Fotoğraftaki kare hakkında neler düşünüyorsunuz?

Zulüm asla baki kalmaz, bir gün mutlaka sona erer. Yapılansa hiç kimsenin yanına kar kalmaz, ama bugün ama yarın mutlaka hesabı verilir... link

Güncellemeler:
fotoğrafta ki yer ..filistin

0|0
4|14

En İyi Erkek Görüşü

• Fotoğraftaki askere çok üzüldüm.

Kim bilir nasıl bir insan, devletlerin aralarındaki pis adi oyunlarına piyon olmuş iğrenç savaşların maşası olarak gönderildiği savaşta; kiminle savaştığını bile bilmeyen bir kadın ve iki çocuğunun ondan korkmasına şahit olmuş. İçi burkulmuştur. Kendini kötü hissetmiştir. Ondan korkan yaşlı bir kadın ve iki çocuk.

Biri sizden korktu mu hiç... Çaresizce korkarak gözlerinize baktı mı? suçu günahı olmayan birinin sizden korkması yaptığınız işin yanlış olduğunu gösterir.

İşte bu yüzden o askere acıdım. Yazık yaptığı işin ağırlığı ömrü boyunca bırakmayacak yakasını.

Ama yaptıranlar bu sahneye maruz kalmıyorlar, en lüks evlerinde en lüks yaşam şartlarında uzaktan emirler yağdırıyorlar sadece.

Fotoğrafta nemi gördüm...

Analık gördüm, tanımadığı ama tehdit olabilecek başka bir canlıya yavrularına zarar vermesi ihtimalini göze alarak temkinli şekilde bakan bir anne gördüm.

Fotoğrafta ne mi gördüm,

Savaş denen vahşi cani pislik iğrenç olayın aslında sadece masumu masuma ezdirmek olduğunu gördüm.

Son olarak fotoğrafta hiç bir şey görmedim... Bitmiş boş bir fotoğraf.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• İsrail'in Filistin halkına yaptıkları gerçekten insanlık dışı ama fotoğraftaki askerin tüfeği o çocuklara dönük değil... Bu fotoğraf özelinde konuşuyorum sadece, bu tarz propagandaları saçma buluyorum...

0|1
    1|0
  • İnsanlık suçları genelde ilk hedefi çocuklar kadınlar ve sivillerdir,çocuk katillerinin yatacak yerleri yok ama maalesef bizde kral gibi yaşıyorlar,

1|0
    0|0
  • asker muhtemelen çocuklara biz öcü değiliz gibisinden bir sempetiklik yapmaya çalışıyor anneleri olduğunu varsaydığım kadında askerden korktuğu için git gibisinden bir tepki veriyor çocuklarda annelerinin tavrına istinaden onun arkasına saklanmaya çalışıyor yani bu fotoya bakılarak öküz altında buza aramak saçma çünkü asker bi kere tüfeği çocuklara doğru tutmuyor fotoğrafın çekiliş açısı yüzünden öyle görünüyor kaldı ki hiç bir asker önündeki insana nişan almak için diz çökmez saçma ama tüm bunların dışında orada yaşanan insanlık dramının yegane suçluları oradaki emir kulu askerler değilllerdir.hükümetler savaşın götürülerini hiçe sayıp getirilerinden faydalanan insanlar suçludur tabiki tüm bunların dışında tüm bu olanlara bizim yetki verdiğimiz yetki ve vergilerlerden pay alan ve tüm olanlara sessiz kalan uluslarası kuruluşların suçudur

0|1
    1|0
    • off bu fotoğrafı sadece o korkuyu görün diye koydum..askeri suçlayın diye değil ..savaşın içinde olan bir ülkede yaşananları görün ,hissedin diye

• eğer farklı görüşlere tahammülün yoksa soru sormayacaksın yok soruyorsan saygı duyacaksın bu böyle kusura bakma

• parazit yapma..by..dinlendin teşekkür

• burda verilmesede diğer dünyada mutlaka verilir resmen bu resim o asker denilcek kanı bozuk yahudi itinin bırak kadından çocuklardan korkutugu gosterir

2|0
    0|0
  • Fotoğraftaki asker muhtemelen İsrailli bir Er. Üstlerinden birisinin emriyle sivillerin yolunu kesmiş olmalı, çünkü silahı sivillere doğrultmamış. Belliki ilk tepki olarak siviller korkmuş ama kaçmıyorlar. İki çocuk merakla askere bakıyor, belkide çocuklarla konuşmaya çalışıyordur, kim bilir..

1|0
    0|0
    • cocukların gözlerinde ki korku içler acısı ama..

• Savaş halinde yapılan rutin, güvenlik kontrolü gibi görünüyor. Silahla vurmaya ya da nişan almaya çalışmıyor. Bu kareden anlaşılan, sivillere yönelik herhangi bir tehdit yok ama "asla yaşanmaması gereken bir fotoğraf karesi"..

• evet,demek istediğim de bu zaten..o korku onlara yeterde artar bile..acı çekmeleri için

• Askerin gelip kadının bir adım önünda çökerek nişan alması çok çok çok mantıksız. Zira 3-5 adım mesafeden ayakta nişan alırdı. Hele elindekinin makinalı tüfek olduğunu düşünürsek işini 1 km'den bile görebilirdi... Sanki kadın silahın önüne geçmiş gibi... çocuğu da sıkı sıkı elinde... İdeolojik olarak oradaki askerlerin yaptıklarını onaylamadığındandır yüksek muhtemel...

Hangi ülke bilmiyorum, taraflı çekilmiş bir poz sanki. Kimse için haklı ya da haksız yorumu yapmıyorum; söylemeye çalıştığım burada kadına bizzat eziyet ediliyormuş gibi gösterilmeye çalışılıyor...

0|1
    0|0
  • korkakların acizlerin davranışıdır o. İslam, savaşta bile adam öldürmeyi son seçenek olarak gören bir dinken nasıl oluyor da çocuklara zarar versin. bunu sadece İsrailli bir yahudinin katılaşmış kalbi yapabilir.

1|0
    0|0
  • Allah yardımcıları olsun

2|0
    0|0
  • asker bir yere nişan alıyor teyzede çocukları ile oradan geçmek isterken asker onları çekilmeleri için uyarmakta

1|0
    0|0
  • neresi burası filistin mi ırak mı

1|0
    0|0
    • filistin

• filistin bu dünya da acıların merkezi orası kadar kadersiz başka bir yoktur herhalde

• eden bulur demişler kar kalmaz yaptıkları

2|0
    0|1
  • acıma duygusu sıfır ınsanlarda artık ınanc kalmamıss kelımenın bttıgı yer

1|0
    0|0

• israilin canı cehenneme

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Yahuduler zamaninda hitlerden gördükleri zulümü simdi filistinlilere yapiyor !

link

1|0
    0|0
    • yanlış kişilerden acısını çıkartıyorlar..hain insanlar

• kimseye zulüm etmemeleri gerekir..zamanında zulmün ne demek old. bildikleri için

• üzüldüm:( Allah herkesin yardımcısı olsun

1|0
    0|0
  • Allah yardımcıları olsun

1|0
    0|0
  • Neresi bu fotodaki yer?

1|0
    0|0
Yükleniyor...