Aşağıdaki kitapların okunma oranını merak ediyorum:

Arkadaşlar şu kitapların okunma oranını merak ediyorum. Şimdiden söyleyeyim asla kitapları yarıştırmak gibi bir niyetim yok bence hepsinin yeri ayrı hepsi okunmalı, içeriği bilinmeli, hatta her şey okunmalı. Sadece okunma oranlarını, toplumda ne kadar ilgi gördüklerini merak ediyorum. Okurken sıkıldınız mı zorlandınız mı sonuna kadar bitirdiniz mi?

Kitaplar şunlar:

1) Mesnevi (orijinal, 6 ciltlik olanı)

2) Nutuk,

3) Aşk (Elif Şafak)

4) Şu Çılgın Türkler (ve direniş, cumhuriyet),

5) Suç ve ceza ( ya da diğer klasikler sefiller, savaş ve barış, anna karenina gibi)

Okuyanlar, okumak isteyenler, okumaya başlayıp sıkılıp bırakanlar yorumlarınızı alabilir miyim?

0|0
9|11

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 10

• Beşinci kitap hariç hiçbirisi okumaya değer değil desem hakaret mi olur? Mesnevi belden aşağı süslemelerle dolu ucuz şarap felsefesi, Nutuk tarihsel değil politik bir eser ki bir dönemde yapılan her şeyi haklı çıkarmaya yönelik kaleme alınmış (çok fazla tarihsel tutarsızlık var), Elif Şafak yeteneksiz bir yazar, Şu Çılgın Türkler de baştan sona mitoloji. Okunacak daha faydalı kitaplar yazılabilirdi. Bu 4 kitabın olmazsa olmazlardan olduğunu hiç düşünmüyorum

0|0
    0|0
    • daha faydalı kitaplardan bir örnek verirsen belki düşünceni daha iyi anlayabilirim yani senin için faydalı ya da okunmaya değer kitap örnekleri verir misin?

• Atatürk'ü suçlamıyorum, politika böyle bir şey ve bunu bilmiyor gençlerimiz. Resmi tarihten soyutlanmamız lazım. Mesele o-bu-şu değil, dünyayı doğru yorumlamak

• tek çelişki Gediz değil. Gediz'de yenildik demesinin nedeni Çerkez Ethem birliklerinin saygınlığını azaltmak tabii ki. Politiktir her şey. Kurtuluş Savaşı'nı bir kenarı bırak, bütün tarihimizin baştan sona yalan olduğuyla yüzleşince insan çok değişiyor

• 1 3 5 okudum ama 3. kitap arşivimde mevcut bulunmaktadır

0|0
    0|0
  • 2-4-5 . ama nutuk oturup bir okunuşta okunacak bir kitap değil. zaman zaman açılıp okunurdu o da eskidendi

elif şafak ın gazete yazılarına dahi tahammül edemiyorum, benimle uzak yakın ilgisi yok üslubunun

0|1
    0|0
  • Aşk'ı okudum sadece,klasikleri saymazsak.Utandım ya la :/

0|0
    0|0
  • Nutuk,

Şu Çılgın Türkler (ve direniş, cumhuriyet),

0|0
    0|0
  • yüzde 23.4 bacım

1|0
    0|0
    • bacım kısmını kesersen tarzin şokolatliga dogru ilerleyebilir.

• bacım çok samimi gelmedi mi size de ama böyle bir yakınsaklık böyle bir efendime söyleyeyim günümüz toplumuna içeriden bir bakış. gelmedi ama sanırım bacım :D

• Sadece Nutuk ve Aşk'ı okudum.

0|0
    0|0
  • 4 ve 5 i okudum çok etkilendim şu çılgın Türkler i okurken

0|0
    0|0
  • 1,2,4,5 tamam. Elif Safak i pek sevmiyorum. Bi sebebi yok ama isinamadim gitti iste.

0|0
    0|0
  • mesneviyi değilde mesnevide bulunan hikayelerin derlenmiş ve açıklanmış halinin bulunduğu bir kitap okudum. Nutuk' un farklı bölümlerini okudum, tamamen bitğremedim (belli bir plan dahilinde okunması gerekiyor). Elif Şafak hiç okumam zaten. Şu Çılgın Türkler'i okudum. Suç ve Ceza ibi klasiklerin bir çoğunu bitirdim.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• 1-2-4-5

Mesnevinin 1.cilt 530.beyitteyim.

Nutuk'u ikinci kez okudum.

Hem dünya hem Türk klasikleri lisedeyken okumuştum.

Aşk ve Cumhuriyet hariç hepsini okudum.

0|0
    0|0
  • 2,3 ve 5'i okudum..

0|0
    0|1
  • şu cılgın turklerı 5o lılı sayfalarında bırakmıstım.. suc ve cezayı aldım fakat okumak henuz nasıp olmadı :)

0|0
    0|0
  • Güzel sıralama. Sadece 3 ve 5i okudum.

0|0
    0|0
  • suc ve ceza elimde sürünüyor, cok can skici birsey.

0|0
    0|0
  • mesneviyi aldım yarıdayım tamamlamayı çok istiyorum

şu çılgın türkleri sevmiştim üniversitede sınav sorusuydu

suç ve cezayı lisede klasikleri okurken başlamıştım bitiremedim :) sıkılmıştım gençlik işte :)

nutuk u okudum oda üniversitede ödevdi

elif şafak ın kitaplarını okumuyorum

0|0
    0|0
  • elif safak okudum. suc ve cezaya basladım bıraktım. nutuk elımde var ama okumadım .

0|0
    0|0
  • 5.

0|0
    0|0
  • 3-4-5 i okudum..en çok 5 i beğendim.

0|0
    0|0
Yükleniyor...