Spora başladım kilo almışım?

Spora başlamadan 2 hafta önce 57 kiloydum bugün spordan sonra tartıldım 61 kiloyum. Hiç fazla yemiyorum. Sizce neden böyle bu iyi bişey mi ya?

0|0
614

En İyi Erkek Görüşü

• Hep karıştırılır kilo vermek;yağdan mı verdin? Yoksa kastan mı?
    ''Hiçbir şey yemedim,10 kilo verdim!'' İyi b*k yedin. Yağ yerine faydalı şeyleri vermediğinden emin misin? Kastan kaybedip kendini daha çok sağlıksız yapmadığını nereden biliyorsun?
    Aynı şekilde kilo almak da karıştırılır.

İlk önce yaptığın spora, harcadığın kaloriye göre besin tüketmen gerekir, kalori alman gerekir.
    Kilo almış olman kötü değildir. Vücudun forma girmeye başlamış, sağlıklı olarak kilo almış olabilirsin. Nedir sağlıklı kilo almak? Vücudundaki sudan, mineralden, kastan ve besinlerden fire vermeden, yağlanmadan kilo almaktır.

Kilo almış olman, fitness tarzı spor yapman genişleyeceğin anlamına da gelmez. Unutmamak gerek ki 500 gram yağ,500 gram kasın 2 katından da çok hacme sahiptir.

70 kg. bir insanda 3 kg. civarı mineral bulunduğunu düşünürsek, spor yapınca vücudunun mineral, vitamin, protein-yağ-karbonhidrat, su gibi maddeleri tutması çok normaldir.

Spordan zarar gelmez, yeter ki doğru yap, doğru beslen.

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 13

• Şunu iyi belle öncelikle, yemeden kilo alamazsın :) bunun bilimsel bir açıklaması yok uzaylılar gece gelip karnına 4 kilo ışınlamadılarsa böyle bir şey olmaz. Spora başladığın için yaktığın kalori, enerji miktarı artmıştır buda yemek yemene sebep olmuştur yemişsindir almışsındır bu kadar basit bir şey.

0|0
    1|0
  • Her şey normal seyrinde :) Sen spora devam et, sonra değişimi gör :)

1|0
    0|0
  • Bir yerlerde yanlış yapıyorsun dur mutlaka, gün içinde yediğin kalorileri hesapla, spor olarak ne yapıyorsun?

0|0
    0|0
    • cardio, ufak aletlerle çalışıyorum, crunch yapıyorum, yüzüyorum da haftada 1 kere. hoca kas kütlen artıyor dedi?

• boy kaç

• nası başardın onu ya :)

0|0
    0|0
  • böyle devam et bir süre sonra vucut düzene girer. düzenli beslenme düzenli spor ile herşey daha güzel..

0|0
    0|0
  • Metapolizman yavaslamis

0|0
    1|1
  • Bende de olmuştu o salona gidiyorsan eğer ağırlık filan da çalışıyorsan biraz farketmeden de olsa kas kütlen artmıştır o yüzden kilo olarak ağır basıyo olabilirsin

0|0
    0|0
    • kas kütlemin artması iyi bişey mi?

• İyi birşey tabiiki önemli olan tartıdaki değil aynadaki görüntündür ne ilerleyen zamanlarda görünüşündeki değişikliği farkedeceksin

• Fikrim yok

0|0
    0|0
  • Spor salonunun kantarında tartıldıysan normaldir 😄

0|0
    0|0
  • verirsin su tutuyorsun

0|0
    0|0
  • Vücudun ödem toplamıştır su ve maden suyu iç

0|0
    0|0
  • O nasıl bir spor soylede biraz kilo alıyım :D

0|0
    0|0
  • kilo önemli değil ölçüler önemli eğer bel ince, göbek yoksa kalça büyükse çekicidir.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Cokmu yedn spora başlayan neden kilo alsin

0|0
    1|0
  • Normal ilk başta alırsın ama sakın bırakma birden de vereceksin.

1|0
    0|0
  • Cok notmal kas olarak aldin ki bu iyi

1|0
    0|0
  • Bu terslikte bir iş var

0|1
    0|0
  • agirlik kaldriyon?

0|0
    0|0
  • :/ korkuttun beni inan ki