Hangi Öğünleriniz En Çok Protein Miktarını İçermeli?

Çoğu insanın en çok protein tükettiği öğün akşam yemeğidir. Araştırmacılar da protein sentezi ve proteinin ne zaman alınması gerektiği konusunda kafa yoruyorlar. Bu araştırmalara göre proteini geç vakitte almanın bazı avantajları var. Peki, günün geri kalanı? Çoğu insan proteini akşam yemeğinde alır. Çoğu karbonhidratı kahvaltıda alır. Peki, proteini sadece akşam yemeğinde değil de gün boyu almanın bir avantajı var mı? Görünen o ki cevap evet!

Araştırmacılar bir grup sağlıklı kadın ve erkeğin 24 saatlik kas protein sentezini araştırdı. Deneklerin önce proteinin en çok akşam yemeğinde alındığı bir diete bağlı kalmaları sağlandı (10 gram kahvaltıda, 16 gram öğle yemeğinde, 63 gram akşam yemeğinde). Bu dieti proteinin her öğünde hemen hemen eşit miktarda alındığı ikinci bir diet izledi (her öğünde yaklaşık 31 gram).

Denekler her iki dieti de 7şer gün uyguladı. Ortaya çıkan sonuç her öğünde eşit alınan proteinin %25 oranında daha fazla sentezlendiği oldu. Araştırmacıların çıkardığı nihai sonuç; proteini akşam yemeğinde yüksek miktarda almak yerine, günün her öğününde eşit miktarda almak.

Herkese bol şans. sağlıcakla kalın.

0|0
1|2

En İyi Erkek Görüşü

• Yazdıklarını okumadımda kilo başına günlük bir insanın alacagı besin ögeleri vardır çogu insan dikakt etmez protein spor yapan biri 1.5 en az 2 3 gr kadar alabilir bununda alınabilmesi zor oldugu için besin takviyeleri yani supplementlere başvurulur ben her ögünümde alıyorum sabah 10 yumurta 5 sarısıyla mısır gevregi karbon hidraf alıyorum veya patates onun yanında fıstık ezmesi felan öglende tavuk gögüsü somon akşamda genelde büftek

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Okuduğum iyi oldu teşekkür ederim. Çok kilo almıştım malesef. şimdilerde spora başladım ki eskiden kalma bir durum olduğu için uzak değilim ama herseyi unutmuş gibiyim.

Şimdilik 4,5 kilo verdim ama önce incelip sonra sıkılaşmayı nasıl dengede tutacağımı bilmiyorum.

0|0
    0|0
    • önce incelip sonra sıkılaşmak yerine ikisini bir arada yapmak daha mantıklı birbirini tamamlar. sarkma, çatlama, kas kaybı olmaz

Erkekler Ne Diyor 1

• Teşekkürler bilgi için

0|0
    0|0
Yükleniyor...