En iyi Türk siyasetçisi kimdir?

En başarılı Türk siyasetçisi sizce kimdir ve neden başarılıdır?

• Recep Tayyip Erdoğan
    36% (5)64% (21)55% (26)Oy Ver
  • Muharrem İnce
    14% (2)15% (5)15% (7)Oy Ver
  • Devlet Bahçeli
    7% (1)0% (0)2% (1)Oy Ver
  • Diğer
    43% (6)21% (7)28% (13)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
4|19

En İyi Erkek Görüşü

• bu şıklar olsa olsa en iyi türk dansözler olur gelmiş geçmiş en iyi siyasetçi komutan Mustafa Kemal Atatürk dür

1|3
    0|3
    • birden soruyu değişmek geldi içimden keşke öyle sorsaymışım ve cevaba bayıldım :))

• daha adını bile bilmiyorsun. adı "kamal atatürk"tür sadece :D

• bazı zihniyetlerde albay kemal diyorlar herkez içinde nasıl bir yeri varsa öyle anıyor böyle bi konuyu senin le tartışmam bile hata olur

Erkekler Ne Diyor 18

• Günümüzde demediğin için genel konuşacak olursak Mustafa Kemal Atatürk varken diğerlerini konuşmak saçma olur

0|3
    0|1
  • A şıkkı olmadığı kesin

1|3
    0|3
  • Recep Tayyip Erdoğan Türk siyaset tarihinin görebileceği en büyük sahtekardır ve bence ilerde bu adam ders kitaplarında okutulur sahtekar sıfatıyla. Adam özel yetiştirme belli ki. Böyle ustasını hiç görmedim. Allah'tan tek isteğim bu adamın ölümünü görmeden ölmemek. Soruya gelirsek Muharrem İnce derim. Adam Atatürkçü,Cumhuriyetçi,Dürüst,Siyaseti iyi biliyor,Eğitimci,Laik bir insan. CHP'li olduğu için değil adam olduğu için.

0|2
    0|1
  • Siyaset konuşmayı hiç sevmem.

Siyaseti de sevmem.

Fakat illa ki birini seçecek olursam, Recep Tayyip Erdoğan.

0|3
    2|6
  • Tayyip Erdoğan.

Her türlü konuda eleştirilebilir elbette mükemmel politikacı olmuyor malum... Ancak hepsinin ötesinde bir gerçek var ki 2002'de "Hasta Adam" lakaplı bir enkaz devralmış ve 10 yılın sonunda hızla büyüyen, ekonomisi dünya sıralamasına girmiş ve rol model alınan, en azından gelecek için umut aşılayan bir yönetim göstermiştir.

0|1
    1|3
    • Türk Telekom-Araplara , Telsim-İngilizler, Kuşadası Limanı-İsraile, İzmir Limanı-Hong Kongluya, Petkim-Ermeninin, Eczacıbaşı-Çeklerin, Süper FM-Kanadalının, AVEA-Lübnanlının, İETT Garajı-Dubailinin, Başak Sigorta/TEB-Fransızların, Rakı-Amerikalının, "Türkcell"in yarısı-Rus'un Fin'in.. Bunlar 10 yılda yapıldı e bi zahmet ekonomi artsın o kadar para geldi dimi? Hee bide en önemlis 2001'de 1 şehit yokken, aradan geçen 10 senede 1200 tane şehidimiz var. Kimseden utanmıyosunuz şehitlerimizden utanın.

• maaş artışlarının altına endeksli olarak arttığı bir ülke biliyorsan oraya yerleşelim o zaman :) ülke ekonomisinin seyrinin asgari ücret-altın fiyatları ekseninde değerlendirildiğini ilk kez duyuyorum. elektrik mühendisi ve iktisatçı olmadığından heralde... tüm uluslararası kredi derecelendirme kuruluşları ve ekonomistlerin değerlendirmelerinden farklı bir tablo çiziyorsun sen.bunlar bir yerde hata yapıyor demek ki. sende dünyanın gizemini çözmüş olabilirsin...

• Biz burada Tayyip Erdoğan ne yaptı ne yapmadıyı tartışırken bile şu an tamamen ulusal kaynaklar kullanılarak yapılan ilk milli tankımız "Altay'ın tanıtımında konuşuyor kendisi. Daha önce bu ülkede Aselsan diye bir kurum yokmuydu? Neden bir tüfek yapmaktan bile aciz bırakıldı? Neden silahlanmada tamamen dışa bağımlı hale getirildik? Bunları muhalefet de kendine soruyor mudur acaba hep merak ediyorum... Nereden nereye... En kötü tartıştığımız halimiz bu olsun diyorum...

• Süleyman demirel.. Mazot vardı da biz mi içtik.!.

0|0
    0|1
    • süleyman demirelin bi lafı varmış genel evleri kapatalımda millet bizimi ... falan demiş

• :D aynen adam tam siyasetçi ve hazır cevap :)

• Cevap Mustafa Kemal Atatürk aslında ama bu şıklar arasında Muharrem İnce'dir.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun olması gerekiyordu burada ama.

1|2
    0|2
    • Muharrem ince kılıçdaroğlundan daha ıyı bence. O yuzden onu yazmak ıstedım

• Fakat diğer 2 partinin başkanları var ya garip durmuş o yüzden.

Muharrem İnce'nin doğru konuştuğu bir gerçek tabi.

• Hmm kasıtlı olarak yapmadım ben chp lıyım sadece onu daha ıyı gordugum için yazdm adam doğruları söyluyor.

• ülkesine en çok hizmet eden siyasetçiyi mi tartışıyorsunuz yoksa en çok yalan söyleyip de halkı kandırabileni mi tartışıyorsunuz.
    menderes ve özal, millete mi hizmet etmiş başka yere mi bir araştırıverin.
    kim neden özalı sever merak ediyorum.

0|0
    0|1
  • Burdakilere önce siyaset nedir nasıl yapılır kısmını anlatmak lazım sonra bu soruyu sormak lazım. Kulaktan dolma ananın babanın laflarıyla burda gelip ahkam kesen yavrular çok. Okuyup araştıran nesil sıfıra sıfır. Bilgin olmadığı şeyde fikrin de olmasın derler ya ne kadar güzel derler. Bilgisi olmadan herkes ezbere konuşuyor. Bu soruya cevap vermiyorum çünkü yeteri kadar ilgili değilim siyasetle.

0|0
    0|0
  • Sayın Erdoğan dışında hiç birinde liderlik özelliği yok. ayrıca bu işler biraz da vizyon işidir. Sayın ince işin sadece muhalefet kısmında, hiç çözüm önerisi yok. bahçeli zaten kendi halinde takılan biri.

0|2
    0|3
  • şu anda hiçbiri

0|2
    0|2
  • hiçbiri...

0|1
    0|1
  • turgut özal çok iyi bir siyasetçiydi...

0|1
    0|1
    • evet körfez savaşında bir sürü yabancı aldı memlekete. şimdi o yabancılar bağımsızlık istiyor. teşekkürler özal.

• türkiyede endüstri devriminin temellerini oluşturdu ötesi var mı?

• sorru hatalı bebeğim.bu 3 seçenekte geçersiz.hem siyasi tarih diyon koydugun seçeneklere bak.

0|0
    0|0
    • Günümüzle ilgili sordum yakın tarihten bahsedıyorum

• ozaman şöyle söyleyim son 40 yılın siyasetçileri yok bu seçeneklerde...belki muharrem olabilir.oda seçmek zorunda oldugumdandır.

• en iyisinin ...

0|0
    0|1
  • En iyi siyasetçi R.T.Erdoğağan. Adamı sevmiyebiliriz ancak şu an en iyisi o. 3 defa iktidar olmasından belli.

0|3
    2|5
    • 3 defa ıktıdar olması onun ıyı bı sıyasetcı oldugunu gostermez..bu sadece turkıyenın ne kadar bı yobaz ulke oldugunun gostergesıdır..ıyı bı sıyasetcı olsaydı gecmısını yok saymazdı ATATURKU yok saymazdı..onu yıkmaya calısmazdı..ayakta uyuyn sen ve senın gıbı dusunenler.

• Zamanında anap diye bi parti vardı. Mecliste 450 milletvekilin 300ü onlara aitti. Şuan öyle bir parti yok.

• 3 büyük partiden neden sadece chp nin genel başkanı yok

1|0
    0|0
    • Muharrem İnceyi yazdım. Kılıçdaroğlundan daha ıyı olduğu için

• Oktay Vuralda Bahçeliden iyi

• orası öyle. en iyisi kım sence

• burada çok eksik var ama

0|0
    0|1
    • belirtin.

• deniz baykal ki kendi iktidar olmamıştır amabir çok iktidarı düşürmüştür

cemil çicek başbakana rağmen partide fikirleri açıkça söyleyen bilen tek isim

bir kaç isim daha var ama yinede benim fikrim recep tayip erdogan çok başarılı ve güçlü bir karakter

Kızlar Ne Diyor 4

• Tayyip'in oylara bak maşallah:D

0|0
    0|1
  • ben turk tarıhınde ATATURK ten baska basarılı bı sıyasetcı tanımam...tek ve sonsuz...ama gunumuzde bakarsak ben DENIZ BAYKALI ıyı buluyorum dıgerler sıyasetcılere gore...

0|2
    0|3
  • Kimden bahsediyoruz ? Olmayan siyasetçiden mi ? Tanımıyorum .. ~

0|2
    0|3
  • a tabi ki..

0|0
    0|2
Yükleniyor...