12-20 yaş arasında olanlar sizce saygısız mı?

Bazen kendimden genç insanlardan o kadar ukala ve saygısız cevaplar görüyorum ki ne oldu bu ergenlere/gençlere diyorum. Zaten otobüslerde aile ortamlarında hallerini görüyoruz. Bir sefer liseli kız dolu otobüsde bacaklarını yaymış, teyze geldi 90dı falan güzellikle canım kalksanda teyzeye yer versen dediğimde. sana ne oluyor zilli parasını verdim sanamı sorcam diye hakaret etti o an kızın saçından tutup yere yayasım geldi ama ağızının payını verdim sadece seviyemi düşürmemek için. Burda bile 20 yaşındakinler kendinden on yaş büyüklerine terbiyesiz saygısız cevaplar verip birde haklı olduklarını sanıyorlar. Boynuz kullağı geçer meselesi. Bunlar aile terbiyesi alamayan gençlermi yoksa çevre etkisindenmi?

Güncellemeler:
üstüne alınan genç arkadaşlarım: HEPSİ öyledir demedim genelleme yok soru kısmını kısa tutmak istedim sadece HERKES öyle diyede yazmadım, bazen gördüğümü söyledim. Üstelik yarası olmayan gocunmasın. Saygılı gençlerin başımın üstünde yeri vardır sizlerle gurur bile duyuyorum. Sevgiler

0|0
12|12

En İyi Erkek Görüşü

• bencede hersey aileyle baslar...bide arkadas cevresi..ama aile terbiyeyi iyi vermişse terbiyeli kişilikli arkadasları olur o da ayrı tabi...

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Geçen bayram akşam saatleriydi... Yaşlı bi' teyze gideceği yere hangi minibüslerin gittiğini sormuştu. Ben de onu bineceği minibüse kadar götürmüştüm. Biraz yükü vardı, onları taşıdım. Bineceği yere varana kadar bana etmediği dua kalmamıştı:) onu minibüse bindirdim, içerdeki yolculara "arkadaşlar şu yaşlı teyzemize yer verelim" demiştim. Sonra indim, minibüs hareket etti ve teyzenin ayakta olduğunu görüyordum:(

1|0
    0|0
  • Saygısızlığı öğreten kim bu gençlere?

Bize saygıyı ve insanı sevmeyi büyüklerimiz öğretti.

Ya biz saygıyı öğretmedik yada saygısızlığı öğrettik.

1|0
    0|0
  • 15 16 17 ve 18 yaş grupları braz öyle tabiki herkes için bende söylemiyorum öyle olanlar için söylüyorum kız kardeşim açık öğretime başladı lise 15 ve 18 yaş arası bir sınıfta çocuk gelişimi bölümü 12 tane falan kız öğrenciler kız kardeşim terbiyelidir ilk günün akşamı daha gidip gitmemekle ilgili kararsız kaldını söyledi sınıftakı kızlar birbirine a halfiyle başlayan açık saçık ağır ağır küfürler ediyolarmıs ve sonrasındada gülüyorlarmıs öyle normal konuşma tarzı gibiymiş sürekli bir hal almış

0|0
    0|0
  • herşey ailede bitiyo cok serbest yetişmıs biri hakkaten serbesttir yanı neyın dogru neyın yanlıs oldgunu bilemeyecek kapasitededirler.

biz bunlara insan demıoruz haliyle öyle insanlar var ama en iyisi uzak durmak.

benım cok küfürbaz kız arkdaşlarım vardı cok serbestler ya aklın durur :))

yanı dedigim gibi herşey ailede ve cevrede bitiyor güzel kardeşim.

0|0
    0|0
  • yeni nesil ağaçta yetişmedi.biz ve bizim büyüklerimiz yetiştirdi sonuçta.olacağı buydu.bir sonraki nesil beter olacak

1|0
    0|0
  • Tüm genellemeler gibi bu da yanlış ama tamamı ile değil tabiki de saygısızlık bir yaş grubuna bir ırka ya da bir cinse mal edilemeyecek kadar ağır ve rahatsız edici bir olgu benim gözümde.

0|0
    0|0
    • herkes aynı anlamında demek istemedim öyle görünse bile hem HERKes kelimesini kullanmadım BAZEN gördüğümü söyledim. çok bilen çok yanılır ama saygı duyuyorum senle tartışmıcam

• Ben tartışma maksadı güderek yazmadım cevabımı bilakis sorunu ciddiye aldığım için bu tip bir cevap yazdım. Zira haklılık payın var şikayet ettiğin olay bu ülkede yaşandı.

• ergenli çağı olduğu içindir bu hareketler aynı sorun benim etrafımdada var

0|0
    0|0
  • Büyüklerini örnek alıyorlar genelde

0|0
    0|0
  • genel olarak öyledir tabi, ama 20yi geçmiş kişilerde var bu katagoriye dahil

0|0
    0|0
  • Önce düzgün biri olcan sonra düzgün insanlar bekliycen. Sadece küçüklerden saygı beklemekle olmuyor bu iş gerektiğinde sende saygı göstercen !

0|0
    0|0
  • ne yazıkki böyle bende rastlıyorum

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Çoğu zaman yer vermemek için kulaklığım hep takılıdır.Ben sabahın köründe okula gidicem o teyze sosyete pazarlarında fink atacak ama otobüste hasta olacak hiç kusura bakmasın:Hastaneden çıkan gerçekten halsiz olana zaten yer veririm.O yaşlardakilerin çoğu ergenlik sebebiyle öyle davranıyor ama gerek dışarıda gerekse buradaki insanlara hakettiyse yeri geldiğinde lafımı söylerim.Hiçte umrumda olmaz.

0|0
    0|0
  • cevrelerinin de etkileri vardır elbet özeniyorlar böle saygıszlıklara terbiyesizlklere özenirler ancak zaten allah ıslah etsn ne diyim böle bi dünyaya cocuk dogurmak istemiyorum vala ben bilemiyorum...

1|0
    0|0
  • Bir 10 yil sonrasini hayal edemiyorum... :) O saygili,efendi genclik buhar olmaya basladi,yerini ukala tipler aldi :))

1|0
    0|0
  • küçücük çocuklar sigara içiyo eskiden bukadar değildi yazık..

1|0
    0|0
    • Gayet Doğru Sölüyorsun Bugün Sigara İçen 3 Tane Çocuk Gördüm Sigaraları Bittiklerinde Bile Benden Sigara İstediler Bende Anladımki Böle Çocuklar Olduğu Sürece Ülkemiz Gerçekten Çok Kötü Durumda Çocuklarımızda..

• Her şey ailede başlayıp ailede bitiyor malesef.

Yaşıtlarımla oturup iki çift laf edemiyorum.

1|0
    0|0
  • evet saygisizmis ama baskasinin kalkmasini isteyecgine kendin yer verseydin? veya hic karismasaydin cunku kimse kimseye karisamaz umarim bunu biliyorsundur.

0|0
    0|0
    • ben ayaktaydım canım ben her zaman ayakta giderim boş bir otobüs olursa eğer otururum sadece.

• 50 yaşında bir teyze kalktı yer verdi zaten, kadın yürüyecek halde değildi ki taksiye verebilecek parası olduğunuda sanmıyorum. kimseye karışmam genelde ama belki gençdir cahildir güzellikle sorsam kalkabilir diye düşündüm emir etmedim sonuçta

• Her şey ailede başlar. Gerekli terbiyeyi alamamışlar ne yazık ki ~

1|1
    0|0
  • genelde yer veririm yasli ve hamile insanlara ama bazen hasta oluyorum yada yorgun yada iste metrobus cpk tika basa dolu oluyor ayaktakiler full erkek bir kiz olarak kalkmiyorum bu boyle yani o an biri geldi bana ne ne terbiyesiasim yasli insana yer versene dedi ben bie sinirlendim terwlememek icin kulaklarimi tikadim seni takmiyorum anlaminda insanca soylese insan.ca cevap verirdim yahu yer ver diyenlere uyuz oluyorum ben zaten verecegim varsa veriyorum

0|0
    0|0
    • hayatımda ilk sefer birinden yer vermesini rica ettim teyze çok yaşlıydı ve kızın yorgun adetli veya hasta bir hali yoktu. bende oturup görmemezcilikten gelenlere uyuz oluyorum. ki aslında erkekler kalkması gerekir diye düşünüyorum ama onların bir yerleri düşer sonra. genç güzel bayana kalkanları çok gördüm :D

• yani bosver deme sen kotu olursun. bana senin gibi tatli dille deseydi ben yine kalkardim ne terbiyeakzsin diyince beynim dondu :))

• Çok mu yaşlandın ?

0|0
    1|0
  • Teknolojinin bize getirdigi harikalar isteee...artik cocuklarimizi biz buyutmuyoruz bilgisayar, cep telefonu, televizyon egitip buyutuyor ve sonuc vahim...

0|0
    0|0
  • 18 yaşındayım ve genelleme yapman hatalı ben kendimi öyle görmüyorum

1|0
    0|0
  • saygısızım problem görmüyorum bunu hatta seviyorum lem kendimi<3

0|0
    2|0
Yükleniyor...