Sevgiliyle gidilecek güzel yerler?

İstanbul Avrupa yakasında şöyle 1. yılımızı güzelce geçirebileceğimiz gezeceğimiz eğlenebileceğimiz bir yer arıyorum. Sizin fikirleriniz neler? Sevgilinizle nerelere gittiniz veya gitmek istersiniz? ..

0|0
0|9

En İyi Erkek Görüşü

• Boğazda Dilenci Vapuru

İstanbul’u denizden görün ve ona bir kez daha âşık olun. Dilenci Vapuru, İstanbul Boğazı’nın her iki yakasındaki iskelelere uğraya uğraya Karadeniz’e, Anadolu ve Rumeli Kavaklarına ulaşan tarifeli Boğaz hattı vapurlarına verilen isimdir.

Günbatımının Şahlandığı Yer: Salacak

Günbatımının şahlandığı nokta Salacak’tır. Kentin sembolü İstanbul silûeti en güzel buradan görülür.

Galata Mevlevihanesi’nde Sema

Mistik estetiğin en güzel örneklerinden biri burada yaşanabilir. Beyoğlu’nun Tünel tarafında, Galip Dede Caddesi’nin başında bulunan eski mevlevihanedir.

Soğuk Çeşme Sokağı

Soğukçeşme Sokağı, Sultanahmet semtinde yer alan, üzerinde yeniden yapılandırılmış tarihî ahşap evlerin bulunduğu küçük bir sokaktır. Nazikî Tekkesi şeyhinin konağı ve cumbalı ahşap evlerden oluşan bir sokaktır.

Osmanlı Sipahilerinin Alışveriş Merkezi: Arasta Çarşısı

Osmanlı döneminde sipahilerin malzemelerinin satılmasından dolayı Sipahiler Çarşısı olarak da anılmıştır.

Bağdat Zaferi’nin Hatırası: Bağdat Köşkü Terası

Sultanların Haliç’i, Boğaziçi’ni seyretmek için tercih ettikleri, Topkapı Sarayı’nın en güzel köşkü olan Bağdat Köşkü

Ortaçağ İstanbul’unun Suyu: Bozdoğan Kemeri

Şehzadebaşı’dan Bozdoğan Kemeri’ne doğru bakıldığında burada yaşayan geçmiş canlanıverir.

Bir başka tepeden

Sana dün bir tepeden baktım aziz İstanbul

Görmedim, gezmediğim, sevmediğim hiçbir yer

Ömrüm oldukça gönül tahtına keyfince kurul

Sade bir semtini sevmek bile bir ömre değer

Nice revnaklı şehirler görünür dünyada

Lâkin efsunlu güzellikleri sensin yaratan

Yaşamıştır derim en hoş ve uzun rüyada

Sende çok yıl yaşayan, sende ölen, sende yatan.

(Yahya Kemal Beyatlı)

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• eğer çok pahalı olmasın ama iyi bir yerde yemek yiyip şarap içelim derseniz maçka hilton parksa.

şaraplar ortalama 70-100 lira arası. yemekler de 25 - 30 tl. 2 kişi 200 liraya kalkarsınız.

0|0
    0|0
  • eve gıdın evden guzel yer yok datlum.

0|1
    0|0
  • pierre lotti tepesi güzel

ortaköyde kumpir olabilir

0|0
    0|0
  • esenler, sultangazi, bayrampaşa ikitelli köyiçi. süper yerler buralar gitmeden ölme

0|0
    0|0
  • Eğer manzara isterseniz kesinlikle saray burnuna gidip bir bankta denizi izlemenizi tavsiye ederim

0|0
    0|0
  • avrupa yakasında her yer pahalı ya :D biz nişantaşına takılıyorduk su 1 tl :D

0|0
    0|0
  • Ben genelde sessiz, ıssız, ormanlık, dağlık-taşlık yerleri tercih ederim.

0|0
    0|0
  • pierre lotti tepesi güzel teleferik turu yaparsınız

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...