Kapat

"Çok aptalmışım" diye düşünür müsünüz zaman zaman?

Çok aptalmışım diye düşünür müsünüz?

Herkes zaman zaman düşünür bence, en azından bir an da olsa düşünür. Sonra kendini sıyırmaya bakar bu düşünceden aksi halde zaten dibe dalış olur ki hiç sevmem. Bu sıyırma sürecinde neler yaparsınız, kendinizi nasıl telkin edersiniz? Odağınızı mı değiştirirsiniz vb. ne yaparsınız?

P . S. : Ben hiç düşünmem böyle diyen maskeli balo ego freakleri başka soruya geçebilirler, cevaplamazlarsa hatırım kalmaz yani...

0|0
23|19

En İyi Erkek Görüşü

• Düşünürüm. Herkes düşünür.

Düşünmezsek akıllı olamayız ki...

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder
Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 23

• kesinlikle düşündüğüm oldu. 2 yıl önce atamam olmadan ne var giderim dağ köyünde de kalırım yeter ki atanayım diyordum. çok yanlış düşünüyormuşum. koşulları hiç düşünmemişim. şimdi ise il dışı tayini istediğimde en yakın köyleri bile yazmam :)

1|3
    0|0
  • Ben coook düsünüyorum. eskiden yaptigim hatalari düsünürüm ne safmisim ya derim hep, mesela bir erkekten hoslaniyordum oda bunun farkindaydi hep benle oynadi bende salak gibi hep pesinden kostum simdiki aklim olsaymis keske eskiden...

0|1
    0|0
  • Dediğim olmuştur bol bol, insan bir an yaptığını bir saat sonra beğenmeyebiliyor, ama üzerinde ne kadar çok düşünürsen o kadar kötüye gideceğini farkettim.O yüzden oluruna bırakmak lazım,insanın ilk aklına gelen doğru olurmuş ya genelde.Asıl aptal olanlar aptallığının farkına varamayanlardır bence.O yüzden bunu düşündüğümüz an bir nevi kendimizi kanıtlamış oluyoruz.Hiçbir aptal durup da düşünmez çünkü kendi üzerine, kibir ve cehaletin tutsaklarıdırlar sadece. :) Sorularındaki derinliklere de hayran kalıyorum bu arada söylemeden geçemeyeceğim. :)

0|1
    0|0
    • bu pek derin değildi ama teşekkür ederim. ben de bu şekilde içten cevaplara hayran kalıyorum. pompalanmış egolarla abuk subuk cevap verenlere ise çok sinir oluyorum zaten soru notunda belirtmiştim

• Aynen öyle.Doğru açılardan bakarsan dünyada her şey sonsuz derinliktedir. :) (A.Huxley'e saygılarımla :) )

• bizden de saygılar olsun

• Bugün tam da böyle düşündüm. Edebiyat sınavım vardı,cok iyi gecti diye düşünüyordum ki bir de cevaplara bir baktım. Çok aptalca hatalar yaptığımı görünce aynen böyle hissettim. Sınıfta hiç kimsenin sınavı iyi geçmemiş,bunu öğrendiğimde bir rahatlama olmadı değil :D

0|1
    0|0
  • Gelin

bir pazarlık yapalım sizinle ey insanlar!

Bana kötü

bana terkettiğiniz düşünceleri verin

o vazgeçtiğiniz günler, eski yanlışlarınız

ah, ne aptalmışım dediğiniz zamanlar

onları verin, yakınmalarınızı

artık gülmeye değer bulmadığınız şakalar

ben aştım onları dediğiniz ne varsa

bunda üzülecek ne var dediğiniz neyse onlar

boşa çıkmış çabalar, bozuk niyetleriniz

içinizde kırık dökük, yoksul, yabansı

verin bana

verin taammüden işlediğiniz suçları da.

Bedelinde biliyorum size çek

yazmam yakışık almaz

bunca kaybolmuş talan

parayla ölçülür mü ya?

Seviyorum bu satırları..

0|1
    0|0
  • Düşünürüm ben bazen.. Genelde verdiğim değeri haketmeyen insanların olduğunu görünce düşünürüm.. Sıyırma sürecinde de "Geçmişte kaldı,bunları düşünüp geleceği ve şimdiki zamanın mahvolmasına izin vermemeliyim." derim ve kurtulurum genelde :)

0|1
    0|0
  • aptallığımdaki suçumu azaltmaya çalışırım. tamam bi doğamız öyledir ama bir de kendini iyice aptallaştırmak var. aptalım ama en azından daha da aptallaşmamak için elimden geleni yaptım demek var. gerçi her şeyi bırakıp aptallığın tadını yaşamak da ayrı.

0|1
    0|0
    • isterdim aptal olmak çok ciddiyim vasat da olsam yeterliydi, gamsız, vurdumduymaz, dünya bilmemne minare falan derler ya öyle

• yeni bir bakış açım yok ki. ne gördüysem ne duyduysam onların yansıması.

şimdi yok yok aptalım falan diye diretip saçmalamayayım en iyisi. :)

• bence de.

• son 2 yılımı gayet akıllıca yaşadım da ondan öncesi için kabul ediyorum hep derim çok aptalmışım diye :(

0|1
    0|0
  • Ben diyorum ki bazen kendi kendime aptal olmak iyidir her şeyi düşünme hep insanlar mı aptal olucak sende ol biraz hem bak kazık yiye yiye aptallığın azalıyor hayat bu kimi zaman aptal olmak gerekir aptalı oynamak gerekir

0|1
    0|0
  • yok

error veririm arada sadece o bile smart error lol

sebep out of control sendromu bazen

p.s. maskeli balo freak sevdim bu lafı.

1|1
    1|0
    • ego da var. id mi unutturdu aradaki egoyu sana acaba yoksa bilerek mi çıkardın

• id-are ediyorum işte

• kelime oyunu yapma bana, severim zaten bağımlısı olacağım iyice

• bu yazıyı okumadan once soylemıstım..dusunmuustum.

0|1
    0|0
  • aptalmışım ve halada aptalım derim

0|1
    0|0
  • Ne kadar... link

0|1
    0|0
  • Evet pişmanlıkların ardından çok demişliğim var..

0|1
    0|0
  • eski sevgililerimi gordukce cok aptalmisim dedigim oluyor evet...

0|1
    0|0
  • Ellerimle yüzümü kapatırım sonra"sakin ol geçti" derim kendime

0|1
    0|0
  • evet dedim zaman olmuştur

0|1
    0|0
  • düşünmem...

0|1
    0|0
  • Evet.Bazen kendime çok sinirlendiğimde de diyorum.

0|1
    0|0
  • Pişmanlıkların ardından denilen en 12'lik söz olur. Dediğimde oldu.

0|1
    0|0
  • O an koyar iste

0|1
    0|1
  • hayır.ne yapmam gerektiyse onu yapmışımdır der geçerim.

0|1
    0|1
  • Yaptığım her hata sonucu bu şekilde düşünür kafamı vurur duvara sonra yoluma devam ederim

0|1
    0|1
Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 18

• Etrafımda o kadar çok kişi var ki beni eleştiren, savunmaktan kendime hücum edemiyorum doğru düzgün ancak illa ki demişimdir gerçi bu deyişler zeka babında aptallık değildir. Zeki adamım her daim.

0|1
    0|0
  • " çok zekiymişim " diye düşündüğüm an kendimi daha aptal hissederim.

0|1
    0|0
  • bazen..

0|1
    0|0
  • ohoooooo:)

0|1
    0|0
  • Tecrübesizlikten kaynaklanan hatalar tabi bunlar. O kadar aptallık yapmasaymışım bugünkü halime ulaşamazdım

0|1
    0|0
  • Düşünürüm bazı sevmediğim huylarım var aptallık olduğunu bile bile yapıyo insan bazen elinde olmadan, kimse mükemmel değil doğal olarak aptallıklarımız oluyo benimde fazlasıyla olduğuna inanıyorum.

0|1
    0|0
  • Biri bana çok zeki bir adamsın deyince yadırgarım. Aptal demeyelim ama kendimi yetersiz bulduğum konular canımı sıkıyor. Kısaca beynim beni tatmin etmiyor. Gördüğün gibi birşeylerden kendimi sıyırmaya çalışmıyorum.

0|1
    0|0
    • hmmm. ben daha çok bir olay, bir yaşanmışlık üzerine sormuştum ama sen farklı açıdan ele alıp cevaplamışsın, onu da severim değişik açılar iyidir. Sen resmin bütününden girmişsin, o şekilde bakınca doğrusu olduğu kadarını kabullenmek ki ben de öyle yaparım ve elbette sıyırmaya çalışmamak. sıyıranlar haybedeb şişmiş egolarıyla birinin gelip söndürmesine davetiye çıkarıyorlar sadece ama ayrımında bile değiller aslında

• Potansiyelimi ziyan ettiğimi düşündüğüm her anda bunu derim ama her dediğimde belki de böylesi benim için daha iyidir düşüncesi de akabinde geçer beynimin ışıklı panosundan.

0|1
    0|0
  • salak aptallık yapma ,sen önemlisin gerizekalı,lan ne delisin ya manyaksınmısın der

0|1
    0|0
  • Nerdeyse Herzaman.

0|1
    0|0
  • Bazen düşünürüm ama sonra geçer

0|1
    0|0
  • Bu sabah düşündüm

Bir insan daha kaç kere telefonu evde unutur yaw .

0|1
    0|0
  • bir kaç konuda aptalca davrandığım düşündüğüm şey var malsf

0|1
    0|0
  • Düşünmüyorum :))

0|1
    0|0
  • o kadar çok ki :) genellikle kendini akıllı zanneden bir salak olduğumu düşünürüm :))

0|1
    0|0

• malın önde gideniyim

0|1
    0|0
  • Düşünüyorum tabii

Birini sevmiştim 3 yıl sürdü 5 ay çıktık sadece geriye kalan zamanda hep acı vardı. Çok değer verdim, çok peşinden koştum ama olmadı.

Diyorum ki kendime ne kadar aptalmışım ki onun gibi birine bu kadar değer verdim, ne kadar aptalmışım ki onun bana değerden fazlasını verdim ona.

Ama iş işten geçti artık.

0|0
    0|0
  • Evet bolca düşünürüm

0|0
    0|0
Yükleniyor...