Evleneceğiniz kişinin çalışmasını mı istersiniz evde oturmasını mı?

Evleneceğiniz kişinin, eşiniz olacak kişinin çalışan birisi mi olmasını isterseniz evinde otursun mu sizce hangisi doğruu ? ?

0|0
2|29

En İyi Kız Görüşü

• Ben de eşim evde otursun evinin adamı olsun ben de ekmek getireyim istiyorum, uygun mudur? Hala kaldı mı bunlar anlamıyorum ki hani çalışmak istemediğinden değil de zorla çalışmasını engelleme olayı.İzin vermeme durumu saçma bence, o erkeklerin değiil kadınların isteğine göredir.Ki ben çocuk falan gibi özel bir durum olmadığı sürece kadının da çalışması gerektiğini düşünüyorum, o evi kuranlar ikisi o zaman ikisi de çalışacak yani.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 29

• çalışıyor olması veya olmaması özellikle aradığım bir şey asla olmaz.çalışmaması veya çalışması beni bağlamaz.ben buna göre yola çıkmam.aradığım şey,evlilik müessesesinin kendi kurallarını taşıyabilecek mizaca sahip olup olmadığı.önemli olan budur.iş güç nasıl olsa bulunur.rızkı kesen canı da alır.ha evlilik kriterleri nedir diye sorucak olursan hemen sayayım.öncelikle saygı sonra güven sonra uysallık özveri ve metanet.çünkü iyi günde kötü günde diye başlayan o imza töreninden sonra hayat sadece para ve puldan ibaret olmadığı su götürmez gerçek...

1|0
    0|0
  • Maddi durumumuz iyi olduğu sürece evde otursun veletlerle ilgilensin altın günleri yapsın kafi :D

1|0
    0|0
  • evde otursun.çalışan kadınları elde etmek isteyen erkek çok etrafta ve bunda başarılı olan erkek sayısı azımsanmayacak kadar çok.kısacası boynuzlanmayı göze alan eşini çalışmaya göndersin.yada bi kadına bakamayacak döt yoksa hiç evlenmesin.KARI PARASINA GÜVENMESİN!

1|0
    0|0
  • fark etmez evleneceğim kişi nasıl olursa kabulumdur mesleği yoksa ev hanımı olmak istiyorsa tamamen evinin hanımı olur ancak meslek sahibi bir hanımsa devam etmek istiyorsada devam eder emsleğine çalışır meslek sahibi olmuş bir hanıma brak işini diyemem çünkü bayanlar okadar yıl okulu boşunamı okuyor meslek sahibi boşunamı oluyor evlenip evde otursun diye bu braz acımasız geliyor bana çalışmayan biriyse evinde oturur ama çalısan biriyse mesleğine devam eder o nasıl isterse nasıl mutlu olucaksa ben destekçisi olurum

0|0
    0|0
  • Çalışan birisi olmasını tercih ederim her zaman,kendi ayakları üzerinde durduğunun bir göstergesidir.Kendine öz güveni de yüksektir haliyle.

2|0
    0|0
  • Bir mesleği varsa mesleğini yapmasına kimse mani olmaz,olmamalıda,kadınlar çalışır,çalışabilir demiyorum,hayat müşterektir,

0|0
    0|0
  • Bak güzelim benim şahsi fikrim böyle bir durumda kadının çalışmaması hem kadın için hem erkek için daha iyidir;çünkü kadın çalıştığında en çok kadın yıpranıyor,her nekadar erkek evde yardımcı olmaya çalışsada yine de yük kadının üstünde oluyor,hele birde erkek yardımcı olmaz ise o yuvada huzur da kalmıyor,eğer erkeğin kazancı iyi veya normal ise o yuvanın huzuru ve mutluluğu için kadının çalışmaması daha iyi olur diye düşünüyorum,hele birde işin içine çocuk girerse vay o kadının haline,sence haksızmıyım

0|0
    0|0
    • haklısın ama ben çeşitli ihtiyaçlarım olduğunda eşimden nasıl para isteyeceğim çok zor:/

• sen çalışmayı kafaya koymuşsun zaten ben ne söylesem fayda etmeyecek gibi ama sen yinede mantıklı olarak düşün ben burada en çok kadının durumunu düşünüyorum en büyük zorluğu o çekecek

• ben üniv mezunuyum. bankacı olmak üzereym. haftasonu bosta olsa haftaici gec saatlerekalabiliyolar malum. mutsuz bi hayat yasamak istemiyorum. çalışmam gerektiğine inanıyorm ama. sevgilim bile yok. ilerde istenmem belkide böyle bi hayatm olunca.

• Çalışmak istiyorsa iyi bir iş sahibiyse neden onu zorla evde tutayım ki? Ekonomik olarak bağımsız olmayı her kadın ister. Kısıtlama olur bu. Ama çalıştığı yerdeki erkekleri de hazmedemem. Namus kavramına sahip olmayan erkekler olabilir ve bu da canımı sıkar.

0|0
    0|0
  • Fark edeceğini düşünmüyorum ama çocuk olduğunda işe ara vermesi gerek.

0|0
    0|0
  • Mümkünse evde otursun. çalışmak isterse de adam gibi bi yerde çalışabilir.

0|0
    0|0
  • Çalışan olması ama ağır bir işi olmamasını isterdim. Evde tüm gün sıkılır be insan.

0|0
    0|0
  • işini seviyorsa çalışmasını isterim ama.

ama destek olmak için mutlu olmadıgı bir işte çalışmasını istemem.

0|0
    0|0
  • Evleneceğim kadın. O çalışmak istiyor mu. Ben onu destekliyorum.

0|0
    0|0
  • Zorlamamanı tavisye ederim ama evde oturmasından nefret ederim bir bayanın sürekli komşularla dedikodu falan :S... Bence çalışsın ama istemiyorsa zorlama

0|0
    0|0
    • bn zaten bayanım :) zorlamıcam kimseyi de :) erkeklerin düşüncesini merak ediyordum hangisine daha hoş bakıyolar dye :)

• öncelikle özür dilerim çalışmanı tavsiye ederim düzenli bir hayatın olursa çocuklarınada bunu öğretirsin

• yani evinde oturmasını isterdim aslında ama şu şekilde bi meslegi varsa çalışsın tabi ama meslegi yoksa niye iş arayım ona otursun evde...

0|0
    0|0
  • farketmez çalışırsa işinide evinide aksatmasın evdede olursa evde dıkılmayıp gezsin tozsun arada yeterki

0|0
    0|0
  • Tabikide otursun evinde :)

0|0
    0|0
  • hayat müşterek bence ben kendi eşimin çalışmasını isterim eli ayağı tutuyor iken neden çalışmasın ?

0|0
    0|0
  • çalışssın tabi..evde oturan körelir...

0|0
    0|0
  • Şu bulunduğumuz devirde elbette çalışması daha iyi olur

0|0
    0|0
  • Çalışabilir sorun yok sadece çalıştığı yer önemli

0|0
    0|0
  • çalışmaması için engel yok ki.

0|0
    0|0
  • Eğer Cocuk Varsa Büyütüne Kadar Ara Verdiririm Sonrada İsterse Çalışabilir.Tabi Sevdiği Bir İşte..

0|0
    0|0
  • İyi bir işi varsa çalışan, ama kötü bir işi varsa evde oturanı tercih ederim.

0|0
    0|0
  • Çalışsın tabii ki, hayat müşterek.

0|0
    0|0
  • ileride ve yaşam şartlarının rahat yaşanabilmesi için karı koca çalışmalı bence

0|0
    0|0
  • 24 saat evde oturup komşularla dedikodu yapacağına gitsin çalışssın...

0|0
    0|0
  • şu anda çalışmasını isterim. ama ev ve araba olunca evinde çocuk bakmasını isterim.

0|0
    0|0
  • maddi durumla ve kıskançlıkla ilgili bir konu

hiç bir erkek eşinin çalışmasını istemez

çünkü türkiyede namus ayaklar altında

kızların çalışacağı güvenli bir ortam bulmak çok zor

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Hala evde otursun diye düşünen var mıdır acaba..

1|1
    0|0
    • eşim kendisi isterse ve çalışmaya ihtiyacı yoksa ve de çocuk olduysa çalışmayabilir

Yükleniyor...