Kaç saat çalışmalıyım kaç hareket yapmalıyım sizce? EİG seçilecektir?

Ben öncedende spor salonuna gidiyordum hep bir buçuk iki saat çalışırdım salonda ki hocam öyle öğretmişti çünkü. Sonra ara verdim spora epey uzun bir zaman oldu bu tekrar başladım 2 ay doldurdum 3. ayımdayım şu an 1 saati geçmemesi gerekir diyor internette antrenmanın ama o antrenmanlar beni hiç kesmiyor hareketleride doğru yapıyorum. Salı günü en son hocam çalıştırdı beni program bu şekildeydi.

Cable hareketinde dinlenmeden 3 farklı hareket yaptım 3 set 10 tekrar şeklinde.
Bundan sonra üst göğüste halterle çalıştım 5 set 10 tekrar.
Ardından üst göğüste dumbell ile press 6 set 10 tekrar.
Bundan sonra açma yaptık 6 set 10 tekrar üst göğüste.
Ardından bech press 6 set 20 tekrar geniş tutuş.
Dumbell ile açma yaptıktan sonra butterfly yani kelebek hareketini yaptım 3 set 10 tekrar.
5 dakika mola ver dedi moladan sonra arka kol çalıştık.
Bench sehpasında halter ile dar tutuş 6 set 15 tekrar.
Ardından 1 hareket daha yaptım adını bilmiyorum o hareketin onuda 6 set 10 tekrar.
Ardından dumbbell ile 5 set 10 tekrar olmak üzere geriye doğru attım kolumu ingilizce adı gelmedi aklıma şimdi.
Bundan sonra 1 dumbbellı ayaktayken arkaya sarkıtma var onu yaptım 5 set 10 tekrar.
6 set 10 tekrar dips yap dedi hocam (kollarım tutmuyordu normalde 40-60 dakika çalıştığım zamanlar 20 kglik plaka takıp çalışırdım ama bunda boştayken bile 3 set 10 yaptıktan sonra diğer 3 sette 8-6-4 yapabildim en fazla).
Son hareket ise bench sehpasında dips yapmaktı 6 set 10 tekrar yaptım.

Kaslarım acıyor normalde 40-60 dakika çalışınca acımıyordu ertesi gün ara sıra azcık acıdığı oluyordu. Salı günü yaptım hocamın antrenmanını 2 saat sürdü göğüs çalıştım ama göğüs kısmı çok hafif acıyor belli bile olmuyor neredeyse sırt ve omuzlarımda acı var bile arka kol kısmında acı var en fazla.

Sizce hangi antrenman daha doğru olur benim açımdan? Ben aslında şöyle düşünüyorum örnek bir antrenman programı yazayım kendime.

4 göğüs hareketi 5 set 8-10 tekrar şeklinde.
3 arka kol hareketi 5 set 8-10 tekrar şeklinde.

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• Hocan abartmış gibi geldi bana bu çalışmayla gelişme sağlayamazsın kendi programını uygula bak bakalım hangisinde daha çok verim alıon

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 2

• Hocaların ne diyorsa dısina cikma bence normal

0|0
    0|0
  • Okumaya üşenmesem yardımcı olabilirdim

0|1
    0|1
Yükleniyor...