İşyerindeki adaletsizliği ona sataşmadan nasıl çözerim?

bir sağlık kurumunda 4 kişinin çalıştığı idari kadroda görevliyim, bende dahil olmak üzere 3 kişi sözleşmeli,diğer 1 kişi devlet memuru.tamamıyla aynı işi yapmamıza rağmen sorum bu devlet memuru şahsının kendisini ayrıcalıklı görmesi ,onun sürekli kaytarması,iş sorumluğuna sahip olmaması,işe geç gelmesi,rahatlığı,iş gücünün bizden yarı yarıya enerji sarfiyatı ve şahsın iki katı maaş alması,bir konuda uyardığımda kabalaşması,sürekli sigara içmeye çıkması,telefonu bahane,çayı bahane,bu adaletsizliği ona sataşmadan nasıl çözerim diye sadece paylaşmak istedim.

0|0
45

En İyi Erkek Görüşü

• O kadrolu arkadaşınla beni tanıştırır mısın? Bu konuyu bizzat kendim çözeyim;) Uzun zamandır bu tarz sorular gelmiyordu;) Bende bu tarz bir cevap yazamıyordum. Senden ricam lütfen İstanbul'da oturuyorsanız eğer o arkadaşınızı benimle tanıştırın;) Birinin ona haddini bildirmesi gerekir diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
    • 4 masalı odada işlerin 3 masaya yığılması,4. masanın boş olup,şahsın arazi olmasına haddini bildirecek bir sonuç alabilme ümidiyle umarım.istanbul değil malesef.

• Ahhh be yine kaçırdık:)

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 4

• Bu memurlar sadece yattığı yerden maaş almak dışında bir işe yaramıyor.

0|0
    0|0
  • birim amirine olmadı bağlı kurumun en üst kademesine şikayet edersin onalr çözer. kendisinede doğudan yer beğendirirler

0|0
    0|0
  • insan önce insanliktan anlamiyorsa o zaman ona insan muamelesi yapmicaksin bence

0|0
    0|0
  • Kpss ye gir sende memur ol . Başka türlü çözemezsin :)

0|0
    0|0
    • Öyle bir özentim ve girişimim olmadı hiç.Biryerde yaşanan adaletsizliğe karşıyım ben,bu her neresi olursa,her kim olursa olsun.

• Kpssye giriyorum ama kazanamıyorum desene sen şuna . Herkes rahat etmek ister

• hiç girişimim olmadı diyorum ne anlıyorsun.

Kızlar Ne Diyor 4

• rahat davranış sergilemem pervasızlık iş sorumluluğunun olmaması kişilik meselesidir mevki mertebe meselesi değildir. Kendini garantide sanıyor aslında buna müsade eden amirinizde problem müsade etmeyecek uyaracak. Memurların disiplin yönetmeliğine bakarsan bu tür davranışların cezaları olduğunu görürsün. Size emsal teşkil ediyor örnek alıyorsunuz ben şikayet ederdim yerinizde olsam. Kusura bakmayım müdürüm o yapıyorsa bende yaparım.

0|0
    0|0
  • Sık ümüğünü :)))

0|0
    0|0
  • Şikayet edin toplu birlik.Müdür tutanak tutsun.

0|0
    0|0
  • Saygı değer sözleşmeli arkadaşım.Kıdem kademe derece farkı.Elinden gelen bişey yok.

0|0
    0|0
    • verilen görevin sorumluluğunun almamasımı,salla başını al maaşınımı derece farkı,hangi kıdem,hangi kademeden bahsediyorsun.

• Bak şimdi hem geliyorsun burda atıp tutuyorsun yanlışları var diyorsun.Hepsini aynı kefeye koyuyorsan sende bir hata var.Amirde devlet memuru olabilir ama.Yanlışları hataları göz ardı edecekse onuda daha üst kademeye şikayet edicen yada hepsi aynı diyorsan.Sözleşmeni fes ediceksin.Aldığın para önemli değilse.Para için çalışıyorsan herkes gibi gözlerini kapa vazifeni yap

• muhattabım memure bir bayanmı?yahu niye atıp tutayım,ortada bir adaletsizlik var,mercilere şikayetçi olmak hiç tarzım değildir,ben zaten sorumluluğunu bilen,üzerime düşen görevi titizlikle yapan bir işçiyim.ben memurda olsam tarzım değişmez.buyum.ama genel olarak memurlardaki bu lakayıtlığa hep kzmışımdır.

Yükleniyor...