Hadi bakalım empati zamanı.

şimdi gelelim 2 soruma.şimdi; zengindiniz yada orta halli diyelim ne olduysa oldu birden dibe vurdunuz sevdikleriniz arkadaşlarınız sizi terketti yiyecek bi lokma ekmeğiniz yok bi düşünün hiç bir şeyiniz yok eviniz yok arabanız yok yatacak yeriniz bile yok kolunuzda en çok sevdiğiniz saatiniz bile.ama yaşamak zorundasınız sakın sokarım böyle yaşamaya demeyin :) empati yapın.şimdi soruyorum dilenir misiniz ?

Güncellemeler:
zaten sizi o kılıkla kimse işe almaz
arkadaşlar çok teşekkür ederim verdiğiniz cevaplar için ve diyorumki Allah muhtaç duruma düşürmesin bizi.

0|1
7|56

En İyi Erkek Görüşü

• belki çok zengin bir insan değildim ama bana ve çevremdekileride yetecek kadar vardı çevremdeki insanların ihtiyaçlarının bir çoğunu karşılardım yanımda biri olduğunda kendime birşey alıyorsam aynından yanımda bulunan kişiyede alırdım ki o zamanlar yanımda, yakınımda çok kişi vardı sonraları başıma bir olay geldi ve cezaevine girdim işte ondan sonra çevremdekiler bir anda yok oldu tabi elde avuçta olanda bilirsiniz hazıra dağa dayanmaz cezaevinden bir kaç ay önce denetim serbestlik yasası altında şartlı tahliye edildim, ne şekilde dışarı çıktım peki elindeki tüm herşeyini kaybetmiş hayatın 5 sene gerisinde kalmış aynı zamanda üstüne birde devlete 20 bin tl borçlanmış biri olarak ama şu var ki Allahü Teala hepimize akıl gibi bir nimet ihsan eylemiş kimimiz bunu kullanmasını biliriz kimimiz ise paslanması için elimizden gelen herşeyi yaparız.. hayattan armut piş ağzıma düş beklentisi içerisinde olmamak lazım unutmayın ki oturarak başarıya ulaşan tek canlı tavuktur.. herneyse soruna cevap olursak dilenmezdim ve dilenmiyorumda.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 55

• elim ayagım tutuyor cok şükür gider karnımı doyuracak bişeyler yaparım bulaşıkcılık hammallık ne biliyim karnımı doyurcak ufak tefek bir hotel pansiyonda kalacak bişeyler illaki vardır. neden dileniyim cokta darlanırsam iş güç bulamassam çökerim birilerinin tepesine cebinde ne varsa yarısını ona veririm yarısını alırım. ama dilenmem.

1|0
    0|0
  • Dilenmekte ne oluyor anlamış değilim.Senin kaybettiğin maddi varlığın sağlığını kaybetmedin henüz her yer eiş başvurusunda bulunurdum ne olursa olsun birşeyler yapmaya çalışırdım hiç bilemedim simit satar su satardım oda olmadı hammalık yaprdım ama dilenmek bana göre değil.Ve unutma her zaman için sınanırsın şu hayatta gerek maddiyat olarak gerek maneviyat olarak bence ne yaparsan nasıl yasarsan yasa ama kesinlikle isyan etmemli insan sonuç olarak şükür edilebilecek birçok şey var bunu birçok örneği var. mesela bir hikayden kısa alıntı yapayım "Yeni bir çift ayakkabım yok diye çok üzülüyordum fakat ayakları olmayan birini gördüğümde sanki tüm dünya benim olmuştu"

1|0
    0|0
  • allah sana akıl vermiş fikir vermiş sana malı mülki verende allahtır alacak olanda odur imtihan dünyası malı mülki kayıp edebilirsin peki allah sana bir akıl vermiş fikir vermiş el vermiş ayak vermiş en büyük zenginlik onlar onları kullanırsın niye dilenesin

1|0
    0|0
  • dini kullanırım bizdeki bu dindarlıkta inanın sokaktaki adam bir ande şeyh olur abi allah rızası için şu fakire sadaka dediğinde hiç olmazsa bir saate 500 tl cebe indriyorsun ne olsun bir iki gün daha dilenirim eder bana 1500 2000 tl para ev tutarım kiralık kıyafet alırım iş basvurularına giderim işe alındıgımda zaten dilencilğe gerek kalmazk ama tutmadı bir süre daha devam ederim dilenciliğe taki iş buluncaya kadar dizde vicdan oldugu sürece bedavadan makarna kömür para veren çok yeterki dini iyi kullan

1|1
    0|0
  • ne dilicem elim ayağım tuttuğu sürece ekmeğimi taştan çıkarırım. diyiceksin sıkıyosun. sıfırdan bi noktalara geldim. merak etmeyin düşmeye gerek yok şuanda bile çevremde insan yok. olanlarıda insan olarak görmüyorum. zaten düşmemi bekliyen akbabalar gibiler. yapacağın tek şey sıkı tutunmak az hata yapmak. sonuçda ben bunları yaptıysam gene yaparım. sağlığım gitmesin yeter...

1|0
    0|0
  • Dilencilik bir dolandırıcılık yöntemidir. Bunu iş olarak benimsemiş, ahlaki ve psikolojik açıdan kabul etmiş bir insan zaten o zamana kadar elde ettiği birikimi, yine dolandırıcılık ile elde etmiştir.

Sıfırı tükettiğinde de zaten psikolojik olarak dilenciliğe hazır olacak ve tereddüt etmeyecektir. Dilencilikten elde ettiği sermaye ile daha büyük dolandırıcılık işlerine soyunmayı planlaması kaçınılmazdır.

Ben öyle bir ahlak ile yetiştirilmedim. Dilenmeyi kendime kabul ettirmem açlıktan ölmeme neden olabilecek kadar uzun sürebilir. Neyse ki Ege'liyim; bazı yenebilir otları tanıyorum ve ege bu bakımdan çok zengin. ;)

1|0
    0|0
  • para şart

her türlü

iş bulurum

bulaşık bile yıkarım

sıfırdan yine yaparım

1|0
    0|0
  • Yapsaydım yine yapardım.. Sonuçta bu Dünya'da ya CEO ya da dilenci olacaksın.. Yırtınırız CEO kademesi için ama hiç dönüp bakmayız dilenciliğe.. O bir yetenektir öyle herkes dilenci olamaz. :)

1|0
    0|0
  • Kesinlikle hayır. Geberirim daha iyi..

1|0
    0|0
  • İlla masa başı,takım elbiseli bir işte çalışmak zorunda değilim ki.Simit satarım,araba yıkarım,ayakkabı boyarım.Sağlıklıysam,elim ayağım tutuyorsa neden dileneyim.Aslında insanlara çok kolay geliyor,çok basit geliyor dilenmek,dilenci olmak.Hani denir ya dilekolay diye.Ama inanın her insan dilenemez,dilenci olamaz.Yani her insan kaldıramaz.Gururu izin vermez.O kadar kolay değil yani..

1|0
    0|0
  • Allahım çok verip azdırmasın az verip ele muhtaç etmesin.Öncelikle iş ararım tabi çöpteki plastik ,pvc , karton işlerinde iyi kazançlar var :) Çalışmak isteyenlere Allah rahmet kapılarını sona kadar açar asıl soru el ve ayaktan düşerseniz size bakacak biri var mı?

1|0
    0|0
  • hergün dileniyoruz zaten bazıları sevgi dileniyor bu bencil dünyada bazıları aşk bazıları ilgi dileniyo dilenciliğin türlü biçimi var bence para dilenmekte bi başkası

soruna gelciek olursak kimse bukadar alt bi duruma empati yapamaz önce yaşaması gerek ama şunu bilirim insan zorda kaldımı mı herşeyi yapar ki zaten dileniliğede alışığız başta dediğim gibi...

1|0
    0|0
  • tum gucumle para kazanmak ıcın ugrasır dururdum. çalısabılecegım nerese varsa calsımak ıcın ugrasırdım. tabı bu asamada aclık sınırındaysam eger , rıca eder oda olmadı dılenırdım.

1|0
    0|0
  • Face bi ara bir ara bir resim dolaşıyordu. Hani şu karton toplama arabaları varya onun arkasına kömür karasıyla BUNADA ŞÜKÜR yazmış yazan. karton toplarım ama yinede dilenmem :(

1|0
    0|0
  • İnsanın başına her şey gelebilir. Hiç büyük konuşmaya gerek yok ama sonuna kadar direnirdim.

1|0
    0|0
  • Eğer paraya çevirebilecek bir mesleğim yoksa, resmi kurumlara başvururum..

Onlardan cevap gelene kadarda dilenirim.. :)

1|0
    0|0
  • Karnım aç olsa da hala sağlıklıyım... ve üstüm kirli ve hatta yırtık olsa da (eskide olsa temiz bir şeyler illaki bulabilirdim sanırım) yapabileceğim bir iş mutlaka bulurdum...

1|0
    0|0
  • Güzel soru öncelikle. Ben Hayattan asla umudumu kesmedim. Herkes böyle bir pozisyona düşebilir. Bende düştüm zamanında. Sana bir önerim şu olabilir. Yere düşebilirsiniz. Düştükten sonra ayağa kalkmak yada kalkmamak bu tamamen sizin tercihinizdir. Ama ayağa kalkmak istiyorsanız mücadele gücünüzü ve sabrınızı asla kaybetmemiş olmak zorundasınız. Asla vazgeçme vazgeçenler kaybedenlerdir. GELELİM ESAS SORUYA. ASLA VE KAT'A DİLENMEM TIRNAKLARIMLA KAZIYA KAZIYA TEKRAR AYAĞA KALKARIM.

1|0
    0|0
    • çok büyük konuştun aciz varlık bugün dünyada oksijen bitse 5 sn yaşayamasın hep muhtaçsın bunu unutma

• 38 yaşında çok bilmişin biriyim mücadele ruhumu sürekli canlı tutmak zorunda olduğumu biliyorum

• zor bi durum okadar yüksekten aşağı düşersek yaşayamayız zaten. tahtalı köye yolculuk yapardık herhalde.

1|0
    0|0
  • hiç çekinmem. dilenirim.antremanlı bile sayılırım.

zaten hayatım sürekli kızlardan istemekle geçiyor . ya bi kere ver ne olur ya lütfen vs.vb.

1|0
    0|0
  • yaşamak için dilenirim hatta allahhhhhhhh rızaaaaaaasıııııııı içinnnnnnnn diyede uzatarak duygu sömürüsü bile yaparım

1|0
    0|0
  • Allah göstermesin ama ben dilenemem dilenmem de.. açlıktan ölsem yine de dilemem.. ben arkadaşlarıma borç olarak verdiğim parayı bile isterken utanıyorum. nasıl dilenirim? İnsan çalıştı mı Allah verir rızkını...

1|0
    0|0

• Maddi herşeyim kaybolup gitsede elimde bir kariyerim ve vasıflarım var. Elbet bir iş bulur ve sıfırdanda olsa tekrar başlarım.

1|0
    0|0
  • hayır dilenmezdim.. illa bir iş bulacağım diye kıvranırdım..

1|0
    0|0
  • bi dolu vasfım var para kazanıcak niye dileniyim..dilensen nolur 1 milyon 1 milyon ne kdr biriktiricen..bütün gün dilenip bi ögün yemek yersin en fasla oda..

1|0
    0|0
  • neden dileneyim. inşaatta amele olabilecek durumdayım

kılık dersen uygun zaten

bu arada en sevidğim saatim yok. çünkü saatim yok :D

1|0
    0|0
  • kesinlikle düşmem o duruma kendi bilen biriyim olduki düştüm varsay dilenmezdim imkanı yok...çabalamaya devammm

1|0
    0|0
  • dilenmem seyyar satıcılık yaparım vardır bunda da bir hayır diyerek yoluma devam ederim...ve bu düşüşten ötürü hatayı kendimde arar nerede yanlış yaptığımı bulmaya çalışırım...

1|0
    0|0
  • Hak etmeyen kimse böyle bir duruma düşmez umarım..Sahip olduklarımızın kıymetini bilmeli...Düşünmem bile beni kötü yaptı !

Büyük konuşmamak lazım ama... Zannetmiyorum..yapamazdım !

1|0
    0|0
  • dilenmem.çalışırım.her kafede her yerde eleman aaranıyor.körsem sakatsam elımden bırsey gelmıyrsa bana yardım edecek kımse yoksa ayrı mesele..

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    25

Kızlar Ne Diyor 7

• iş arardım heralde ya dilenmeyi gururuma yediremezdim bir işe girer çalışırdım bir şekilde yaşama tutunmam lazım

1|1
    0|0
  • Eşşek olunca semer vuran cok olur diye bi laf var.gerekirse eşşeklik yapılır bu yuk tasıma olur hanı 2 3 krş kazandırcak bşy sonra lımon satılır mendıl falan yani.

1|0
    0|0
  • Şöyle ki yaşadığımız hayatın kıymetini hiçbirimiz tam anlamıyla bilemesekte kimse bu şekilde bir durum yaşamak istemez.Ancak hayatın bize neler göstereceğini de bılemeyız.Eğer böyle bir şeyle karşılaşsaydım mücadele ederdim sonuna kadar.Gerekirse tuvalet temizlerdim, blaşık yıkardım vs vs zor ve belki de o şuanda küçümsediğimiz işleri yapmaya çalışırdım.Kimse iş vermez demeyin onca insan var 3 kuruş için gecelere kadar çalışan, ne yazık ki hepimiz eşit olamıyoruz şu sınavda...

0|0
    0|0
  • dilenmezdim işkura iş için müraacat eder sonrada karakola giderdim beni bir yere yerleştirmesi için . durumumu söylerdim kalacak hiçbiyerimin olmadığını filan .

1|0
    0|0
  • Dilenmem mutlaka bir iş bulurum..

1|0
    0|0
  • Allah hic kimseye az verip aratmasin. Cok verip.azdirmasin.

1|0
    0|0
  • ekmek bulamiyorsan pasta ye

0|1
    0|0
Yükleniyor...