Üniversite öğretim görevlisi neden verilen selamı almaz ve sert tepki verir ?

Arkadaşlarr sizce neden üniversitedeki öğretim görevlisi sınıfa giren ve selamun aleyküm hocam diyen öğrenciye burası sınıf diye sert tepki verebilir ? ALLAH'ın selamını neden almaz ki. Sınıfda olsa aleyküm selam demk çok mu zor. Veya seslenme yani tamam geçin yerlerinize desin yani ben anlam vremedim hayret ettim. Sizce neden böyle tepki vermiş olabilir

0|0
3|10

En İyi Erkek Görüşü

• adab-ı muaşeretten yoksun demek ki. Selam almak bir kibarlık dersidir, dini ırkı yurdu ne olursa olsun

1|0
    0|1
    • Yani aynen kesinlikle katılıyorum. Dinsiz olsa bile cevap vermesin yine anlarım sert tepki verip bağırmasının lüzumu yok yani +1

• kıdemi var ya havalara girmiş, boşver egoları tatmin olmamış insanların kendilerini bir şey sanma durumları bu.

Erkekler Ne Diyor 9

• selamı illaki arapca söylemiyle söylemek zorundamısınız ki ? selamlaşmak elbette iyidir hoştur güzeldir. lakin bunu bir takım zorlamalarla koşullandırmak ne derece dogru bir yaklasım. kadiki peygamberin kendisi buyurmamış hep anlatmıştır bildiğim. ama bu zamanda surekli bir buyurganlık emretme hali var . insanlar tercihleriyle yasarlar. sizin tercihiniz böyle ise diğerlerinin ki de farklı olabilir bunu kafaya takmanıza canınızı sıkmanıza gerek yok.

0|0
    1|1
    • arkadaşım kafaya taktığım yok diyorum ki ilk defa böyle bir durumla karşılaştım sınıfta şaşırıdm. Bunun nedenini bilmediğim baska bir açıklaması mı var diye sordum. Nedir bu önyargınız anlamadım. Banane milletin tercihinden kimseyi alakadar etmez zaten ama sınıfta da sert tepki vermesinin lüzumu yoktu. Cevap vermeseydi o zaman oda onun verdiği selama saygı duysaydı

• Türkçe konuşulan bir ülkede ısrarla Arapça selam verip bir de bunun içine dinsel süslemeler koymak çok aptalca bir gelenek aslında. Neden Türkçe selam vermezler anlayamıyorum. Kafalarda bir sorun mu var acaba? Arap ülkelerine gidince Türkçe mi selam veriyorlar? Türkçe konuşun arkadaş Türkçe! O zaman anlar herkes ve cevap verir.

0|0
    2|0
    • Saçmalığın daniskasıda bu olsa gerek Avrupa ülkesi değiliz arkadaşım Müslüman bir ülkeyiz

• Ve o kdar dangalak insansın ki bunu anlamayıp gidip müslümana dine nefretini kusuyosun buraya. Banane senn dininden dine düşmanlığından vs bana ne yararın var ne zararın bi hiçsin işte

• Ve tükçe selamdan kastın ne ? Merhaba mı ?

• Adam Müslüman olmayabilir. O yüzden merhaba hocam demek daha doğrudur. Bir de Allah'ın selamını kaba bulup cevap verme gereksinimi duymayan, küçük dağları kendi yaratmış gibi gezen öğretim üyeleri de mevcut tabi. Öyle birisine de denk gelmiş olabilirsin.

1|0
    0|2
    • Yok ben dememiştim zaten sınıf arkadaşım demişti ama şaşırdım yani

• Fark etmez kimin dediği.

• insan değil ki onlar .beyinleri koltuk sevdası şeytanlıklarıyla dolu cahiller topluluğu

1|0
    0|0
  • Niye uzatıyosun ya da neyi uzatıosun? İnsanların ideoljisi farklıdır düşüncesi farklıdır? Selam almak tamam sevaptır sünnettir o ayrı ama bu insanın tercihi. Sen gelip burda o insanı eleştiremezsin ya da nie böyle yapıyo diyemezsin.

0|0
    1|3
    • Ben sana böyle küfürlü konusmadım, itici ya da ağır. Üslubundan belli oluyor vaziyetin. Diyecek sözüm yok.

• Bana bu tarz konuşamn bile itici. Direk beni yargılıyorsun oysa ben seni yargılamadım burda gayet düzgün bir soru sordum. yapamazsın edemezsin diye laf da yapamazsın o zaman sen bana

• 'Malmısın' 'dengesiz konuşma' 'salak' diyen benim öyle değil mi?

• allahın selamıyla ne alakası var meselenin.burası sınıf burası kahvehane yada dükkan değil.resmiyet amaçlı söylenmiş bir tepkidir.dini boyutla alakası yok meselenin göremiyorum.

0|0
    2|3
    • Bilmiyorum ben ilk defa böyle rastladığım için şaşırdım. Ama illa kahvelerden kullanılan bir cümle değildir bu selamdır. Yani merhaba demekle selam demek selam vermeyi tercih ederim. o ister alsın ister almasın bence.

• Arkadaşım tamam selam almasn bişiy demiyorum belki diğer arkadaşların dediği gibi dinsiz ateist senn dediğin gibi kaba buluyor bilemeyiz ama selam veren arkadaşımıza da sert tepki verip bağırmaması gerekirdi onu demek istedim.

• ben adamın dinine karışmam savunduğum ayrı bir konu saygı meselesidir.burada mallar olayı başka yerden anlayıp eksileyip duruyor ben ateyizt değilim gaza gelmesinler:D

• bi tarafları kalkık sanırım

0|0
    0|0
  • ateisttir belki?

0|0
    0|2
  • Pardon da neden bunu selam ile sinirlandiriyorsun.bana kalırsa farklılık yaratmaya çalışıyorsun.bunu söyleyen hoca merhaba desende tepki verebilir.bunun bi sürü sebebi olabilir.

Bu tür şeyleri sürekli kendi soylemleriniz ile bağdaştırıp burada içten içe kendinzi acindiriyosunuz.hayret etmek konusunda kusura bakmayın samimi olduğunuzu düşünmüyorum.çünkü sorumuz ile cevaplarıniz genel bi tutarsızlıkta.

Acaba sınıfa geç girdiğiniz için gıcık olmuştur ne dersiniz?

0|0
    1|0
    • Ben değilim arkadaşıma verdi bu tepkiyi senn samimiyetime inanıp inanmaman üzerinde duramam ne düşürsen düşün umrumda değilsin çok dar kafalısın sadece bunu bil. Ben bunu br yere bağlamak için sormadım çünkü

• Bence sen dar kafalısin.şu davranisin bile bunu gösteriyor.umrunda degilsin sende.

Kızlar Ne Diyor 3

• çünkü öğretim görevlisinde bir eziklik havası vardır. okuldaki profesörlerin ağzının içine bakarlar kendilerini öğrenciden üstün görürler...

dikkat et docent ya da profesörler daha çok alçakgönüllü ve sıcakkanlı davranır

1|0
    0|0
  • dini bir selam tarzı hoşuna gitmemiş olabilir

0|0
    0|0
  • g.tlleri kalkmış tipler olduklarından olabilir...

1|0
    0|0
Yükleniyor...