Hakkımızı arıyor muyuz ? Hakkımızı yiyenlere şakşak mı yapıyoruz?

alttaki yazı kopyalamadır (kesin belli zaten ) eğer modlar silmezse görüşlerinizi almak istiyorum aslın da normal olması gereken bu habere karşı verdiğimiz tepki vaayy helal olsun oluyor evet hakkı budur diyip te her devlet görevlisinden bunu ya da bunun gibi tavırları beklemiyoruz.

Eski gerilla lideri José Alberto Mujica devlet başkanı seçildikten sonra Başkanlık sarayını evsizler için boşaltmış, senato üyesi olan eşi Lucia Topoulanski ile beraber eski bir köy evinde yaşamaya başlamıştı. Yanında tek bir koruma dahi bulundurmayan Jose Mujica, haftasonları köyünde tarla sürüyor, mahsül topluyor.

Devlet başkanının herhangi bir banka hesabı bulunmuyor. Ateist olduğu bilinen Jo

sé Mujica 9800 Euroluk maaşının yüzde 90’ını ise sosyal projelere bağışlıyor. Yani 980 Euro ile yaşıyor. En değerli mal varlığı ise 1987 model eski bir Volkswagen. Eşi de kendisi gibi maaşının bir kısmını bağışlıyor.

BBC'ye verdiği röportajda, "Bu benim kendi seçimim. Hayatımın uzun yılları böyle yaşayarak geçirdim. Maaşımın geri kalanı bana yetiyor" şeklinde konuşan Mujica, "Ben yoksul değilim. Pahalı hayat seçen insanlar yoksulluk çeker" ifadelerini kullandı. link

0|0
5|7

En İyi Erkek Görüşü

• eli öpülesi adammış.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• işin özü ve özeti son paragraf ta benceç ve bu yazıya su yakısırmı acaba." kazandıgını zannedersın aslında kaybetmıssındır. kaybettıgını zannedersın ama aslında kazanmıssındır.."

1|0
    0|0
  • Adamın tarzını sevdim ancak soru başlığıyla bir ilgisini kuramadım af buyurun. Ben yine de hakkımı arıyorum elbette.

1|0
    0|0
    • dediğin gibi adamın tarzı süper o hak yememiş götüreceğine bağışlamış aslın da beklentimiz bu olmalı diye düşünüyorum ben bu haberi görünce vay helal olsun dedim ama aslen peygamberlerimizdende öğrendiğimiz devlet büyüklerinin halkın malını yemekten kaçınmaları bunun bize normal gelmesi gerekirken neden sanki buna ooo süper diye tepki verirken aslın da tepki vermemiz gereken şeye devleti soyanlara tepki verip hakkımızı savunmuyoruz anlatabildimmi emin değilim ... :)

• Şimdi daha açıklayıcı oldu. :)

Dediğiniz gibi zaten bunlar olması gerekenler. Artık böyle insanların sayısı azaldığı için o yüzden şaşıruyoruz :) Bu ülke bunlara hasret kaldı...

• evet keşke bu habere ee ne varki devlet adamı normal diyebilseydik :)

• Benim hakkımı yiyecek adamın kıçından şırıngayla kan alırım kan ...

hiç yedirmedim hakkımı kimseye

1|0
    0|0
  • o kadar çook yazmışsın ki okumadım bile

0|0
    0|0
  • kul hakkı yenilmemeli kesinlikle

1|0
    0|0
  • herkes zamanı gelince sesini çıkarmalı

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Olması gerekene neden şaşırıyoruz değil mi ,ya bizimkiler ne yapıyor kendine aldığı makam arabası en güzel örnek link

1|0
    0|0
    • kesin kurşun geçiremz :)) benim ancak pazar arabam var :))

• komple zırhlı , biyolojik silahlara karşı bile koruyor , yangını önlüyor , bıraksalar kanat takıp uçacak :))

• Bizimkilerinde yalnızca gemicikleri bulunuyor.Cık cık cık.

1|0
    0|0
  • Hakkımın ne olduğununa büyülüğüne derecesine değerine bağlı.

1|0
    0|0
  • bizde kahve makinasi alinir binlerce tlye. parasi nereden acaba?

1|0
    0|0
    • eh işte biz sormayız sonra böyle adamlara ağzımız açık bakarız

• hee yerlerin de olsam bende korkarak yaşardım :)

• sen ne diyorsun abla bizimkiler bırak cebinden vermeyi bizlerin cebindekileri aforozluyorlar

1|0
    0|0
    • heh onu diyorum işte aslın da onlar bize hizmet etmesi gereken kişiler ama nedense sanki biz hizmetliyiz vereni görünce aklımız almmıyor şaşıp kalıyoruz

• :))) ayağını çekkk

• :))

Yükleniyor...