Kapat

Bodybuilding yorgun hissediyorum?

Normalde bugün ara vermemem gerekiyordu programıma göre ama cuma günü bacak çalışıp, ardından maça gittim. Sonraki gün de 4 saat civarı basket oynayınca iyice yoruldum, ki off günümdü o gün. Sonraki gün kanata girdim pek bir sıkıntı çıkmadı ama pazartesi omuz programımı bitiremedim. Kendimi yorgun hissediyordum zaten, acaba biraz dinlensem mi hala yorgunluk var üzerimde. Konuya hakim biri yanıtlarsa sevinirim çünkü off günüm değil bugün normalde ama tamamlayabileceğimi de sanmıyorum?

0|0
65

En İyi Kız Görüşü

• Bende bir yandan spor salonuna gidip bir yandan baskete gidiyordum, ama benim yöntemim herzaman acının üstüne gitmekti. Zorlarsan bir şey olursun falan derler doğru olabilir ama bu güne kadar olmadı, ancak öyle ilerliyebiliyorum çünkü dinlenmeye kalksam vücud pert zaten, yerinden kalkamazsın dinlenicem dersen. Zamanla alışırsın.

0|1
    0|0
    • Ama ben hacimlenmeye çalışıyorum hani dinlenmesine zaman vermezsem sıkıntı yaşayabilirim ve geçen gün 2 aydır gitmeme rağmen ilk defa sonunu getiremedim. Ondan kararsız kaldım

• Tamamdır :) teşekkürler

• Rica ederim yardım edebildiysek ne mutlu.

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 5

• dinlene dinlene yap

0|1
    0|0
    • :D ara vere vere mi yap diyorsun

• hiç off günü yapmamıssın off gününde bile çalışmışsın biraz dinlenmen gerek ben 2 gün üst üste spor yapınca yoruluyorum yapamıyorum

0|1
    0|0
    • Neyse gittim tamamladım şükür ya :) yarın da bacak ve karın günü halledilir off günü sayılır benim için, sonraki gün yine off toparlarım. Teşekkürler cevabın için

• Kesinlikle dinlen. Yorgun vücut sporu kabul etmez ne yaptın sen öyle? Haftada 3-4 tamam dir iyi bir sonuç istiyorsan asla yorgunken spor yapma daha çok kaş kaybı Olur

0|0
    0|0
    • Haftada 6 gune kadar calisilabilir. Hatta iyi bir hypertropy isteniyorsa haftada en az 5-6 gun calisilmalidir.

• Aynen vücuda göre değişir tabi, ikinize de teşekkürler :)

• Uyu geçer yorgunluğun

0|1
    0|0
  • Enerji içeceği iç.

0|1
    0|0
    • Ters geliyor bana doğal olmayan şeyler

Erkekler Ne Diyor 5

• Kasların dinlemeye ihtiyacı olduğunu unutma dostum. Sen dinlendikçe büyürsün o yüzden mutlaka dinlenmelerine önem ver. Benim 3 gün kickboks 3 gün fitness aşırı yorgundum ve bu gün bacak çalıştım 3 harekette ön kol yaptım, sonra bir duş alıp eve geldim kolumu kaldıracak halim yok.

0|1
    0|0
    • İşte kardeşm gitsem girerim ama bitirebilecğeimi pek sanmıyorum, biraz fazla yordum galiba vücudu. Bugün off günüm mü yapsam ne dersin?

• Merak etme hocam böylesi daha iyi mantıklı olan bu zaten.

• Tamam kardeşim :) sağol

• dinlenmeden olmaz. biriken laktik asidin uzaklaşması için dinlenmen şart yoksa overtraininge girersin ki bu hiç istemediğimiz birşey. dinlenme iki çeşittir aktif ve pasif. antreman esnasında set arası aktif dinlenme off günler pasif dinlenme yapılır. bildiğin yat yani :)
    unutma no pain no gain

0|1
    0|0
    • :) bu setler arası 1 dakka civarı olmalı değil mi

• az ağırlık sık tekrar (yağ yakımı veya kasları ağır çalışmaya hazırlamak için) ise 60 sn yeter ama hipertrofi içinse yani çok ağırlık az tekrar 90 sn ideal. başlamışsın sakın pes etme kardeşim. sporsuz hayat olmaz :)

• Aynen kardeşim :) teşekkürler zaman ayırdığın için

• Dinlenme gununde dinlen hacim istiyorsan cardio yu azalt. Acının üstüne gitme diye birşey yok. Dinlenmezsen sürantrene olursun.

0|1
    0|0
    • Tabi kardeşim ben de tersine birşey demedim zaten, o gün sadece arkadaşların ısrarıyla basket oynamıştık

• kardeşim sana tavsiyem off günlerine çok dikkat et kaslar off günlerinde gelişir.

0|1
    0|0
    • Şöyle yapıyorum kardeşim. İlk gün kanat+karın, ikinci gün omuz+triceps, üçüncü gün göğüs+biceps, dördüncü gün bacak+karın, beşinci gün off, altıncı gün biceps+triceps, yedinci gün off. Haftalık döngüm böyle tavsiyen var mı

• kardeşim sana bir tavsiyede bulunuyum spor sonrası birden fazla protein almak yerine aldığın proteine gün içine bölerek ye. mesela spordan sonra 150 gram tavuk göğsü ye 2 saat sonra bidaha 150-200 gram tavuk göğsü veya ton balığı ye. ayrıca sabah kahvaltısında lor peynir yiyebilirsin. zaten vücut ağırlığının 2 katı kadar protein alman senin için yeterli olcaktır aşırı kaçmanında bir anlamı yok.

• Doğru diyorsun kardeşim :) yemek programı hazırlamada aslıda yardımcı olabilirsen mesaj atmak isterim?

• Kardesim dedigin gibi bende dogal beslenip calisiyorum bayada bir yoruyorum kendimi ama nekadar ii yersen ye galiba protein tozunun yerini hicbiri tutmuyo adam iki ay yapmis spor bende daha iyi bense yilardir yapiyom a m k :(

0|1
    0|0
    • Abi bırak senden daha iyi olsun sağlığını kaybediceğine. Aşırı yüklenme yapıyorlar bir anda vücuda, sanki direk kasa gidiyor. Karaciğerden geçişi var, yıkımdan sonra böbreği var bunları yoruyorlar. İlerde geri dönüşleri oluyor

Yükleniyor...