Sizce insan ne ile yaşar?

sorumu felsefi anlamda değil psikolojik manada soruyorum. cevaplarınızı bekliyorum.

Güncellemeler:
arkadaşlar bunun tolstoy'un kitabının adı olduğunu biliyorum elbette. ortaokul okuyan herkes bilir değil mi? ben sizden daha değişik bir yorum bekliyorum.

evrende söylenmemiş herhangi bir söz yada düşünülmemiş düşüncenin kalmadığı klişesini hepimiz biliyoruz. ama ya kaldıysa? işte bu sorunun cevabını arıyorum. insan ne ile yaşar?

0|0
11|7

En İyi Kız Görüşü

• Küçük bir dokunuş,

Sıcak bir gülümseme,

Sana değer veren bir çevre,

Arkanda olduğunu bildiğin bir aile,

Hemen alıp içebileceğin bir su,

Yattığında başını rahat koyabileceğin bir beyin,

Her daim coşku ile atan bir kalp..

0|2
    1|1
    • Eksileyen parmağı şerefsizce kopartıp,beyinde eksik kalan yerine monte etmek istiyorum.

• eksileyecek bişey yoktu bence bir de emek verip güzel bir yorum yazmışsın o yüzden ben de seni onore edeyim dedim. bahtın açık olsun.

• Hep böyle bunlar be adını bilmediğim insan..

Teşekkür ederim.Herkes böyle olsa.

Kızlar Ne Diyor 10

Erkekler Ne Diyor 7

• Ne sevgisi ya insan hep bir umutla, hevesle, yaşar...

0|0
    0|0
    • dedik ya müdür parçalayalım mı kendimizi yakalım mı? :)

• ben başka bişey dedim gerçi müdürüm de... yorumun fena değil.

• Sana mantıklı bir cevap vereyim diye düşünürken farkedememiş olabilirim

• insan bagzen,unutur ne için yaşadığını,bir melodi doğar kulagında,aşkın peşine düşer,çoğu zaman,bagzen bir dilim ekmek için koşturup durur,bagzen ,umutsuzluk denizinde kaybolur,bir çocuğun,gözyaşlarında bulur kendin,bagzen vatan miilet der ,gerer göğsünü,siper eder,çoğu zaman aşk denizine boğulur ,sırtın dan sıkılan bir dost kurşunu yıkar yere daima bir insanı ,duyduğu kin ile ayaklanır yeniden ,ama ahkumdur umutları bittiğinde ölmeye

0|0
    0|0
  • Tolstoy insan ne ile yaşar onu oku anlarsın

0|0
    0|0
    • ne oldu odyseenimi kaybettin? yaşın daha ufak aramaya devam et.

• diyebilecek çok şey var ama gerek yok kolay gelsin :)

• bence de kelimeleri boşa harcamaya hiç gerek yok. bu konuda anlaştığımıza göre güle güle.

• huzur huzur huzur

0|0
    0|0
  • tolstoy amca bosuna dememıs sevgı ıle yasar dıye

1|0
    0|0
  • insanı yaşatan umutlarıdır,öldürense ,umutsuzluk

0|0
    0|0
  • kutunun dibindeki ile

yani

umut

demiş ya

bir umuttur yaşatan insanı

0|0
    0|0
    • umut eksik kalsın ne geldiyse insanın başına ondan geldi. bana acı gerçeğim yeter. taşlaşmış bir ekmek gibi onu kemiririm daha iyi.

• saçmalama intihar falan diye. umut edelim o zaman ama gerçeklerden uzaklaşmayalım -kendime de söylüyorum :) -

• benim öyle bir yapım yok zaten. intihar aklımın ucundan gelmez. gözüm hep kutunun dibini gerekirse elektron mikroskobuyla tarar umut için. ben işim mantığı için söyledim bunu sana

Yükleniyor...