Hangisini daha çok sevdiniz? Hangisi üvey evlattı?

Kimi filmler birden fazla hayat bulma şansına erişebiliyor siyah perdede. Bunlardan bazılarına remake de denebiliyor (kavramı pek sevmem ve kullanmam).

Örneğin Carpenter'ın The Thing'i (1982) bence 2011 versiyonundan link çok daha iyidir, taşıdığı ruh ve cast bambaşkadır. Buna karşın The Fly filminin 1958 ve 1986 versiyonlarının her ikisini de çok sevmeme rağmen 1986 yorumu konunun işlenişi, cast ve teknolojik imkanların da getirdiği nimetlerle daha farklı bir yere koyar onu bende.

Örnekleri şu an fazla uzatmayacağım. Sizlerin bu çoklu hayat bulan filmlerde favorileriniz hangileri? Nedeninizi söylemezseniz cevabınızın altına ekşirim <7

Güncellemeler:
düzeltme: "Bunlardan bazılarına remake de denebiliyor" olmalıydı soru açık değil. seri filmlere de örnek verebilirsiniz. sırf remake değil konu burada.

0|0
3|18

En İyi Erkek Görüşü

• Abazan kezbanlar gene aşk kokulu sorularda fink atıyor. Bu soru onlara fazla, varsa yoksa aşk, meşk, sulanma, damar, 22cm

Neyse 1990 yılı doğdu şanlı efsane...Tabii ki Total Recall dan bahsediyorum. Arnold'lı, Stone'lu insanı orgazmlara sürükleyen o enfes filmden...

2012 yapımı yeniden vizyona giren Colin Farrell'lı o iğrenç filmi çekenlere çok fena sövüyorum buradan, en azından sitemizin cahil ve abazan kezban güruhuna sövdüğüm kadar

1|3
    2|0
    • *yılında

• Teşekkürler gamzeli iblis <8

• <8 sosyal mesajını yirin

Erkekler Ne Diyor 17

• peter jackson's king kong - teknolojinin yanında karakterlerin seçimi, ince detaylar, kaptanın sextant kullanması gibi, duyguların tasvirinde fazla durulduğu için,daha gerçekçi.

benzer ama farklı olarak devam filmlerinin değişen karakterlerinden,

Benim için joker batman 1989 jack nicholson'dır.

James Bond Sean connery dir.

1|0
    0|0
    • ayrıca devam filmleri denince apayrı bir dünya, gayet şokolat sorular çıkar ordan da : ) nicholson ve connery örneklerine katılıyorum : )

• aslında bu soruya sıkıştırılmış gibi oldu devam ve remake. ayırmak lazım...

• bende onu diyorum jitocum, benzer ama farklı

• la the thing'in 2011 versiyonu dediğin prequeli oluyor,aynı film değil zati gülo:/ ama zati the thing filmi(82 yapımı)remake'di galiba.soruya gelirsek pek remake izlediğim söylenemez,izlediğim iyi filmlerin holivud tarafından mundar edilmesini görmesem de olur.örnek vericek olursam nueve reinas, 13 Tzameti, funny games gibi sağlam filmlerin holivud versiyonlarını izleme isteği duymadım,aklıma gelen tek iyi remake "the ring" var,mundar edilmişlerden tim burton dallamasının planet of apes'i var,çekilmesini istediklerimden ise "pet cemetary" var,frank darabont'a versinler,çeksin yeniden,kendisinin referansları sağlam stephen king uyarlamaları konusunda

1|1
    0|0
    • dikkat et kamilos ben ona remake demedim ki. ama sonradan çekilmiş bir prequel çoklu hayat bulmuyor mu bu durumda

ring o kadar da kötü değil bence amerikan versiyonu.

• çekilen film orjinal beyb,çoklu hayat nasıl bulmuş oluyo anlamadım:/ ayrıca bir daha okursan beğendiğim sadece the ring var dedim:D kedi canını senin..

• pardon ya işteyim arada kopuyorum. soruyu açık yazamamış olabilirim. seri olur title aynı ama biri daha iyidir. çoklu hayat bulmuştur. ya da remaketir bulmuştur. aşağıda serilerden örnek veren de olmuş demek ki mesajı almış bazısı. sorudaki hatalı kısım "Buna remake de denebiliyor" kısmı. bunlardan kimilerine remake de denilebiliyor olacak. sorun orada : )

• genelde asıl olan yapımlar daha iyidir veya öyle olduğunu düşünürüz.

link gaan dou (2002) yapımı güzel bir filmdir.

ta ki Martin Scorsese çekene kadar. link

genel algı yine asıl olandan yana ama film kurgusu, oyunculuk, atmosfer ve filmdeki duygu hissi asıl olana oranla çok daha üst düzeyde,

bu algıyı bozan en büyük örneklerdendir.

1|0
    0|0
    • the departed'da tam bir can yhaaa <88 ama Mou gaan dou'nun da şukusunu vermek lazım .

• en başarılı uyarlamalardan biridir. bazı dizi uyarlamalarıda gayet başarılı oluyor.

bu arada link isimle iç içe geçmiş=O))

• fark ettim : )

• Ayrıca Old Boy'un da tekrar çevrimi gündemde. Spike Lee'yi severim ama güzelim filmi sırf Hollywood etiketiyle tekrar pazarlama işine girişmesine hiç hoş bakmıyorum. Film gayet iyi zaten yeniden çekip tadını kaçırmaya ne gerek var.

The Departed örneği dışında remake yapımlara pek ısınamadım. O filmin de orijinalini izledim senaryo çok iyi ama harcanmış resmen. Scorsese'nin el atması iyi olmuş yani.

Bu arada remake olayıyla ilgili de fikrimi belirteyim. Orijinal film çok çok eskiyse bu duruma sıcak bakıyorum çünkü hem yeni kitlelere ulaşma imkanı oluyor hem de teknik açıdan film daha iyi yansıtılıyor. Fakat Orijinal film yakın zamanda çekilmişse mümkünse hiç bulaşmasınlar kalsın öyle.

1|0
    0|0
    • piffff oldboy eski değil ki mal hepsi ya. The Fly ikisi de iyi yha tarom. izle 1958 cok komik yerleri de var <3

scorcese ölüye el atsa diriltir, eziyolar onu da bence sektörde :(8

yok remake'in kendisine karşı değilim kavrama remake demek garip geliyor : ) yeniden yapmak ne ya :DD

• Şimdi emin oldum

Sen kesin sinema eleştirmenisin :)

1|0
    0|0
  • Avrupa'dan çıkmış bir dizinin bir, filmin Birleşik Devletler uyarlaması direkt üvey evlattır.

1|0
    0|0
  • Benim için her durumda remake ler üvey evlattır. Ejderha dövmeli hatun dan tutalım da italian job a haneke nin funny games inden total recall a oradan da dawn of the dead e oradan da the departed a ve en sinir olduğumu en sona sakladım a fistful dolars çok beğenilse de yojimbo nun kurosawa sına hakaretti bence kovboy ne la samurayın yanında

1|0
    0|0
    • serilerden?

ilk gozlemi cok genellemissin yahu.

• cok iyi ornek. hakkaten o eski dustin hoffmanli haliyle hic kiyaslanir mi

• Ben kore sinemasına da bu yüzden meyletmiştim çok mutluyum çekik gözlülerimle

• ilk aklıma gelenler

mançuryalı aday ve italian job. ikisini de son versiyonlarını beğenip ondan sonra merak edip orijinallerini izlemiştim. mançuryalı da orijinal daha çok hoşuma giderken, diğerinde senin sorudaki örnek verdiğine benzer nedenler ve charlize etkisiyle olsa gerek sanırım yenisi daha fazla hoşuma gitmişti

bir de 3:10 yuma var o da yenisi bence eskisi geçen denk geldi tümünü izlemedim bile, yani yenisi daha güzel ve izlenmediyse izlenmeli güzeldir

1|0
    0|0
  • The Thing 2011'i de 1982'yi de izlemedim ama Mary Elizabeth Winstead varsa tamamdır, 2011 versiyonu iyidir iyi :) Geyiği geçersem, yeniden çevrimler genelde felakettir. War of the Worlds (2005) mesela, Özcan Deniz'in Evim Sensin'i de iğrenç

1|0
    0|0
    • prequel zaten 2011. ama benzer yine garip seri de degil esasen tam. neyse. herkesin kendi yorumu : )

Ozcan deniz izlemedim lol

• evet oyle. ve bunun yarattigi bosluktan da yararlanmaya calisan kurnazlar oldu soruda. neyse. evet turkcelerini bilmiyorum pikacu

• pikaçu değil Alf

• Funny Games'in 1997 yapımı olanı taş gibiyken, 2007'de popüler isimlerle (Naomi Wats, Tim Rooth) tekrar çeken Haneke'ye burdan soruyorum:

- Ne gerek vardı!1!?1?!?

1|0
    0|0
  • Bak bu konuda zayıfım işte :(((((

İZlediğim tek remake film Funny games

ilkini sevmiştim

1|1
    0|0
  • neyin peşindesin sen : ))

1|0
    0|0
  • üveyde olsa hepsi kardeş=) birşey anlamadık valla izlemediğimiz için

1|0
    0|0
  • Zor soruyorsun.

1|0
    0|0
  • iyi gidiyosun devam et.( bu bi iltifattır )

1|0
    0|0
  • senin hayalin sinema eleştirmeni olmak mı? merak ettim:)

1|0
    0|0
    • yoo hayallerim daha büyük miki mouse :DD

• buradaki cevabımda yer alan listeye bakabilirsin link

• liste kabarık cevabın altında yorumdada sıralamışssın uzun bir süre görüsemeyeceğiz o halde :) bunları izlemek zaman alıcak

• Sizinkilerin yanında pek bi' "magazinel" kalacak ama TAXI'nin orijinalinin yerini tutamadı sonradan çekilen amerikan versiyonu.

The Grudge'un orijinali daha güzel olmasına karşın The Ring'in sonradan çekileni daha bi' hoşuma gitti sanırım.

Yerel olarakta "Hababam Sınıfı" diyorum. Gerçek bi' evlat ve diğeri gerçekten üvey...

1|0
    0|0
    • simdi burada sair mubalaga yapmasin :D

the ring evet bence de iyi gayet sonradan cekileni. hababam sinifi cagdas versiyonu gercekten igrenc. oynak beyin bunu begenmedi

Kızlar Ne Diyor 3

• lake house orjinali kore yapımıdır.Amerikan yapmında konu edilen aşkı bence daha arka planda kalmış orjinaldeki aşk teması gerçekten insanı etkiliyor link

link

1|0
    0|0
  • open your eyes ve vanilla sky.tabi ki open your eyes.

devam filmi kategorisinde,aslında üçleme olarak tasarlanan dogville manderlay washington filmleri var.sadece dogville ve manderlay çekilmiş.bu ikisi arasında dogville.teknik ilk defa kullanıldığı için yönetmenin daha hevesli olduğunu düşünüyorum:) ayrıca izleyicinin hevesi de dogvillein seçilmesinde etkendir:)

yine yeniden çekim kategorisinde lars von trier projesi olan,jorgen leth tarafından çekilen,ilki seyircinin gözlerini dolduran the perfect human'lar vardır.filmlerden kareleri adını hatırlayamadığım belgeselde gördüm,tam versiyonları var mı bilmiyorum.

1|0
    0|0
  • Ben hiç bişey anlamadım.

1|0
    0|0
Yükleniyor...