Bir Kadın gidiyorsa suçu başka yerde aramayacaksın...

Duyuldugunda ve söylendiğinde hak verdiğiniz bir söz gibi geliyor kulağıma..

siz ne dersiniz ? doru düzgün cevaplar yazında biraz güzel ortam olsun artık xper kasmak için cevap vermeyin soruya

gizli verilecek bir cevap yok sanırım o nedenle gizliyede gerek yok

Güncellemeler:
soruya tek yıldız veren arkadaşlar bırakalım artık komplekslerimizi yeterli yaptıgınız ergenlik

0|0
29|12

En İyi Kız Görüşü

• Dün aksam dizi de duydugumda harbiden lan dediğim ve düşünüp sahiden hak verdiğim hoş bir detaydı bu başlık, fikrimi söyleme şansı tanıdın öncelikle sağol :)

Devir değişti artık esasen,gecen gün sınıfta kız kıza sevgililermzden konusurken (üniversitedeyiz bu arada) kızın teki dedi ki ' Yaa iki çocukta beni seviyor hangisni seçsem bilemedim,sonunda galiba bizim sitedeki çocukla çıkıcam diğer iki salakta avcunu yalayacak ahaha...' işte bu tip kız gidiyorsa senin için rahat olsun,hatta gitti de kurtuldun diye sevin eğlenilecek kızdır o,eğlenirsin bi yerden sonra sıkar,biter. Gel gör ki, bunun dışında hiç bir kız sevdiğini bırakmaz,eğer bırakmışsa nefes alamadan yaşıyordur,mecbur bırakılmıştır anlayacagın.O zaman suçu başka yerde aramayacaksın..Sevdiğime ne yaptım da böyle olduk diyeceksin,zaten anlaşamıyorduk oğlum gıcık kızın tekiydi vs demeyeceksin yani suçu hiç bir zaman sevdiğinde aramayacaksın,önce bir kendini eleştir tart.

0|1
    1|0

Kızlar Ne Diyor 28

• Kadınlar sabırlıdır aslında bu konularda.. Bi kadın kızgınlıkla değilde kırgınlıkla gider.. Geneldede yolculukları sessiz olur.. Konuşan kadından korkmamak gerekir yani konuşuyorsa yanındadır ama susuyorsa onarılamayacak yaralar vardır artık ve bitmişsindir onun için..

3|1
    1|0
  • kadın duygusaldır sabreder, görmezden gelir, susar..

sadece gittiğini söylemek için konuşur.

suçun kimde olduğuysa malum.. hiçbir dişi mahlukat sevgiye, ilgiye duyarsız kalmaz.

sevgi varsa kadın ordadır

5|1
    1|0
  • sabırlıyımdır karşımdaki gider gelir gider gelir ama ben 1 kere giderim ve bunun geri dönüşü olmaz olamaz.

pben sana five stars verdim muah :)

1|1
    1|0
  • her zmn suçu kenedenzde aramayın kızlar o kdr da masum değil.

0|4
    3|0
  • Sevgili Reese kardeşim,

Biraz bilimsel konuşacağım...

Bir ilişkinin bitiş sebebi 3'e ayrılır :

*Kızın ... nedeninden dolayı bitirmesi,

*Erkeğin ... nedeninden bitirmesi,

*Ailenin gözlemi ve fikirleri sonucunda varılan kararlar...

Aslında bir kadının bırakıp gitmesinde birden fazla neden vardır.Erkek onu sıktıysa,değer vermiyor veya onun çok ağırına gidecek birşeye sebep olduysa kadın gider...

Kadın bunalımdaysa,ilişkinin doğru olup olmadığı konusunda kararsız kalmış veya bocalama dönemine çarpılmışsa,kendince sebepler bulur ve gider...

Kadın-Erkek(ğin) ailesi bu ilişkiyi doğru bulmamış veya hoş görülmeyen şeyler farketmişse ya zorla ya da hoşgörüyle bu ilişkiyi bitirmeye çalışırlar...

Kadın için söylemiş bulunursak kadınların %75 i ailesine bağlı varlıklardır.Bu yüzden ailenin doğru bulmadığı bir ilişkide kadın gider...

En iyi cevap seçilirse mutlu olurum...

Sevgiler...<3

1|0
    2|1
    • :) uğraş dolu cevap yazdığından acı sonuçlar çıkıyor ama . aşkı savunan aşka tapan kadınlar için aile istemezse gider ! ! ! yaman bir çelişki doğurdu

• Gerçekten çok çok çok sevdiğim,canımı bile verebilecek olduğum bir insanla ilişkimi babam doğru bulmadı.Nedeni bende kalsın.Ben babamı dinlemedim ve bir sinek gibi cama yapıştım.O neden doğru çıktı biliyor musun...Keşke dinleseydim.Ne kadar seversem seveyim ailem isterse bırakırım.Bırakmadım sonu ihanetle bitti.Ben ve çevremin kanaati bu yönde.Ailesini dinlemeyip bırakan kızlarıda tanıyorum ve şuan onlarda benim gibi dövünüyor...Keşke dinleseydim..!

• Kadın gidiyorsa suçu kendinde aricaksın.

Suç sendedir.

Sabrederim ama gidisim tam olur.

4|1
    1|0
    • aynısı erkek içinde geçerli sanırım değil mi

• çakallık işte : )

• akıllıca bir hareket :) kurnazlık dersen oda olur ...

• Aşık bir kadın gidiyorsa suçu başkasında aramayacaksın daha doğru olur.

Yoksa kadın her türlü gidebilir.

1|0
    1|0
  • 5 yıldız.. :)

Kadın sevipte karşılık alamazsa hakikaten gider..

3|0
    1|2
  • bence her zaman doğru değil...

0|0
    1|0
    • genel anlamda tam tersinide düşünürsen aslında doğru gibi " bir erkek gidiyorsa suçu başka yerde aramayacaksın "

• hayır doğru değil bence...ondan kaynaklıda olabilir...

• Kadın gidiyorsa mecburdur.

''Bugün senin için birşey yapmıyorsam dün elimden geleni yaptığım içindir'' bunun gibi.

4|1
    1|1
    • dün elinden geleni yapıyor olsaydın bugün gitmene izin vermezdim demezler mi insana peki

• Madem tek taraflı değil herşeyi kendimiz yüklenemeyiz. Birşey almak için önce vermek gerek burada mutabıkız. Fakat verdikçe doymayan bir insan için ne yapılabilir?

Senin dediğin soruyu sormaları için iki tarafında aynı kafada olması gerek. gerçekçi olam gerekirse.

• "Ben iyiyim şimdi. Sen nasılsın?"

bazen de hiç umursamadan.. günah keçisinin çok isimli taliplisi varken heryerde ararım aslında .

0|1
    1|0
  • Unutmak mı?

Delisin...

Gitmesemde bekler orada deniz.

Gelirsem, bilmelisin

Benim beklememdir burada deniz.

Gitmek gibi geleceğim

Denizin delisine

Delinin denizi gibi

O ne kadar giderse...

0|1
    1|0
  • Seven bir kadınsa,sevdiği için her şeyi yapıp bir sonuç alamadıysa ve bunun neticesinde gitmişse haklısın.

2|0
    1|0
  • bir kadin gidiyorsa baskasini bulmus olabilir

belki civi civiyi söker yapmistir sökülünce gitmek istemistir

veya amac eglenmektir is ciddiye binince yol almistir

vs.

0|0
    0|0
  • Suç hep kalanda değildir.

0|2
    1|0
  • ben katılmıyorum. bazı kızlar gerçekten kötü... zevk için giden sıkıldığı için giden hiçbi neden yokken giden... fazlasıyla var.

0|1
    1|0
  • Kadınlar gittiklerin de arkalarında çok büyük bir boşluk bırakır.Ona gitme diyen olsa da olmasa da geri de pek çok hatıra bırakır.

Kadınlar gittiklerin de ne çok kişi gider aslında bir ağır işçi,bir temizlikçi,bir bakıcı,bir bahcivan,bir sevgili,bir dost..

Ruh ikiziniz yoktur.

0|0
    0|0
  • elbette zorlayıcı sebepler olmuştur ki kadın gitmiştir.durup dururken kimse bir yere gitmez

2|0
    1|0
  • Bir kadinin sessizligine kulak verin. Cunku o susus cigliklardan daha.sagir edici.

3|0
    0|0
  • İlla suçlu aramaya gerek yok ki

1|0
    1|0
    • :S haydaaa

• yahu 3 cümle yazmışsın önyargı ile yazmayayımda ne yapayım :):):) çıkarabildiğim tek yanıt haydaaa oldu :)

• 5 yıldız verdim!

• gerçekten seven bir kadın için doğru ama belki de anlaşamamışlardır kafa yapıları farklıdır

0|0
    0|0
  • her zaman doğru olan birşey değil denemişsindir olmuyordur bu karşındakinin iyi olmadığı aşık olunamıyacağı elinden gelenin en iyisini yapmadığı anlamına gelmiyor bazen olmuyor işte sebepsiz nedensiz

1|0
    1|0
    • baştan yanlış olanlar için diyorsan haklısın ...

• yo tanımak isteyip birlikte zaman geçrimek istediğin insanlar oluyor ama içine girince aslında istediğinin bu olmadığını fark ediyorsun bunuda ancak birşeyler yaşarsan farkedebiliryorsun

• oda var doğrusun

• bir kadın gidiyorsa kesin haklıdır -,-

2|0
    1|2
  • Evet katildim cunku bi kadin yeterince ilgi goruyorsa , baskasina ihtiyac duymaz ama erkek gidiyorsa suc muhtemelen sarisin ve baska yerdedir.

0|0
    1|0
    • kadında ilgi göstermyorsa o sarışınlar devreye giriyor işte

• her zaman için değil .. emin ol erkekler için hzurlu bir liman bazen br çok daha güzel kızdan daha önemlidir

• Oyle bi umut olmasi guzel tabi. :)

• Kalanlar zaten hep kendini yiyip bitiriyor ''nerde hata yaptım, acaba bunu dedim, şunu yaptım ondan mı gitti, eğer daha farklı davransaydım gitmez miydi...'' Yani katılmıyorum bu söze kalan hep kendini suçlar gidenin umrunda bile olmadan.

0|0
    1|0
    • giden farkında değilki neden bunları düşündüğünün ama nerden bilelim böyle çekip gideceğini sebepsiz bir şey söylemeden çekip gitmesini..

• Kalanın kendini suçlamasına gerek yok giden eğer aldatılmadığı ve değer gördüğü halde gidiyorsa kaşarlığından dır. 1

• gerçekden seven kadın gitmez.

0|1
    0|0
    • sevilen gidiyo zaten...

• Katılyorum. Basit sürtük kaşar kadın gider. Hele erkek ona değer vermiş ve sevgili gibi yanında dururken gidiyorsa. Böyle kadınların iki yakası bir araya gelmiyor. Beter olsunlar.

• kaşarlık değilde neden gittiği belli değil neden böyle bir şey yapıyosun sebep ne sana bi hatam mı oldu diyosun yalan uyduruuyor ne yazıkki gerçeği söylemede bayanlar çok çekimser kalıyo hiç bir şey söylemeyeyim o anlasın diyee ama hala belirsiz..

• cok anlamlı...dogrudur..

1|0
    1|2
  • Kadın yaşamak ister yaşatır ama yaşayamaz

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Belki gitme demedik.. Belki gidecek altyapıyı kendi ellerimizle kurduk.. Vardır hepsinde bir payımız.. Elde kalan sadece dersler olduysa buna da eyvallah..

Doğru cevap verin mesajına uydum üzerinde düşünüp hazırladım bunu.. :D

4|1
    1|0
  • giden ditmek isteyen gidiyo arkadaşım bide sebep söylemeden sonrada sorduğun zamanda yalanlar uyduranlara sinir oluyorum dürüstçe söyle bunu yapan 30 yaşında bir bayan bunun yaşıda yok yaniii

daha sonra kendi kendini suçlayıp duruyosun şöyle yapsaydım keşke böyle yapmadım onun için mi veya ama daha önceden böyle böyle diyodu şimdi niye öyle yapıyo kendi kendini suçlamalar başlıyo

0|0
    0|0
  • Eğer illaki bir suçlu aranacaksa, seven taraf hep suçlu olacaktır...

0|1
    1|0
    • ağır bir durum o zaman bu .. seven sevginin gereğini yerine getirmez ise suçludur desk daha dopru

• Kadının pusulası kukusudur. Bazen bu pusula o kadar sapıtıyor ki, ne yönü göstereceğini bilemiyor. Böyle bir durumda ne yöne gittiği/gideceği belli olmayan ve giden bir kukulu yüzünden suçlu biz olmayız.

1|0
    0|0
  • neden suç aramak zorundayım ki bro

0|1
    1|0
  • Kadının gitmesi için bir sepep yoktur, doğasında olan bir şey kadının canı sıkılır ve gider ardından erkek içmeye başlar

doğanın kanunu budur

Hiç bir erkek bir kadını kaçırdım diye kendisini suçlamasın

3|0
    3|1
  • Mevzu kadınsa asla genelleme yapmamak gerekir: söylediğin söz ne kadar doğru olursa olsun bir kadın sebepsizken de bırakıp gidebilir.

0|0
    1|0

• Bence bir erkek gidiyorsa da önce suçu kendinde arayacaksın. Hatta hangi taraf gidiyorsa, kalan taraf bi kendini yargılamalı, bunu cinsiyetlere indirgemek saçma. Neden gittiğine bağlı, karakter meselesi biraz.

0|0
    1|0
  • Bir erkek gidiyorsa suçu başka yerde aramayacaksın...

Bir erkek veya kadın gidiyorsa bence 1 tarafa değilde kadındada aranmalı sebebi..

Hiç sebepsiz alakasız saçma sapan bir nedende dolayı gidenler var

0|0
    0|0
  • illa birinin suçlu olmasına gerek yok. bazen şartlar elvermez. bazen sıkılır. bazen gitmek zorunluluk olur. bazen de hiç gelmez... hepsini yaşadım hepsinden biraz var.

0|0
    1|0
  • soruyu cekemedım evet tum kızlrı ele almk ıcın bır sorulmus ssorudur dıe dusunuorum -1 verebılırsın dostum :)

0|0
    1|0
  • Erkekler kötü. Kadınlar iyi. Roller bu değil.

0|0
    1|0
    • rol paylaşımı yapmayalım bir erkek olarak soruyu öyle sordum tam terside olabilir

• Kalirsa seviniriz, giderse uzulmeyiz. Cunku haketmemisizdir .

Yükleniyor...