Kapalı kızlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

kapalı kızlar hakkında ne düşünüyosunuz gerici olduklarını mı yoksa iyi olduklarını mı ? peki sevgilisi olma ihtimali çok mu absürt geliyo size?

Güncellemeler:
HERKESE TŞKKR EDIYORUM AMA BU KONUYU KPATMK ISTYORUM BI ARKADSM İÇN SORMUŞTUM O DA KPLI AMA BIKTIM CVPLARI BGNMEDM ACIKCASI

0|0
14|19

En İyi Erkek Görüşü

• Kapalı kızlar ne olursa olsun kapandıkları için mükafatlarını alacaklarına inannıyorum .. ülkümizde adamlar öyle biir izleim uyandırdı ki artık bir kapalı deyince hemen kapalı ama.. dedirttiriyolar bakınca herkes bundan bahsetmiş kapalı kapalıdır kardeşim yarı kapalı die bişey yok onlar aynı sınıfta değil kapalı olmak sadece başlada olmaz sınırları bellidir bunlarla kapalı bayanları neden bir söylerlerki... yavaş yavaş bizi böyle yönlendirerek bayanlara kapanmanın yanlış bir şey olduğu hissettirmeye çalışılıyor hep soru işareti kalacak şekilde başarıyorlarda verilen cevaplara bakılırsa çok kolay tava geliyoruz..sevgili konusuna gelince bir kural varsa dini olarak kapalılar buna uyacak die bir şey yoktur sadece herkes için vardır o kurallara uymak insanın tercihidir diğer tarafı düşünmek gerek...

3|1
    2|1
    • puan vermek kolay yorum yazın altına çok biliyorsanız :) eleştirinizi belirtin bende cevabınızı vereyim..

• ::)) teşekkürkr ederm yorum içn

Erkekler Ne Diyor 18

• Bu ülkede kapalı olmak suç olmuş. Aaa kapalı ama sevgilisi var, aa kapalı ama barda eğleniyor gibi söylemlere uyuz oluyorum. Kapalı olanın sevgilisi, eğlencesi olamaz mı yani.. Önemli olan kafasının kapalı olması değil şeyinin kapalı olması.Sizene kardeşim bu ülkede yarım karış mini etek giyen insan nasıl özgürse oda özgürdür..

5|2
    1|0
    • yarım karış etek giyenle aynı özgürlüğü olduğu konusunda haklısın ama yarım karış etek giyenin mevlüde gitmesi ne kadar abestse türbanlı birinin de bara gitmesi o kadar abest.çünkü kapalı olmak bir inanca sıkı sıkıya bağlı olmanın sonucu olmalı her ne kadar şuanda türban takanların çoğu siyasi amaçla taksa da ben inancı açısından takmalarını doğru buluyorum.ve bir kadın kapalı yaşayacak kadar dinine bağlıysa ve kurallara riayet ediyorsa bara gitmez zaten.alkollü ortamda bulunmaz bundan rahatsız

• Sen olaya Kapalı/Açık olarak bakmayacaksın.. Kapalılarda olduğu kadar açıklardada gerici itici iğreti insan var..

4|3
    1|0
  • Ben açık kadınları tercih ederim ancak herkesi görüşüne saygılıyım tabii ki. Kimseyi giyimine ve görünüşüne göre gerici ya da değil diye yargılamam. Dine bağlılıpımız farklıdır, bu bir gerçek. Sevgilileri olma ihtimali garip gelmiyor. Sonuçta he kesmin kendisine ggöre değr yargıları ve hoşlandığı insanlar var. Tencere kapal misali. Bence normal bir durum. Yadırganacak hiçbir şey yok.

1|0
    1|0
  • ALLAH KORKUSU olsun mini etek giyene de saygım var bırak kapalıyı ne kapalılar gördüm mini etekliden daha kıvrak ama dini için kapalı olan kız tamam işte o kız erkekdir

3|2
    2|1
  • Kapanma meselesi inanmanın gerektirdiği bir olgudur.İnsanların bunu örf yada sinir olduğum ve artık deyimleşmiş olan mahalle baskısı altında kapanmış olmaları bu gerçeği değiştirmez.Önemli olan ilk önce bu ayrımı yapıp aslında ne için örtünülmesi gerektiğinin anlaşılmasıdır.Eğer böyle anlaşılmaz da arap kıyafetimişciler ,yok içindeki güzelliği niye saklıyosuncular ,bu zaten örfümüzde varmışcılar ,başörtüsünü savunanlar ve karşı çıkanlar arasında sürekli bir tartışma ortamı olur.

Bunun(örtünmenin) bir dini gereklilik olduğunu kendi cüzi aklımızla değil de islam alimlerinin genel kanaatlerini dikkate alarak Kur'an ve sünnet ışığında kabul etmemiz lazım gelir.

Bu böyledir arkadaşlar.Karşı çıkan kardeşlerimizin sahip olduğu kapalı giyinen ama orasını burasını gösterecek tarzda kıyafetler dolayısıyla başörtüsünün(onların deyimiyle türbanın) bir anlamının olmadığı düşüncesi kısmen doğrudur.Ama şöyle bir yanılgı içine de düşülmemelidir.O konu onların cahilliğidir.Bu cahillik üzerinden edeplice giyinen hanım kardeşlerimizin kılık kıyafet özgürlüğüne hiçbirimizin karşı çıkmaya hakkı yoktur.Aynı şekilde sokakta ya da otobüste şortla gezdiği için horlanan tartaklanan hatta bacaklarına kezzap dökülen hanım kardeşlerimize de kimsenin sen bunu giyemezsin demeye hakkı yoktur.Bizim gibi dünyanın en nadide toplumuna böyle davranışlar kesinlikle yakışmaz.

Ve en önemlisi birbirimizin özgürlük alanı içerisine girmeyelim.Sağduyulu iyi niyetli hoşgörülü bir toplum olarak bir birimize sahip çıkalım.

Kusura bakmayın arkadaşlar bu konuların söylenmesi gerekiyordu bu yüzden yazdım.Sorulara cevap olarak yukarıdaki yazdıklarım bağlamında hiç bir kardeşimiz giyim tarzıyla ne ilerici olur ne de gerici.Önemli olan akıldır vicdandır gönüldür...

Sevgili konusuna gelince tesettürlü kardeşlerimizde giyim tarzlarının gerektirdiği muhafazakar yaşam çerçevesinde bir ilişki yaşayabilir kanaatindeyim.Ama helali haramı gözeterek bu ilişkiyi sürdürebilir.Mesela hiç bir şekilde yakınlaşma olmamalı.Ha bu ilişki mi diyeceksiniz?O sizin görüşünüz. Ama kardeşlerimiz tesettürlü diye sevdiği insanla bir kafe de 2 bardak çay içip muhabbet edemeyecek mi?Eğer bu şekilde iyi niyetli ve çok fazla uzatmadan bir ilişki yaşamaları gayet normaldir.Evleneceği insanı evlendikten sonra tanımaktansa evlenmeden önce tanıması en doğal hakkıdır.

Son olarak size belki garip gelecek ama bir erkek olarak erkeklerinde kendilerine dikkat etmesi gerektiğini düşünüyorum.Bizlerinde belirli kıstaslara uymamız gerektiğini belirtmek isterim.Mesela dar pantolon t-shirt giyerek orada burada kasını göbeğini göstere göstere dolaşmasını hiç hazzetmiyorum.Şu bir gerçek ki hanım akrdeşlerimiznde bir nefsi var değil mi ?

İnşallah ortamı germeden doğru ve düzgün bir biçimde yazdıklarım anlaşılmıştır.

Herkese selamlar...

1|0
    0|2
  • şuanda baş örtüsünü Allah'ın emri için değil de aksesuar olsun,güzel görünelim diye takanlar da var. Bu yüzden diğer kızlardan farklı bulmam. Ama gerçekten Allah'ın emri olduğu için örtünüyorsa saygı duyarım yan gözle bakmam

4|1
    3|0
  • çokta enterese etmiyor kimseyi bu konular. ben sevgilimin yada eşimin kapalı olmasını istemem, ama olanda olsun ister açılsın ister kapansın. ben kapalı olupta açığa sarana tavım.

0|0
    0|0
  • Kişisel seçimi olduktan sonra hepsi normal bana göre.

İstersen dini için kapansın, isterse örf adet diye kapansın, istersede sayisi simge olarak takıp kapansın. Benim için farketmez. Çünkü bence insalar kendi siyasi görüşlerini dışa yansıtabilirler.

Tıpkı ülkücülerin bıyık bırakması yada solcuların yeşil parka gitmesi gibi Onlara kardeşim bunlar siyasi simge diyor muyuz?

Ayrıca yine kişisel tercih olması kaydıyla kimseyi niye başını kapatıp daracık kot giydin diye eleştirmem. Yada kapalısın ama sevgilinle öpüşüyorsun diye? Çünkü kendisi öyle uygun görmüş.

İnsanları lütfen şekilleri ile yargılamayalım? Herkesin tercihi kendine ait.

Yaptıkları hatanın bedelini siz mi ödeyeceksiniz ki eleştiriyorsunuz?

1|1
    1|0
    • sonuna kadar katılıyorum abime

• yalnız din siyasi görüşe alet edilmez.bunu atlıyorsun.kapanmak apayrı birşeydir bıyık ve parka kadar basit değildir.o bir inancın sembolü olmalı.parti için değil Allah için kapanılır arkadaşım.

• @mavieylul : Din binlerce yılldır siyasetin bir parçasındır ve olmayada devam edecektir.

Lütfen televizyonlardan duydugunuz klişelerle cevap vermeyin. Yaşadığımız dünyada dini siyasi görüşlerine alet etmeyen bir ülke varmı. Din , Irk , kültür her zaman siyasetin bir parçası olacaktır. Çünkü bunlar insanların birer parçasıdır.

• İslamda kapanmak vardir bunu yalanlayamayiz ama gunumuz. Turkiyesinde siyasi bir sembol olarak goruluyor bir insan turbanli diye ne iyi nede kotu gozle bakmam Allahtan korkusundan takmissa saygi duyarim o kadar

2|2
    0|0
  • Açık bir kızı sevme ihtimalim ile aynı. Gönlümuzun kimi sevecegini bilemeyiz ki.

4|0
    0|0
  • Sana bağendirmek için cevap yazmıyoruz.

Burada ki herkes gibi kişisel düşüncelerimiz paylaşıyoruz.

İnsaların fikirlerine saygı duymayacaksan soru sorma

1|1
    1|0
  • bana göre kapalı kızlar diğerlerinden bir adım daha öndedir. fakat kızdan kıza fark olur kapansada açılsada önemli olan içi

2|0
    1|1
  • gerçekten kapalı insanlar, bende sadece saygı uyandırırlar.

2|1
    1|1
    • sahteden kapalı insanalar da mı var?

• o baş örtüsünü dini boyutu önemsemeden modaya uydurmak amacıyla,yani daha güzel görünmek için bi aksesuar olarak kullananlar var.

• ınsan olsun karakterlı olsun yeter ya. kapalı olupta karakterlı olmayan dabır cok bayan var

3|0
    0|0
  • kapalı olup da çok güzel bayanlar var aslında içindeki güzelliği saklıyorlar ama saygı duyuyorum...sadece yüzüne bakarım güzel derim dikkatimi çekmez fiziki olarak

1|1
    2|0
  • çevresel ailesel kişisel tercihlere saygı duyarım.benim için önemli olan kapattığı kafası

0|0
    0|0
  • Ben de sana soruyorum kapalı bir kadın hakkındaki düşünceler neden bu kadar bağlıyor seni?

0|0
    0|0
  • benim şahsen düşüncem şu:

1. kimisi gerçekten kendi kapanması gerektiğine inandığı için kapatıyor.

2. kimisi aile baskısından kapatıyor.

bu iki grupta da,

a. kendi içinde tutarlı kapananlar var

b. tutarsızca kapanıp sadece başını kapatıp diğer bütün "tahrik edici" öğeleri taşıyanlar var.

(tahrik olup olmamak erkeğin elinde olan birşey bence. kadının özgürlüğünü almayı gerektirecek birşey değil. o yüzden tırnak içinde yazdım.

en üstte yazdığım gruplardan,

1. grupla sevgili olamam, çünkü kapanması gerektiğine inanan biriyle kafam uymaz. örneğin seks içermeyen bir ilişki istemem, bunu da yaşayamayacağım için doğal sonuç olarak o iş yürümez.

2. grupla da sevgili olamam çünkü rahat yaşayamam ilişkimi o yüzden olmaz.

bunlardan 1. gruba da saygım var, 2. gruba da saygım var. yaptıkları işin veya okudukları okulun falan kısıtlanmasını istemem (belki istisnai durumlar bunun dışındadır, hijyen gerektiren doktorluk gibi, tartışmasız tarafsızlık teslim etmesi gereken hakimlik gibi) ama muhtemelen iki grupla da pek bir paylaşımım olmayacaktır. zaten kadınlara kapan deyip erkeklere demeyen bir zihniyetle hayatımı paylaşmam mümkün değil.

bir altta yazdığım gruplardan,

a. grubu zaten bana muhtemelen çekici gelmeyecektir.

b. grubunun çekici geldiği durumlar tecrübe ettim ama yukarıda anlattığım nedenlerden yaklaşmam.

1|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 14

• Kapalı bayanların çeşitlerin vardır;

1. Normal Kapalı: Bunlar çok çok az makyaj, dikkat çekmeyecek tonlarda kıyafetler, pardesü ve eşarp giyerler..

2. Kapalı: Bunlar pantolonu uzun tunikle kapatarak, makyajsız dar olmayan kıyafetlerle tamamlarlar..

3. Kapalı Gibi: Bunlar suratta ful makyaj vardır, ancak pardesü ve kıyafetler çok .şıktır.

4. Açık Kapalı: Full makyaj, dar badi, altına uzun beyaz dar etek, kıvırtak yürüyüş..

Ben bunlardan 1. ve 2. ye saygı duyuyorum.. Alevi olmama rağmen asla karşıt görüşte değilim.. İsteyen kapanır, isteyen kapanmaz.. Bana kapanmıyorlar, kendilerine kapanıyorlar sonuçta ;) Kimse hakkında yorum yapma hakkım da olamaz doğal olarak..

2|2
    0|0
  • Kapalı var link

ve kapalı var link

4|1
    0|1
  • Bazı kapalılardan daha kapalıyım, bazı açıklardan daha kapalıyım.. Davranışlar da kapalıya olan saygımızı etkiler..

Benim sevgiimle yapmadıklarımı kapalı kız parkta sevgilisiyle yaparken gördüm.. Ama o kapalıya kişisel olarak bakarım, genellemem.. Çünkü her açığın da namuzsuz deyimini yememesi gerektiğine inanıyorum..

4|1
    0|0
  • Ne açığı ne kapalıyı yadırgarım herkesin kendisine göe bir hayat seçimi var ve herkes seçimlerinden sorumlu.Kapalı insanlarında bir ilişki içerisine olmaları gerekiyor burada tuhaf kaçan örttükleri başörtüye uygun şekilde hayatlarını yaşamaları o başörtüyü kaldırmaları gerekiyor.Yoksa hiçbir anlamı yok...

Açık insanlara kaplılar kadar ön yargılı davranılmıyor çünkü genel bir rahat bakış açısı var.Bu da üzücü bir durum ama insanların kalıplaşmış düşüncelerini ne yazıkki değiştiremiyoruz.

Ben kapalıyım diyipte yapmadığı şey kalmayan insanlar gördüm.Bu yüzden bayanıda erkeğide bu konuda hemen hemen aynı görüşe sahip artık devir değişiyor.

0|0
    0|0
  • açık kadınlarla ilgili ne düünüyosam, kapalı kadınlarla ilgili de onu düşünüyorum. ama bazı kapalıları görünce gidip sen şimdi kapalımısın diye sormamak için kendimi zorluyorum. kafayı kapatıp kıçını açmaya çalışanlar çok, benim bile giyemediğim darlıkta kot giyiyo hatun, üstüne, dar bi swit falan, kafada baş örtüsü ne o şimdi kapalımı oluyo?

0|0
    0|0
  • nasıl düşündüğüm nasıl kapandıklarına bağlı.kara çarşam giyenleri de başını kapatıp bitarafını gözüme sokanları da kapalı sıfatına sokamıyorum onlar başka birşeylere hizmet ediyor.ama gerçekten inancı için şık bi şekilde kapanııp mütevazi giyinenlere saygı duyuyorum.inanç insanın kendisini bağlar kendini öyle iyi hissediyor öyle mutlu oluyor demekki.herşeyin aşırısına karşıyım ben.sevgilisi olması da normal ama ilişkilerini açıklar gibi yaşıyorsa o normal değil tabii.dinimizin hükümleri belli çünkü nikahsız elele tutuşmak bile zina.yani kapalılığıyla hareketleri çelişmemeli.zor bişey aslında din hükümlerine göre yaşamak.

0|0
    0|0
  • Günümüzde 2 çeşit kapalılık var?

1.cisi= İslama uygun,düzgün karakterli insanlarda bulunan

2.cisi=Kafayı örtüp alta dapdar kot pantolon üste atlet vs kendince tarz yapan ahlaksız davranan kapalılar var ?

O yüzden hep 1.ci durumdaki kapalıları desteklemişimdir?

Açık&Kapalı ayrımı ilginç bir kavram... Kapalı kimliğnden taşmış absürt insanlara söylenen her söz doğrudur? Hakediyorlar

0|0
    0|0
  • Kapalı olanlar geri kafalı, açık olanlar çağdaş mı? Bence değil. Tesettürlü bir bayanın sevgilisi olması gayet normal. O da insan onun da ilgiye ve sevgiye ihtiyacı var.

3|1
    2|0
    • Toplumumuz böyle işte. Her açık giyinen bayana o... her tesettürlü bayana yobaz etiketini yapıştırıyorlar.

• Adabiyla hakkini vererek kapananlara imreniyorum.

4|1
    0|2
    • tekrar yorumlara göz attım yine +1 veriyodum :) ''Bu cevabı daha önce beğenmiştin!'' ünlemini aldım :D ilahi ben

• cok saol sekerim vermis kadar oldun :D

eksi verenleri kimkim kiniyorum :D

• Dini amacli kapananlara saygim sonsuz

ama siyasi icerikli kapananlardn nefret ederim :)))

2|0
    0|0
  • tamamen inancindan dolayi kapanmis ve kapanmayan kisilere hor gözle bakmaya baslamamissa saygi duymak gerek.

1|1
    0|0
  • Bazılarına bakınca oturup sohbet etmek, sarılmak geliyor içimden. Bazılarını görünce de senin amacın ne diye sormak...

1|0
    0|0
  • bunun icinden geldi icin yapiyorsa saygi duyuyorum =)

0|0
    0|0
  • bilmem ya ama benimcin fark etmez

0|0
    0|0
Yükleniyor...