Kapat

Dinin çocuklar üzerindeki etkisi neden fazla?

İsrailde 10 - 14 yaş grubundaki ilkokul çocukları üzerinde yapılan bir araştırma vardı toparlayabildiğim kadarı ile yazaçam bir anketti aradım bulamadım

Çocuklara şu soruluyor;

Tarihte bu günkü filistin bölgesinde yaşayan bir eriha halkı varmış ve yeşu diyede bir yahudi lider ve bir savaş esnasında yeşu ele geçirdiği eriha bölgelerinde kadın çocuk yaşlı demeden tamamını kılıçtan geçirmiş ve sonra çocuklara soruyolar bu gün israil araplarla yapılan bir savaşta bir arap köyünü ele geçirse sizde israil ordusunda bir komutan olsanız yeşunun erihalılara yaptığının aynısını sizde araplara yaparmıydınız diye çocukların yanlış hatırlamıyorsam % 80 ninden fazlası evet yapardık diyor

Aynı çocuklara farklı bir zamanda sadece isimler ve bölge değiştirilerek benzer bir olayın cinin bilmem ne bölgesinde bir halkın bir lider tarafından katledildiği hakkında ne düşünüldüğü soruluyor ve çocukların büyük bir çoğunluğu bu olayı vahşet ve katliam olarak tanımlıyor

Yani dinin çocuklar üzerindeki etkisi azımsanamayak kadar büyük aynı olay dinden bağımsız sorulduğunda vahşet oluyor işin içine din girince vahşet olmuyor.

Sizcede dinler çocukları kötü etkilemiyor mu?

0|0
1|4

En İyi Erkek Görüşü

• Yuh yani, Yahudi dinini bütün dinlere nasıl da entegre ettin bravo sana ! Şimdi İslam'la Yahudi'lik aynı mı yani ? Osmanlı şeriat ile yönetilen bir ülkeydi ve hangi kitapta çocuklara adam öldürmeyi aşıladığını okudun ? İsrail, bugün şeriatla yönetilen bir ülke ve kutsal kitaplarında Türkiye'nin Doğu ve Güneydoğu'su da dahil olmak üzere kenan topraklar olarak geçer ve bu ülke burayı ele geçirinceye kadar bırakmayacak bu işin ucunu. O yüzden çocuklarını böyle yetiştirmektedir. Sen de neyle uğraşıyorsun ya ! Millet kitabında yazılanı uygulamak için çalışıyor sen de sinekten yağ çıkarmaya çalışıyorsun dostum.

0|1
    0|1
    • İslamla ilgili ne buldun bu soruda anlamadim ayrica osmanli devleti seriatla falan yonetilmedi

• Osmanlı şeriatla yönetilmedi mi ? Ne ile yönetildi peki?

Ayrıca siz şimdi Yahudilerin çocuklar üzerinde bir parça kesit aktarmışsınız ancak genel anlamda dinlerin etkisini bu parçanıza göre sormuşsunuz. Yanlış mı anlamışım efendim ? Lütfen yanlışsam düzeltiniz.

• Osmanli devleti orf ve gelenek hukuku ile yonetildi seriat hukukuna padisahin kendisi bile uymamistir

Bu kesit bir anketti aradim bulamadim aklimda kalanlari yazdim ama gercek bir anket idi evet birden fazla dini kastettim ama cocuklara kotu dusunceleri asilayan dinleri kastettim

Eksiyi ben vermedim yanlis anlama bu sitede eksi vermem hicbir karsit dusunceye ve artiliyorum simdi

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 1

• Tevratta Yehova'nın öğütleri geçer yanlış hatırlamıyorsam İşaya'da geçiyordu.

yakalananın bedeni delik deşik edilcek, ele geçirilen kılıçtan geçirilecek, yavruları gözlerinin önünde parçalanacak, evleri yağmalanacak, kadınların ırzına geçilecek...

Yehova'nın öğüdünü alan bir Museviden ne bekleyebilirsin ki? :)

0|0
    0|0
    • İste cocuklari ne kadar cok etkiliyor bu durum isin icine din girince yani sorun israil halkinda degil israilin dininde ve din devleti olusunda bu gunku gazzede yasananlar bunu kanitliyor

• Zaten yaptıkları savaş din savaşı..Tevratta yazıyor Gazze, İran, Irak ve Türkiyenin Doğu anadoluya kadar olan kısmı kutsal kabul ediliyor...Yahudilerde o toprakların onlara ait olduklarını düşündükleri için bunu yapıyorlar..Çocuklar zaten küçük yaşta din eğitimi verilmeye başlanıyor, herkes ibadete zorla gitmek zorunda..Uymayanlara belki de ceza bile veriyorlardır hal böyle olunca çocuklarında etkilenmesi normal.

Erkekler Ne Diyor 3

• yahudiler Allahın lanetine uğramış millettir.dini olan, olmayan her toplumdan daha acımasızdırlar.dolayısıyla yahudileri tüm dinlerle bir tutmamak gerek.

0|1
    0|0
    • Sonucta bir din ve cocuklari ne denli etkiledigine degindim elbette her dini kastetmedim ama benzer dinlerde var

• musevilik inancına göre; yahudiler yahudi olmayan herkesi(kadınlar ve çocuklar dahil) sebepsiz de olsa öldürmeye hakkı var.bizim dinimizde böyle birşey yok.

• İnsanoğlu bu , çiğ süt emmiş. İşimize gelirse evet , gelmezse hayır deriz.

1|0
    0|0
  • herkez kafasından uydurur bişeyler:

0|0
    0|0
Yükleniyor...