Fosilleşmiş düşüncelere sahip beyninin nöronları paslanmış insanların düşüncelerini değiştirmek mümkün mü?

bakıyorsun adamın etiketi konuşuyor çok iyi bir üniversite ve bölüm mezunu ama zihin yapısı aynı düşünceler tortulaşmış kalıplaşmış hala dünyaya at gözüyle bakıyor okumuş ama kendini aşamamış bakış açısı çok sınırlı böyle insanların düşüncelerini değiştirmek mümkün mü?

Güncellemeler:
algıda seçicilik diyorum burda anlatmak istediğim bir kütüphane kitabı devirdikten sonra hala dünyaya at gözüyle bakan insanlar okumak kendini aşmaktır önyargılardan arı bir şekilde düşünceleri ile insanın evrenselliği yakalaması...

0|0
10|12

En İyi Erkek Görüşü

• Çok yönlü bakış açısına sahip olabilmek, esnek düşünce sistemi ve yeniliklere açık olabilmek yetisinin, diğer bir çok özellik gibi sonradan kazanabildiğine inanmıyorum. Geliştirilebilir ama bir sınıra mahkum olacak şekilde. İnsanın yapısı ve toplumsal hayatla olan ilişkisi gözlemlendiğinde "sonradan kazanım" ile "doğumla verim" arasındaki uçurumlar açıkça görülecektir. Özeti: değiştirmek imkansız gibi...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• DEĞİŞTİRİLEBİLECEĞİNİ SANMIYORUM . GÜNÜMÜZDE İNSANLR DAHA ÇOK İNSAN OLARAK NİTELEYEBİLECEĞİMİZ ÖZELLİKLER DIŞINDA PEKTE İNSAN GİBİ DAVRANIŞLAR İÇERSİNDE DEĞİLLER HERKESTE Bİ TAHAMMÜLSÜZLÜK BİR FARKLI OLMAK VEYAHUT TAM AKSİNE SÜRÜ PSİKOLOJİSİ HAKİM KİM NEYİ NEDEN DÜŞÜNDÜĞÜNÜ BİLE ALGILAYAMIYOR ARTIK KENDİ YARATTIĞI DÜNYADA OLANLARI GÖREBİLİYOR SADECE DEDİĞİN GİBİ O AT GÖZLÜKLERİNİ ÇIKARTIP OBJEKTİF BAKAMIYOR Kİ BU NEDENLEDİR Kİ HOŞGÖRÜNÜN OLMADIĞI Bİ YERDE DÜŞÜNCELERİ DEĞİŞTİRMEK PEKTE KOLAY OLMASA GEREK .

0|0
    0|0
  • erken teşhiş işe yarayabilir de 25 ten sonra no possible..ölüp tekrar dirilmesi lazım..

ha çok idealist birisi ile karşılaşacak..sözleri değil yaşantısı davranışları ile ona sürekli örnek olacak..bayağı bir zaman sonra aşama kaydedecek..hatta o idealist kişi bayansa ise bizim fosil kafa ona aşık olacaktır...

1|0
    0|0
  • soru hoş sayılır da nöron zaten beyin hücresi demek. beyin nöronu demek anlatım bozukluğu. sadece dipnot belirteyim dedim.

0|0
    0|0
    • Nöron beyin hücresi değildir, sinir hücresidir, dolayısıyla sinir sistemimizin temel taşını oluşturduklarından, sadece beyin değil, tüm sinir sistemi hücreleridir. dipnot :)

• hangi konudaki düşüncelerini değiştirmekten bahsediyorsun? bu soruyu sorarken aklında olan konu?

0|0
    1|0
    • hadi. :) din değil mi.

• saygı duyuyorsan saçma olduğunu düşünüyorsundur. :) yani ben öyle düşünüyorum bu saygı lafını görünce.

• :))) bu bir saygı ifadesi insanlar düşüncelerinde her zaman özgür sonuçta paralel bir evrende yaşıyoruz farklılıklar zenginliği temsil eder:)))

• Bırak şimdi bunları. Benim anlayacağım dilde sor :/

0|1
    1|1
  • etiketi konusuyormus ya işte.

0|0
    0|0
  • arkadaşım sen ne demek istiyorsun? at gözlüklüden kastın islam ve müslümanlar mı? konuyu bi aç hele bakim

0|0
    0|0
    • Şu istikbal-i inkılabat içinde en gür s�d� İslam'ın s�d�sı olacaktır.islam sönmez ve söndürülemez bir güneştir...

• arkadasım bu entry yi sen mi yazdın

evet islam söndürülemez bir güneştir ama anlayana

anlamayanlar at gözlüklü nasipsiz kimseler.. yazık tabi..

islamın bir felsefesi var okuma kalksa insan kaybolur, bir derinliği var insanı yutar bir adeleti var eşsiz benzersiz

allahı hakkıyla anlatması var, akıl edilemez boyutta

peygamberimiz s.a.v desen ,tarif edecek kelime bulamam

allahım iyi ki bizleri müslüman yarattın

ya rabbi, bizleri müslüman olarak öldür ve salihler arasına kat amin

• gizli gizli destanlar yazmışsın insanın gaflet perdesi kalın hiç bir şey gafletine tesir etmez kalbi kara gafletin karası bir gün hakikatin güneşine aşina olur mu bir meçhul Nasıl Yaşarsan Öyle Ölürsün,Nasıl Ölürsen Öyle Dirilirsin nasıl dirilirsen öyle hesap verirsin...?

• bir ınsanın dusuncelerı belırlı bı yastan sonra oturur eger o ınsan bırtakım konulara dunya gozuyle bakamıyorsa algısı acık degılse (kı buda cevreden kaynaklanır)ne kadar okursa okusun dusuncelerını saplantı halıne getırır ve her zaman haklıyım der benım dusuncelerım dogruu.. ne yazıkkı etrafımız boyle ınsanlarla doldu tasıyo..

0|0
    0|0
  • peki kendi düşüncelerini karşı taraf düşünmüyor diye o kişilere at gözlüğüyle bakıyorsun yobazsın demek ne kadar mantıklı?

1|1
    1|0
  • Ben değişebiliyorsam siz değişebiliyorsanız bütün insanlar değişebilir..."Rocky4" Final sözü

0|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Yeterince sarsarsan her şey mümkündür.. Yık yenisini yap hele de dediğin tipte insanların dünyası bir kere sarsılırsa olabilecekler kendisini bile şaşırtır.

0|0
    0|0
  • Yok aga onlar düzelmez .

Kendi yanlışlarını doğru olarak görüp yaşayan ve söyleyince sana düşman olan bir kesimdir o kesim.

0|0
    0|0
  • zor işin arkadaş sadece insan kötü bir olay yaşayıp ders almak isteyip kendi isterse değişebilir hele de hayat görüşü konusunda.

0|0
    0|0
  • yobazları nasıl değiştirebiliriz peki? Hiç okul okumamış ömründe kurandan başka kitap açmamış yobazları?

1|1
    1|1
    • Ömründe Kur'an hariç bütün kitapları okuyan insanları da görüyoruz.. İnsanları okuduğu kitaba göre sınıflandırmamalı..

• Sende burada komunizmi savunuyorsun ozman sende yobazsın.

• dinsizliğin yobazlık olduğunu bilmiyordum !

• malesef mümkün değil, ot gelip saman giden tipler onlar. ne kadar etiketleri olursa olsun.

0|1
    1|0

• ön yargılardır insanı kör dövüşüne zorlayan..

ön yargıları olan kalıplaşmış insanların bırak beyinlerine başka fikir yerleştirmeyi mermi sıksan seker..

çünkü taş kafalıdırlar.

0|0
    1|0
  • insanları fikirleriyle kabul ettiğiniz sürece bir sorun olmaz.bırakın bu tornacılığı.

1|1
    0|0
  • onların düşüncelerini değiştirebilmek için daha iyi argüman sahibi olabilmeyi hedeflemeyi seçebilirsin mesela kendine hedef olarak yoksa onlar değişmeyi kolay kabul eden insanlar olsalar zaten herkes yapardı bunu

0|0
    0|0
  • Üniversitede okuyup da hala imam hatip lisesi öğrencisi gibi konuşanlara mı diyorsun?

0|1
    1|0
  • Bir insanı etki altına aldığınız sürece ona her şeyi yaptırmak mümkün..

0|0
    0|0
    • lafım kurana değil.keşke tam anlayabilseler

• Ben anlıyorum sizi. Takdir edersiniz ki sadece anlaşılır olmak yeterli değil. Şimdi bu sözü şahsınıza değil genel olarak, her iki kutba söylüyorum: Karşılıklı olarak üslubunuz saygısız, çoğu zaman hakaret, küfür ya da haksız eleştirileri okuyorum, her iki taraftanda..

• kesinlikle imkansız :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...