Tecavüzcülere nasıl bir ceza uygulanması gerek?

Son zamanlarda çok duyyorus bu üzücü olayları, ama kimisi cezesız kalırken kimisi 5, 10 yıl hapis cezasına çarptırılıyor. 5, 10 yıl ne ki, onlar başkasının hayatını mahvediyor. Rusya'da tecavüzcülerin cezası hadımlık + hapis cezası, bazı ülkelerde direk ölüm cezası.

Sizce bunların cezası nasıl olmalı. Ama şu önce düşünün, bu olaylar her kesin başına gelebilir.

Cezaları nasıl uygulanmalı?

0|0
7|10

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 7

• İbretlik olmalı.İdam olsunlar.

0|0
    0|0
  • Erkeklikten ilaçla men , en mantıklı şey bu tabii hapis cezası da alacak , içerdekileride düşünmek lazım ...

0|0
    0|1
  • İdam edilmeli..

0|0
    0|0
  • Tecavüz edene tecavüz edilmeli. Etkiye tepki. Karşıyı en iyi anlama yolu empatidir. Aynı duyguları yaşamalı.

0|0
    0|0
  • hadım edılsınler...

0|0
    0|0
  • Hücrede her gün jop sokulmalı

0|0
    0|0
  • müebbet hapis.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• yapacak tek şey var keseceksin vereceksin eline pilavına katsın yesin

0|0
    0|0
  • "Rusya'da hadım + hapis cezası ve diğer ülkelerde de ölüm cezasına kadar çıkabiliyor. "

Peki bu ülkelerde tecavüz suçu tamamen yok oldu mu ?

Ceza suçlunun bir daha bu suçu işlemesini engellemek ve toplumun da bu durumu örnek alıp işlememesi adına yapılır. Peki hadım cezası bu suçun karşılığında verilebilecek kadar adil bir ceza mıdır ? Suç ile ceza orantılı olmalıdır. Bu ceza hukukunun bir zorunluluğu sayılır. Peki hadım ya da ölüm burada bir adiliyet var mı ? Bence yok.

0|0
    0|0
    • sadece şunu soracam. Eğer annene veya kız kardeşine veya eşine veya kızına tecavüz edilseydi aynı düşüncede olurmuydun? cevabın evet ise söyliyeceğim bir şey yok

• Evet, olurdum.

• yürürlükte olan cazalar dan biri uygulanırsa diğer mahkumlara haksızlık olur.bence asit kuyularına atılmalı.

0|0
    0|0
  • tecavüzcüleri travesti yapıp akşam tarlabaşına salsınlar hep topluma kazındırılmış olurlar :))

0|0
    1|0
  • Bence herhangi bir ceza verilmemeli.

0|0
    1|0
    • sadece şunu soracam. Eğer annene veya kız kardeşine veya eşine veya kızına tecavüz edilseydi aynı düşüncede olurmuydun? cevabın evet ise söyliyeceğim bir şey yok

• plaket verelim hatta , alkışlarla ...

• Bu mesajı yazarken böyle tepkilerle karşılaşacağımı biliyordum, umduğum gibi de oldu...

• Evli biriyse ölüm, bekar biriyse 100 sopa vurulsun.

0|0
    0|0
  • İdam olmalı

0|0
    0|0
  • cezası suçuna layık olmalı = hadım...

0|0
    0|0
  • çüküyü kesiceksin.

0|0
    0|0
Yükleniyor...