Bir babaya bu nasıl söylenir?

Keşke açmasaydım o mahkemeyi, ailemin öğreneceğini kesin olarak bilsem açmazdım da, ama olay sonrası tutanak tutarlarken, olay sırasında babamın aradığını bağırış sesimi duyduğunu benım ise babama bişi olacak korkusuyla teslim olduğumu beyan etmiştim. Tanık olarak bbamı adliyeye çğırmışlar. Babam ise olayı tecavüze teşebbüs diye biliyordu, gerçekleştiğini gizlemiştim. Şu an adliyeye gittiğinbde öğrenecek ve engelleme yolum var mı, babamın tanıklığını iptal edebilir miyim diye onlarca kişiyle konuştum ama yok, yöntem yok.polis zoruyla yine götürürlermiş gitmezse adliyeye. Babama her lşeyi ben anlatmak zorundayım bu noktada... böyle br şey nasıl anlatılabilir ki? Adamın kalbine iner... Ben babamın kuzusuyum :(

Güncellemeler:
umutsuzluğa kapılma diye boşa dememişler, kime sorduysam imkansız öğrenecek dediler, ama Rabbim güldü yüzüme yine bir yol gösterdi, babam şahitliğe çıkmasına rağmen hiç bir şey öğrenmedi :) tabi o ortamı ayarlayana kadar araya sokmadığım avukat savcı sözü geçen kişiler kalmadı.

Şerefsiz tutuksuz yargılanıyormuş. Benim para istediğimi vermediği için kendisine iyi bir oyuncu olduğumu söylediğimi ve bunun bedelini ödeteceğimi söylemişim. Mahkeme de delil yetersizliğinden salıvermiş. Delil yetersizliği derken, darp raporu hastane ve üstelik ses kaydı bile var ayrıca paraya ıhtıyacım olmadığı meslek sahibi olduğumda gayet belli. Dosyada, Görgü tanığı olmadığından... denilmiş, görgü tanığı olsa zaten tecavüz gerçekleşemezdi.. Kanunlar yine tecavüzden yana..

0|0
8|23

En İyi Erkek Görüşü

• Başınıza gelenlerden dolayı gerçekten çok üzüldüm..Tekrar geçmiş olsun.

Bu ve benzeri olaylar toplumda İslami hükümlerin gerekliliğini bir kez daha ortaya koymaktadır. Eğer ülkede İslami hükümler tatpik ediliyor olsaydı bu insan(!) böyle bir şeye asla teşebbüs edemiyecekti, etse bile ona öyle bir ceza tetbik dilirki ki tüm topluma ibreti alem olurdu.

“Allah ve Rasulü ile savaşanların ve yeryüzünde fesada koşanların cezası; ancak öldürülmek, asılmak, el ve ayakları çaprazvari kesilmek veya yerlerinden sürülmektir.”(Maide: 33)

1|0
    0|0
    • Kutup boşa denmemiş "namus sadece kadınlar için geçerli olsaydı, Yusuf bakışlarını neden bu kadar saklamış olurdu" diye. Gözlere bile yasak varken, bu yaşananlar iğrenç.

• Allah dan sizin için tekrar sabır diliyorum, beşeri adalet tecelli etmese ilahi adalet bir gün mutlaka tecelli edecektir.

• Tabi ilahi adalet varsa.Bundan emin olamıyorum.

Erkekler Ne Diyor 22

• Öncelikle geçmiş olsun arkadaşım aslında en başta doğrusuyla anlatsaydın babana ya da annesiyle çünkü sende farkındasınki böyle şeylerin geri dönüşü olmuyor.Ama hem babanın mahkemede senin yazdırdığın gibi söylemesi ve sana güvenmesi hem de o pisliğin gerçekten ceza alması için babana söylemelisin.

Bunu nasıl yaparım diye kendi kendine soruyorsan , babanın yanına git ve yanındaki koltuğa oturarak ilk başta ondan çekindiğini ve doğrularını anlatamadığını daha sonrada olayı anlatıp ondan özür dilemeyi düşünmelisin.Bence babalar her konuda evlatların zarar görmesini istemeyecek ve sana sonuna kadar destek verecektir.

0|0
    0|0
  • merhaba arkadaşım şans eseri yazına rastladım çok üzüldüm şu saat itibari le bir şey demek mümkün degil ama yarın senin için bu konuyu adliyeden avukat arkadaşlardan ögrenecem sen dava etmesen bile kamu davası açılacak o şahsa şahit olarak babanı göstermişsin ögrenmesi aslına bakarsan bir yandan iyi sonradan ögrense çok kötü olurdu ama bir yandan kötü yürek nasıl kaldıracak diyorsun çok zor bir durum ben sana bu konu hakkında bilgi verecem ama emin ol bu işin takipçisi olcam allah yar ve yardımcın olsun

0|0
    0|0
  • Bu noktadan sonra öğrenecek ama senden öğrenmesi daha iyi olur, mahkemede savcıdan öğrenmesi onu yıkar. Sana üzüldüm ama nasıl teselli ederim bilemedim.

0|0
    0|0
  • Senin direkt anlatman, senin için de baban için de çok zor olur.

Annene, ablana veya avukatına anlat, o söylesin.

Hiçkimse bilmiyor ve sadece baban bilmek zorunda olduğu için öğrenmesi gerekiyorsa da mecburen sen anlatmalısın.

Duruşma veya ifade sırasında öğrenmesi, iyi olmaz. Ve sana haklı olarak sorar: "bana neden daha önce söylemedin" diye.

Allah yardımcın olsun. Geçmiş olsun... :(

0|0
    0|0
  • bence anlatmalısın. böyle herşeyi çözümş olacaksın. içine atma artık bunu. Bu senin ayıbın degil.utanılacak birşey yok. Eğer üzerine gitmezssen bu meselenin o şerefsiz hapisten çıkacak ve gelişen bu olaylardan cesaret alıp başka kızlarada aynısını yapacak. Tecavüzcülük bir hastalıktır bence. Belki senden önce başkasınada bunu yaptı. Onlarda gerekeni yapıp şikayetçi olmadıkları için sende kurban gittin bu şerefsize

0|0
    0|0
    • hapiste değilmiş zaten, tutuksuzz yargılanıyor... hoş bi adalet sistemi :)

• sen bu işin üstüne çok fazla gitmediğini için böyle oldu. Gitseydin hakimin kapısına herşeyi anlatsaydın böyle olmayacaktı. Sren ailen duymasın diye bu olayı kapatmak istedin.

Bak adam serbest. Şuan yaptığından cesaret alarak kim bilir başka kaç genç kıza daha tecavüz edecek.

• gidilebileceği kadar gittim awastar

• bunu yaşamak senin suçun değil ki? yolda biri seni bıcaklasa veya kafana tuğla düşşe bunda senin rolün ne olabilir ki? tecavüz de senin iraden dışı yaşanan bir olay bence. babana bunu anlatmak o kadar zor olmasa gerek. ama sanki sende biraz suçluluk duygusu var gibi. babama birşey olacak korkusu ile teslim oldum diyorsun. acaba seni burda rahatsız eden birşey mi var?

0|0
    0|0
  • büyük geçmiş olsun başınıza gelen kötü bir hadise ama doğru bir yol seçip mahkemeye baş vurmuşsunuz...babanızın ciddi anlamda bir sağlık sorunu varise bunu avukatınızla paylaşın ve mahkemeye sunulmak üzere bir dilekçe verin belkide babanızın yazılı ifadesi alınır sadece bildikleri öğrenili.r iddanameyi görmiyebilir..ancak bu nekadar saklanabilir ki çok zorda olsa bişekilde öğrenir sanırım siz dik bir duruş sergilemişsiniz ama baba olunca anlıyabiliyorum zor bir durum..

0|0
    0|0
  • öğrenecekse eğer kendin anlat başka yerden öğrenmesin senin suçun yokki anasını s.. evlatları işte o.çları hapse girsinlerde tecavüz nasıl oluyormuş görsünler gecenin bir yarısı kafalarına yastık basacaklar onlarında inşallah :(

0|0
    0|0
  • merhaba ceren adliyeden arkadaşlara sordum sadece baban sadece şahitlikten vaz geçerse çagırmazlar dedi onun haricinde gitmek zorunda yapabilecegin hiç bir şey yok malesef

0|0
    0|0
    • ağır ceza mahkemesi olduğu için babam vazgeçse bile zorla götürürlerdi oda seçenekte değildi :(

• bana kalırsa dogru olanı bu ... kı olay ı bılmek onun en dogal hakkı ..

0|0
    0|0
  • senin icin cok üzgünüm kötü bisey bu ama senin arkandayım desteklerim seni babana duyurmamaya calıs bi yolunu bul birilerinden destek al yakın cevrenden

0|0
    0|0
  • :'( abazaların ve şahsiyetsiz kişilerin memleketinde olduğum için utanıyorum

0|0
    0|0
  • Kuzular tecavüze uğramaz diye birşey mi var ? Yapacak birşey yok. Ayrıca babana bunu en başta söylemeliydin bence. Yalan iyi birşey değildir.

0|0
    4|0
  • baban olayda bi haberse neden tanık oluyor

0|0
    0|0
  • böyle bir ülkede yaşamak beni acaip mutsuz ediyor...çok üzgünüm.

0|0
    0|0
  • Baba ben tecavüze uğradım diyebilirsin berki ...

0|0
    0|0
  • Geçmiş olsun,umarım yeterli cezayı alır her kimse o şerefsiz.

0|0
    0|0
  • herşeyi anlatman lazım babana

0|0
    0|0
  • Yalanın ortaya çıkmayacaksa, nasıl,nerede ve ne zamana tecavüz ettiler söyler misin?

0|0
    0|0
  • Yalan yalan yalan söylüyorsun

0|0
    0|0
  • Avazım Çıktığı Kadar Susuyorum Yorumlarsam 2 Gün Kendime Gelemem . ALLAH Yardımcın Olsun Arkadaşım .

0|0
    0|0
  • SAna tecavüz eden şerefsiz kim ,Eğer o şerefsiz yakalandıysa bırak köpek yatsın sende alnının akıyla söyle ,sonuçta sen kendını koruyorsun bunu unutma ama babana bırşey olmasın dıyemı teslım oldun o herıfe onu anlamadım umarım öyle değildir ama sonuçta ne olursa olsun tecavüzün savunulacak bır tarafı yok o oros...çoc... sürünsün içerde

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• deliller ses aydı, darp raporu hakkında nasıl bir yaklaşımda bulundu hakim? Ailenizn yorumu ne oldu? Tekrar mahkeme açma durumu olamaz değilmi, tutuklansa hani temyiz e gidilirdi, ne düşünüyorsunuz? Tekrar bir avukatla değerlendirmek lazım.

0|0
    0|0
    • mahkleme suruyor ama o tutuksuz yargılanıyor. Ailem neyseki hala bilmiyorlr ve bu durumun değişmemesi için elimden geleni yaparım. Intıkamcı bir yapım yok, cezasını vermek için değil başkasına da zarar vermesin die açtım bu davayı ama beni fazlasıyla yıpratıyor, ne kadar utanç verici olduğunu tahmin edemezsin, kaç defa yerin dibine girdim yok olmak istedim. bu sebeple sürdürme enerjim çok az

• arkadaşlık gönderdim?

• isterseniz ekleyin özelden yazışalım. Daha öncede dedim ama yanıt vermemişsiniz.

• Aylar önce okumuş çok üzülmüştüm yazınızı. Eklermisiniz beni özelden yazışalım.

0|0
    0|0
  • gidicek engelleyemezsin

0|0
    0|0
  • Hata asla sende değil! Hata sana bunu yapan kalleşlerde canım. Babana söyle. Bu haksızlığa neden susasın ki ? Açıkla. Bir şey olmaz.

0|0
    0|0
  • allah yardımcın olsun canım ya

0|0
    0|0
  • zor bir durum Allah yardımcın olsun

0|0
    0|0
  • Bilmek hakkı. Utanırsın belki söylerken ama bir yakının anlatsın durumu. Geçmiş olsun bu arada..

0|0
    0|0
  • tecavüz eden sen değilsin utanılacak bir şey yapmadın baban da farkındadır durumun.

0|0
    0|0
Yükleniyor...