Diyarbakır deyince aklınıza ne gelir ?

Aklınıza bir Diyarbakırlı geldiğinde ilk düşündüğünüz şey ne?

Diyarbakırlı denildiğinde aklınıza neler gelir? Neler düşünürsünüz?

0|0
5|21

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 21

• Diyarbakır doğunun parisidir. Fakirlik, terör, vs gibi sorunlar çözüldükten sonra Muhteşem bir şehir olacaktır. İnsanları da gayet iyi ve bilinçlidir. Yabancıların nasıl bir tercihleri vardır bilinmez ama devletimiz bunlara musade etmediği süre halkın bilinçlenmeside artığında şu anki halinden daha iyi olacağına inanıyorum. 2000 li yıllarda Diyarbakır Eski emniyet Müdürünün cinayetinde Diyarbakırlılardan kaynaklı olmadığı zaten artık biliniyor. Cehalet her kötülüğün başı her toplumun düşmanıdır.

1|2
    0|1
  • İnsanlar haklı olarak negatif şeyler düşünüyor. Medyanın da hatası var, hükümetin de, Diyarbakırlıların da..

Mesela eylemler:

Zararı göre halk, olay olduğunda camı çerçevesi inen halk, okuluna işine gidince tırsan halk, sokağı caddesi yanan halk ama bütün bunları yapan 1.5 milyonluk şehirde toplasan10-15.000 kişi. Evet yeter de artar kaos oluşturmaya. İşte burada herkese iş düşüyor ama bu iş önce hükümete düşüyor. Halk korkuyor, halk çoğu zaman metazori destek veriyor. Kendinizi bilmez adamın biri ''yarın eylem olacak araçlar çalışmayacak'' diyor ertesi gün araç çalıştıranın aracı taş yağmuruna tutuluyor veya yakılıyor. Devlet 10-15.000 azdırıcının üstesinden gelemiyorsa halk da araç çalıştırmıyor. Medya da bunu ''halk sokağa çıkmadı eylemi destekledi'' diye yazıyor. Acımasızlık ve hatta ahlaksızlık deniyor dürüst ve vicdanlı insanların lugatında buna.

Terör:

Yukarıdaki eylem olayına ek olarak söylenecek çok şeyler de var yeri değil.

Emniyet Müdürü Gaffar Okkan'ın şehit edilişi:

Bazı arkadaşlar bunu yazmışlar amma velakin Diyarbakır halkının tarihte bir emniyet müdürüne bu kadar sahip çıkması hükümeti bile şoka sokmuştur. İnsanlar kaldırımlarda oturup ''o katiller bulunacak!'' diye nice eylemler yapmıştır. Hangisi medyaya yansımıştır? Kim neyi ne kadar bilmektedir? Tabii ki hiç o bölgeye gitmemiş insanlar medyanın söyledikleri kadar bilirler. Siz siz olun vicdansızlık ve haksızlık yapmadan olayları biraz daha araştırın..

Cahillik:

Diyarbakır halkı ne kadar cahilse Türkiye'nin 81 ilindeki halkın %90'ı da o kadar cahildir. Bunu anlayan anladı sanırım.

Tarihi güzellikleri ve özellikleri, kültürel öğeleri, gerçek kemik vatandaş tabakasıyla (buna dikkat, bilen bilir ne dediğimi) Diyarbakır gerçekten çok önemli ve güzel bir ildir.

1|1
    0|1
    • arkadaş daha neyin savasını veriyorsun sen d.bakın ne oldugunu bütün kamuoyu biliyor ben bi şehrikaralamıyorum ancak o şehrin %60 dan bahseden bi insanın sen kedini nerede görüyorsun kusura bakma ama yarası olan gocunur bana kalkıp dbakırı savunma

• Tamam sen kaç kere gittin onu demiyorsun ki hiç. Kendin bizzat gidip bildiğin bir şey varsa tamam ne diyeyim gözlemledin, yaşadın böyle diyorsun o halde bir şey diyemem derim. Ama oradan oturup sadece Diyarbakır için değil hangi konuda olursa olsun, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlara tahammülüm yoktur. Sanalda hepiniz bilgisi olmayan fikir sahibisiniz.Altta formülü verdim sana, haydi buyur üstüne düşeni yap genç. ;)

• Tavacı RECEP USTA

Saım Usta Burma Kadayıf

Diyarbakır Surları

Diyarbakır Karpuzu

Meryem Ana Kilisesi

Ne yazık ki birde bitmek bilmeyen terör akla gelıyor..İnşallah bitecek

1|2
    0|0
  • güzel şeyler aklıma gelmesini çok isterdim ama gelmiyor

0|2
    1|0
  • Doğu memleketi , bdp'liler fazla , terör olayları fazla , Devletin düzgün hizmet etmediği yada edemediği yer.

1|5
    0|0
  • bdp geliyor, Teröristler öldürüldüğünde üniversitede derslere ara verilmesi geliyor, polise taş atan çocuklar, işini yapmak isteyen ama mecburen kepenk kapatmak zorunda kalan esnaf geliyor.

Kürtlüğün bdpli ve pkklı olmaktan farklı bişe olduğu geliyor aklıma.

0|3
    0|1

• Valla PKK, örgüt, eylem vs. bir çok şey geliyordu aklıma ta ki Diyarbakırlı bir arkadaşım olana kadar. 1,5 yıldır tanıyorum kendisini ve çok arkadaş çevremizde sevilen birisiydi. Geçen ay Diyarbakır'a geri döndü. Orada da düzgün insanlar var sadece olayları ile anmak yanlış anlayacağınız.

0|3
    0|0
  • örgüt eylemleri - polise taş atan cocuklar - gaffar okan cinayeti daha sayıyayım mı

1|3
    1|2
    • kim eksiledi allah aşkına cıkıp söylesin ne var bunda sonra hakaret etme küfür etme diyorsunuz

• Yukarıdaki vatandaşa da yazdım, vatan kurtarmak istiyorsanız ve gerçekleri görmek istiyorsanız haydi toplanın 50.000-60.000 artık ne olduysa. Ben size açık istihbarat veriyorum bak, sayı 10 ila 15.000. Kafa göz dalın gülüm olayları yapanlara. Diyarbakır halkı da sizi ayakta alkışlasın ve baş tacı etsin. Bıkmış millet bıkmış!Polisin engelleyemediği 10-15.000 zibidiye korkudan bir şey diyemiyorlar onların dedikleri gibi evlerinden çıkmıyorlar yada ışık açıp kapatıyorlar. Haydi kahramanlar buyrun!

• Tamam sen kaç kere gittin onu demiyorsun ki hiç. Kendin bizzat gidip bildiğin bir şey varsa tamam ne diyeyim gözlemledin, yaşadın böyle diyorsun o halde bir şey diyemem derim. Ama oradan oturup sadece Diyarbakır için değil hangi konuda olursa olsun, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlara tahammülüm yoktur. Sanalda hepiniz bilgisi olmayan fikir sahibisiniz.Altta formülü verdim sana, haydi buyur üstüne düşeni yap genç.Rahatsızlığına çözüm var bak.. ;)

• sur lar geliyor gezip görmek istediğim türkiyede ki ikinci şehrimizdir

birincisi urfa balıklı göl

1|1
    0|0
  • Devlete başkaldıran insanlar topluluğu cahil insanlar topluluğu. Bu ülkede bir kürt cumhurbaşkanı bile olma yetkisine sahipken kendilerini kullandırdıkları için aciz cahil insanlar topluluğu başka bir şey gelmiyor aklıma. Sözüm İyi kürtlere değil

1|2
    0|1
  • doğunun parisi diyorlar ama :)

1|1
    0|2
  • türkiyenin parisi

1|2
    1|5
  • Kürtlere küfür edenler artılanmış, yorum yazmamak en doğrusu

0|1
    1|0
    • Neden sende dusundugunu soyle iste..

• Bu sitede evrim ve Güneydoğu tartışmalarına girmem, emekli oldum

• Pkk,terör olayları,milletvekillerinin çocuklarla birlikte polislere taş atması.

0|3
    0|0
  • Türkü geliyor:

"Dam üstünde un eler,

Dam üstünde un eler,

Tombul tombul memeler"

0|0
    0|0
  • abimin askerlik anıları, şehit olduğu arkadasları pek düzgün bişey gelmiyo ..

0|2
    0|0
  • gaffar okanın kalleşçe pusuya düşürülüp şehit edildiği yer...

0|2
    0|0
  • kubar bağımlıları

0|1
    0|1
  • 500 km yakınına gitmemiş insanların üzerine ahkam kesmemesi gereken şehir

0|1
    0|3
  • Diyabarkın surları ve karpuzu aklıma geliyor.

1|1
    0|0
  • bir park vardı orda adını unuttum içinde şempanze vardı sigara içiyordu, bak onu hatırladım ne tatlı şeydi o öyle yaşıyormudur acaba hala :)

0|1
    1|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Aleviler geliyor..

3|1
    0|4
  • Arkadaşım ebu'cehil karpuzu hediye ettiydi :D

0|0
    0|0
  • bılmem ama kurtlerın hası dıye dusunurdum..

1|2
    0|0
  • terör fakirlik haksizlik

1|2
    0|1
    • haksızlık derken kime karşı

• sakin tartisma falan cikmasin ama bence

zamaninda o bölgelere de biraz yardim edinseydi bukadar cahil olmazlardi fakir olmazlardi kimbilir belkide böyle savas falan da olmazdi ve sadece kürt yok orda

ps;diyarbakirli falan degilim :D

Yükleniyor...