum ki cennette kadın erkek eşit olacak erkeğin kadından kadının erkekte bi farkı olmaycak her ikisinede eşit hak ve imkanlar sunulacak yoksa terazisinden hiç şüphemin olmadığı hakkın divanı hiçbir anlam ifade etmez.bence allah için kulun kadını erkeği olmaz.öldüğün çürüyecek olan ve asla diğer dünyaya gidemeyecek olan bir penis için allahtan kadınlardan daha fazla hak istemek ve beklmek bana çok saçma geliyor

3|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Bunun için önce kur'an'ı kerim'i türkçe mealini ve sonra tefsirlerini okumanı öneririm.

Bir de harun yahya'nın cennet ile ilgili kitabını oku . netten ücretsiz pdf olarak indirebilirsin.

Bildiğim kadarıyla huriler sürekli bakire kalacak. Cinsel ilişki olsa dahi sürekli bakire olacaklar. Orda insanları birbirine düşüren hiç bir kötü duygu olmayacak. O duygu olmadığı için bunlardan endişelenmenin anlamı yok.

Kadınların cehennemde daha fazla olacağı doğrudur. Sebebi sana mantıklı gelmiyor mu?Daha fazla günahı olanlar genelde kadınlar değil mi? Herkese saygım var ama sırf başı açık olduğu için bile her saniye kadınlar günah kazanıyor.

Erkeklerin de 50 aslan gücünde olacağı biliniyor. Bunlar kurandan ve tefsirlerden alınmadır. Gerçek bilgileri okuyarak objektif olarak öğrenebilirsin

0|0
    0|1
  • Cennet ve cehenneme erkeklerin inanmasını normal karşılıyorum, çünkü dünyada olduğu gibi diğer tarafta da bütün güzellikler erkeklere sunulmuş. Peki ama siz kadınların buna nasıl inandığına halaa akıl sır erdirebilmiş değilim !

Yani hem bu dünya da tüm sorlukları kadınlar yaşayacak, hem de öteki dünya da kadınları çoğu cehenneme gidecek ! İnandığınız Tanrının adaleti bu mu yani ? Oysa ki başka bir hadiste der ki, ''Cennet anaların ayaklarının altındadır'' hangi hadis doğrudur ?

Ömer HAYYAM ne de güzel söylemiş oysa;

Varmı dünyada günah işlemeyen söyle

Yaşanırmı hiç günah işlemeden söyle

Bana kötü deyip kötülük edeceksen

Yüce Tanrı ne farkın kalır benden söyle

Beni özene bezene yaratan kim, sen

Yolumuda çizmişsin önceden

Madem bana günah işleten sen

Nedir öyleyse o cennet cehennem..

Cennete huriler varmış kara gözlü

İçkininde ordaymış en güzeli

Desene biz çoktan cennetlik olmuşuz

Bak bir yanda şarap bir yanda sevgili...

1|2
    0|2
    • Her bayan ana mı oluyor ? Her ana doğru bir insan mı oluyor ?Ona bakarsan kendi oğluna kıyan annelerde var.Sen böyle diyerek hepsini bir kefeye koymuşsun. Bir de kardeşim cennetteki bütün güzelliklerin erkeklere sunulduğunu nereden çıkardın çok merak ettim ?Son olarakta o hadis tehdit değil uyarıcı anlamdadır, bayanları kötülükten uzak tutmak anlamındadır.

• Allah mümin erkeklere ve mümin kadınlara, altlarından ırmaklar akan cennetler vaad buyurdu. Orada ebedi kalacaklardır. Hem de Adn cennetlerinde hoş meskenler vaad etmiştir. Allah'ın rızası ise hepsinden büyüktür. İşte asıl büyük kurtuluş da budur. (TEVBE/72)

• Benim yazacaklarım bu kadar.Hadi sana iyi günler.

• Cennet zevk ve mutluluk yeridir. Senin de anlattığın gibi hiçbir şekilde kıskancçlık, mutsuzluk, dert-tasa yoktur. Hurilerin olması da zevklerden birisi olduğuna göre cennette olması da mümkündür.

Nebe Suresi 34. ayet: Şüphesiz Allah’a karşı gelmekten sakınanlara bir kurtuluş, bahçeler, üzümler, kendileriyle bir yaşta, göğüsleri çıkmış genç kızlar ve dolu dolu kadehler vardır.

Kadınların çoğunluğu cehennemliktir ancak bunun hurilerle ne alakası var onu anlayamadım ? Kadınlar cehenneme gidecek diye Allah başka hizmetçi yaratamaz mı ? :)

0|0
    0|0
    • Dediğin ayeti şöyle tasvir edenler de var.

"Dogrusu, Allah'a karsi gelmekten sakinanlara kurtulus, bahceler, baglar, yasitlar ve dolu kadehler vardir."

İkinci dediğine gelince her erkeğe iki dünya kadını deniyor. Kadın sayısı cennette erkeklerin iki katı olması gerekiyor bu durumda değil mi?

• Dünya kadını ve huri. Ne sen benim dediğimi anladın ne ben senin dediğini anladım.

• inanın bana başı kapalıyken de, bileklerine kadar örtülüyken de bakan erkek çok gördüm ben. Açık kapalı meselesimi yoksa nevs meselesimi? bu konuda kimse beni ikna edemez. Erkekleri yaptıuğı zinalar, eziyetler vs cehennemlik olma konusunda beni ikna edemezsiniz.

• bence bu konuda en iyisi Diyanet işleri ne bir dilekçe vererek bilgi alabilirsin..

Bu hususta buralarda ancak yorum ve boş konuşma bulabilirsin.. :)

Ayrıca; bu tür soruları her zaman gereksiz buluyorum.. insanların maneviyatının istismar edildiğini düşünüyorum..

1|0
    0|1
  • Benim bildiğim cennette eğer arzu edersen evliysen sana esın geliyor ve oradaki hurilerden daha güzel bir sekilde üzerine 70 kattan ipek kıyafet giydirmiyor yinede iliklerine kadar görebiliyorsun serçe parmağını havaya kaldırdığında günesin ışığı sönüyor güzelliğinden gibi daha cok seyler var a burada konuşulacak seyler degil bunlar cidi ve Engin bilgilere şahidine bu konUda var kesinlikle dalga gecene cok ağır hitamda bulunurum

0|0
    0|0
    • Evli değilsen ? devre mülk kılman veriliyor değil mi :))

• Sen kac tane istiyon onu soyle bana yetmiyimi bitane sana ne edicen okadari 7 Kocali gibi

• Benimkine yaklaşan hurinin canına kast ederim hepsi bu :)) İstemem nuri ,niyazi , recai

• Yüz tanesini toplasan bir tane elf etmezler.

0|0
    0|0
  • cennete kadınlarda gidecek sonuçta onlarada verilecek.. mantığın nerede yanlış o adama sen verilmeyeceksin yaradan seni nasıl yarattıysa senın aynından 1000lerce yaratabilir

0|0
    0|0
  • erkeklere huri kadinlara da nuri varmis bazi hadislere gore

0|0
    0|0
  • Ölüyü fazla yıkarsan ya osururmuş ya sçarmış dye bir atasözü var

0|1
    0|0
  • nann külleyen yalan valla yalan... olm 70 tane karıyı kim nasıl ilgilenecek nan. her gece biriyle yatsam, bir ay yetmiyor...

0|0
    0|0
  • cennette adamın karısı diğer hurilerden gözel olucakmış boşuna kıskanma

0|0
    0|0
  • Cennete girekte gerisi kolay ya

0|0
    0|0
  • bana düşmez onun için hayalini kurmuyorum

0|0
    0|0
  • bu dediklerini sana kimse açıklayamaz. inanırsan inanırsın inanmazsan inanmazsın. just that simple

0|0
    0|1
  • kendini huri zannedenler oluyor bir de. görünce insanın gülesi geliyor tabi ama yapacak birşey yok ego işte

0|0
    0|0
  • namazdan çıkan bir şahıs başlamış caminin imamı ile muhabbete. laf lafı açmış ve sonunda muhabbetin konusu cennet ve cehenneme gelmiş. adam:

cennette erkeklere huri vereceklermiş doğrumu hocam.

-doğru! demiş hoca.

-erkeklere huri verilecekse kadınlara ne verilecek diye sormuş adam.

-eğer ibadetlerini eksiksiz yerine getirirlerse yani namazlarını kılar, oruçlarını tutar, zekatlarını verir, hacca gider vb. ibadetlerini eksiksiz yerine getirirlerse onlarada nuri verilecek diye cevap verir hoca.

adam oradan ayrılarak evinin yolunu tutar.

evine geldiğinde birde ne görsün, karısı namaz kılıyor.

namaz kılmakta olan karısının belinin ortasına bir tekme vurur. neye uğradığını anlamayan kadın yerden doğrularak:

niye vurdun herif der.

adam cevap verir;

bu yaştan sonra or..pu.. mu olacan kalk der..

0|0
    0|0
  • böyle bişeye inansam 12 yaşımdan ölene kadar 24 saat ibadet ederdim :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Benim bildiğim kadarıyla evli kadınlar eğer seviyorlarsa ve arzu ederlerse kendi kocalarıyla birlikte olacaklar fakat kocalarını binlerce ayrı erkek suretinde görecekler. Sesleri görünüşleri tamamen farklı istedikleri şekilde olacak fakat ruh aynı kalacak. Ve orda erkekler dünyada ki 5 erkek gücünde olacak diyebiliyorum. Erkeklerde aynı şekilde görünüş ses tonu herşey değişecek ama eşleriyle beraber oalcaklar yani ruh aynı kalacak. Eğer evli değillerde bekar bir erkek bekar bir kadın verilecek. Zaten kadına verilip erkeğe verilmemesi gibi bir durum söz konusu olamaz çünkü cennet mükafat yeridir. Orada ne dilersek gerçekleşeltir. Eğer Allah olmasını istemiyorsa öyle bir arzuyu bizlere vermez zaten.

1|0
    0|0
  • O verilen hurilerin görevi nedir , biri bana bunu açıklasın ...

0|0
    0|0
    • Kıskançlık yapma sizede Nuri vericekler tepe tepe kullanın orada :))

• Çoğu alime göre erkeklere kadınlık yapacaklar. Bazı alimlere göre de erkek kadın herkese hizmetkarlık yapacaklar.

• Aman istemem ben öyle şey , namısımla gider otururum cennette :))

• Huri veya özgün Arapça terimin harf çevirisiyle Hûr (Arapça: حور‎), İslam dini terimi. Türkçe terim olarak Huri cennette bulunan dişi varlık, çok güzel kadın manasında kullanılsa da [1] Kur'an da 'eşler' olarak belirtilmiş ve cinsiyetten bahsedilmemiştir.

0|0
    0|0
    • Ben de böyle düşünüyorum.

• Buraya yazdığın için buraya yazıyorum. Şehit, Cennette bir huri ile evlendirilir. ( İ. Ahmed ) demişsin ya.

• öyleyse kadın kadın olarak erkek erkek olarak yaratılmayabilir.nasıl dünyaya gelirken Allah bizi her birimizi istediği cinsiyette yarattıysa cennettede o şekilde yaratabilir.bu dünyada kadınlar için daha çok kural koyulmuşken ve erkekten daha zor koşullarda cenneti haketmişken Allahü teala o kişiere hakettiği değeri verecektir.çünkü dünya bir sınavsa cennte veya cehennem bir ödül ve ceza yeri olacaktır

• her erkeğe 2 dünyalık kadın?

ya bi'git elini yüzünü yıka

0|0
    0|0
    • öyle diyorlar ama :/ ben de öyle olsun istemiyorum nihayetinde.

• diyen de kesin bir erkektir. ayet hadis örneğim yok ama Allah için herkes cinsiyet ayırmaksızın kul ise mantık olarak neden 1 erkek 2 kadın olsun ki?

• efendim?

0|1
    0|0
  • İslamiyeti sorgulamamdaki başlı nedenlerden biridir bu mesele. Merakla bekliyorum açıklamaları.

0|0
    0|0
    • İkna olmayacak setler çekerseniz elbette ikna edemem. Peygamberimiz zamanında bile Sehabe kadına bakmaktanduvara çarpıp burnunu yarmıştır. Hadislerde anlatılır. Ancak kadınlar üzerlerine düşeni yapıyor da erkeğin bakmasına mı takılıyorlar acaba ? Elbette mutlaka bakmak olacaktır. Ancak İslama uygun olunursa sadece ceza çeken erkek olur. Bu durumda kadınların giyindiği kıyafetler de ortada olduğuna göre bakan da baktıran da göz zinası halindedir. Bunda ikna olmyacak ne var ? İkisi de ceza çeker.

• Ama hem ikisi de ceza çeker diyorsun hem kadınların çoğu cehennemlik diyosun.

• Kadınlar ne yapacak peki onlara ne verilecek

0|0
    0|0
  • umarım memeleri dedikleri kadar vardır.yoksa biçok arkadaş için büyük hayal kırıklığı olacak.

0|0
    0|0
  • nuri?

0|0
    0|0
  • erkeklere huri, kadınlara nuri verilecek.içim rahat o yüzden:D

0|0
    0|0
  • ismi huri olan bişi cazip olamaz bence. bıyıklı mıyıklı bişeydir.

0|0
    1|1
Yükleniyor...