Yurtdışından supplement getirmek?

Arkadaşlar 2 hafta sonra almanyaya gidicem ordan gelirken whey creatine ve bcaa almak istiyorum fakat gümrükten geçmez felan diyorlar birsürü foruma baktım kimisi diyoki gümrükten geçmez kimisi faturası olursa sıkıntı olmaz diyolar bir akıl verin napayım malum avrupada supplementler ucuz gitmişken almak lazım siz ne diyorsunuz yorumlarınızı bekliyorum?

0|0
2|3

En İyi Erkek Görüşü

• Yanlış öğrenmediysem eğer benim bildiğim valizine istediğin kadar koyabiliyorsun faturanı aldığın sürece. Bence en doğrusunu yaparsın bizim buradakiler vergi diyorlar mantığa bak hocam hele.

299 liralık pure casein'i fiyat kırıp 199 liraya satıpta kazanıyorsa bunlar 150den aşağıya getiriyorlardır rahat. Bu adamlar 199 liraya sattığı halde kazanıyorlarsa ürün sktsi yaklaşmadan önce 299 a satıyorlar sen düşün gerisini bence bu ülkede vergi olayları abartılıyor. Yurt dışında bu ürün 50$ sa Türkiyede ki supplement firmaları 20-25 $ a alıyor hadi gümrük vergisi filan olsun %100 vergi olacak değil olsa bile 299 lira etmez. Dükkan giderleri vs. saçma bahaneler.

İmkanın varken al bence. Gümrükte takılmaz ticari amaçla getirmeyeceksin sonuçta genelde valizleri açıp kontrol etmiyorlar rahatlıkla geçersin açsa bile kendime aldım diyeceksin ben zengin değilim öyle her ay yurt dışına çıkamam almışken toplu aldım yurt dışında 100 liralık ürünü burada 300-400 liraya satıyorlar ne yapayım diceksin adamlar sus pus olur zaten bir şey diyemezler.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 2

• Kwndine aldığın için sıkıntı olmaz bir miktara kadar ama satış amaçlı olunca sıkıntı cıkarıyolar burada ordaki yetkiliye bağlı kanka geçirirsin sıkıntı olmaz yani :)

0|0
    0|0
    • Yani çok olması lazım anlıyomusun geçmemesi için yani satış amaçlı görünmesi için sanırım 2000 doşar ve üzeriyidi ve ek gıda olmasına dikakt et ve ülkeye girişi yani yasakmı değilmi diye kontrol et mesela 3 kez prohormon siparişi bermiştik ülkede yasak bilirsin 2sinde geçti teki geçmedi ama geçmeyenindenparasını iade ettiler

• İnşallah :D

• Sıkıntı yapma:)

• Kardesim faturalar olsun yaninda birer kutu olursa birsey diyemezler çünku onlar ihtiyac gibi gozukur birer kutu kendim için dedigin zaman birseycik Olmaz. Ben de Turkiye den bu sene araba ile gelirken Whey getirmistim 3Matrix :) yutdisindayim

0|0
    0|0
    • Ticari amaçlı getirmiyicem ya kendim için malum tr de supplementler uçuk fiyatta avrupaya gitmişken hazır getireyim kendime supplement dedim

• Sıkıntı olmaz dedğim gibi kardeşim sporcu görüntüsü vardır zaten hiç sormazlar bile. Valizlerin açmazsalar zaten hic sorun yok

• Kollardan anlamazsalar göğüslerden anlarlar ordan anlamazsalar sırtı görürler orayıda anlamazlarsa artık six packleri açarım acımam :D :D :D :D

Yükleniyor...