GS - FB derbileri için ne düşünüyorsunuz?

Futbol Türkiye'de önüne geçilemez bir tutku. Derbiler ise kadayıfın üstündeki kaymak olsa gerek. Kızlara da erkeklere de soruyorum.

Her yıl 2 kez yapılan Galatasaray - Fenerbahçe derbileri olduğu gün aklınızda ne oluyor, ne düşünüyorsunuz?

0|0
4|0

En İyi Kız Görüşü

• Yanlış bir tutku bence.. Futbol, bir endüstri.. Azınlık bir kesimin, bu endüstri sayesinde, geniş halk yığınlarını sömürmesi ve beyinlerini uyuşturmasından başka bir şey değil..

Bir toplumda çeşitli haklsızlıklara karşı çıkmak, yapılan veya yapılacak bir olumsuzluğu protesto etmek gibi çeşitli nedenlerle bir eylem yapılmak istense, çoğu kişi poposunu bile kaldırmaya tenezzül etmez.. Ama, bir futbol karşılaşmasında, yapılan herhangi bir yanlışlık bile olmasa da, sırf kendi egosunu tatmin etmek için, yoldan geçen masum kişiler de dahil olmak üzere taş ve sopalarla öldüresiye hücum ebilmekte, bir tek kişinin provakasyonu ile tüm kalabalık bir anda galeyana gelebilmekteler..

Bu mudur spor tutkusu..? Bir defa futbol nereden ve nasıl spor olabiliyor ki..? Tamam, kişiler kendi zevklerini tatmin maksadıyla, hafta sonu arkadaşları ile bir futbol karşılaşması yapabilirler.. Buna hiç bir sözüm olamaz.. Buna belki spor gözüyle bakılabilir..

Ancak, bir sahada 25 kişinin bir topun peşinde koştuğu, tribünlerdeki binlerce kişinin de küfürler eşliğinde onları izlemesi midir spor..?

O tribündekiler ne sporu yapıyorlardır dersiniz..?

Küfür egzersizinden başka ne yapıyor olabilirler..?

Ha küfürü bir stres atma sporu olarak düşünüyor olabilirsiniz.. Buna inanın saygı duyarım.. Ama, mutlaka boşalmak için küfüre ihtiyaç duyuyorsanız.. Gidin arkadaşlarınızla beraber bir kukla karşısında istediğiniz kadar içinizi boşaltın..

Emin olun bir maçtakinden daha etkili bir stres atma yöntemi olduğunu göreceksiniz.. Zira, maçtan sonra ben stresini boşaltan bir Allah'ın kulunu görmedim.. Aksine daha sinirli, daha da stresli olarakmaçtan dönmüş oluyorlar..

Pardon, derbileri sormuştun.. Daldım gitti.. Aklım başka yere gitti ve başladım mı da böyle uzayıp gidiyor işte yazma tutkumdan..

Bir fener taraftarı olarak takımın kazanmasını istediğim gibi, oyun üzerinde hiç bir etkim olmadığından, kötü oyundan dolayı kaybetmesi sonucu üzülmem.. Ayrıca, cimbom da benim ikinci takımım.. O kazansa da farketmez benim için..

Nasıl taraftarım ama..!?!?!? Eşi benzeri bulunmaz bir fanatik.. Peeeeeh..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• ben bir koyu fanatik olarak her zaman "iyiki bir fenerliyle evli değilmişim. yürümezmiş zaten" diyorum. zira beşiktaşlıyla evli olmama rağmen bjk-gs derbilerinden sonra evde 2 gün konuşmuyoruz. kavgalı oluyoruz. bu durumun bir fenerliyle olduğunu düşünemiyorum. yürümezmiş...

0|0
    0|0
  • ben ilgilenmiyorum şahsen.

0|0
    0|0
  • Keşke elektrikler kesilse de evin erkekleri maçı seyredemese diyorum.Sonuçla yetinseler olmuyo mu acaba...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...