Çok kolay pes ediyorum biraz gaz vermenize ve fikrinize ihtiyacım var. Fitness'da olumlu sonuçlar nasıl elde edebilirim?

Ben size sorularımı yazayım aklıma takılanları, siz tecrübelilerden fikir bekliyorum. :)

1. 1 ayda 2 kilo verdim hatta 3 bile diyebiliriz. Ama hedefim daha fazla idi. Pes etmemin sebebi spora 2 haftadır gitmiyorum kayıt yenilemem gerekiyor, ama sanki hemen kilo almışım gibi hissediyorum. Bıraktıktan hemen sonra kilo alınır mı

2. 2,5 saat duruyorum. Ee bazen sıkılıyorum. Bazen diyorum vaktim boşa gidiyor 2,5 saat orda. Motivasyon sağlamak çok mu önemli?
3. Yürüme bandı, bisiklet gibi cardioları zaman olarak daha fazla yaparsam daha mı olumlu sonuç elde ederim

4. Spordan sonra ki acıkma... Cidden bunu nasıl durdurabilirim? Hatta spora basladım daha çok iştahım acıldı.
5. Fitnessla beraber sıkı bir diyet şart mı, yoksa az yemek mi şarttır

6. Acele etmeli miyim? Hemen kilo vermek gibi vs...
7. Bir de şu takılıyor aklıma. Kimisi diyor yazın spora gidilmez, kimisi diyor asıl kışın gidilir... Kimisi diyor sabah en iyi saat, kimisi diyor akşam vakti daha iyi sonuç elde edilir? Sizce

8. Bu göbek neden çok zor giden bir lanet! 30x30x30x30x30x30 tane mekik yapıyorum. Ama yok yok yok arkadaş delircem!
9. Spora gitmediğim günler yürüyüş yapmam çok yorar mı?
10. Haftada kaç gün spora gidilmelidir. 4-5 çok mu fazla

En önemlisi ise boğazını tutmazsan sadece yediğini yakarsın boşa emek diyorlar... :(

0|0
0|6

En İyi Erkek Görüşü

• kendi fikir yürütmelerime dayanarak cevap veriyorum.. uzmanlıkla uzaktan yakından alakam yok

1- spor hayatının bir parçası olmak zorunda, gitmediğin 2 hafta evde veya parkta spor yapsaydın ne güzel olurdu, 1 ayda 2 kilo verdiysen 1 senede demek ki ideale ulaşacaktın ki böyle olmalı, çabuk kilo verenler fazlasını alıyor, istikrarlı gidip, yeme alışkanlığını düzenleyerek ilerlemek daha iyi

2- bence de 2,5 saat fazla, seni o kadar süre orada tutan şey ne? 2,5 saat hareket etmediğinden eminim, öyle bir spor düşünemiyorum

3- bence hayır, spor hocan program yazdıysa ona uy

4- sporun beklenen etkisidir, yemeğini ye tabiki, kalori kontrolü yap ama

5- zaten kilolu biriysen yediklerini azaltacaksın, bir seans diyetisyene gözük istersen.. zayıflamak az yeme ile olur, sporla desteklenir, yediklerini azalt ama kendini aç bırakma

6- sporunu yap ve kilom elbet gidecek bir gün diye düşün, her şeyi doğru yaptığın sürece bir sorun yok

7- 12 ay spora gidilebilir, yazın gidilmemesinin nedeni araya tatil giriyor galiba, yoksa spor bırakılacaksa neden başlıyorlar, tatilde de spor yapmak lazım, vücudun harekete ihtiyacı var.

8-o kadar mekiği nasıl çekiyorsun? asıl ben ona şaşırdım şimdi, ikinci sette sancıdan kıvranman gerekmiyor mu

9- yürüyüş sporu bozmaz bence, hatta her gün yürümek sağlıklı yaşam için şart

10- kişiyle ilgili bir konu zamanın uygunsa fazla değil

herkesi fazla dinliyorsun, tabiki boğazını biraz tutacaksın, ama eğer yediklerini yakarsan zaten amaca ulaşmışsın demektir, yağ biriktirmiyorsun artık, beslenme ile ilgili profosyonel bir yardım al bence, vücuduna ne kadar gıda gerekiyor öğrenirsin ve öğünlerini programlarsın

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...