Ne yer ne içersiniz? Kendinizi ne kadar sağlıklı buluyorsunuz?

selam arkadaşlar, yediklerimizin birçoğunun hormonlı saglık acısından zararlı olduklarını bılıyormuyudunuz? Ozellıkle marketlerden alının tum dondurulmus gıdalar, tum hamur ısı tatlılar, şekerlemeler, margarinler, işlemden geçirilmiş zeytinyagları dahıl, her turlu goze canlı gelen mevsımının dısında yetıstırılmıs meyve ve sebzeler... ben butun bu yıyeceklerı kestım.. ve sadece mumkun oldugunda dogal urunler tuketmeye dıkkat edıyorum.. ekmek her turlu unlu mamumuller ve sekerlı gıdalar harıc tum sebze et meyvalardan yıyorum.. kendımı cok ıyı hıssedıyorum. hergun 2 saat sporla ınsan ıdeal kılosuna kavusabılıyor.. benım gıbı dusunen saglıgına duskun arkadsların yorumlarını beklıyorum .. Pekı sızler ne yer ne ıcersınız.. kac yöğün yersınız kendınızı ne kadar saglıklı buluyorsunuz?

0|0
2|17

En İyi Kız Görüşü

• alında bu koonuda dediğin gibi yapılacak çok şey var.1 yasında bir bebek annesi olarak olması gerekenden fazla dikkat ediyorum bu konuya.konserveler dondurulmuş tüm ürünlerden uzakduruyoruz öncelikle.pratık olsun ıstersem kendım hazırlayıp dondurucuya koyuyorum.şekerleme jelibon topitop gibi bilimum saçma sapan ıvır zıvırın eve girişi yasak.jelibon yerine kuru kayısı kuru üzüm tercih ediyoruz.mevsimi dışında üretilen meyve sebze almıyoruz tüketmiyoruz domates gibi her mevsım ıhtıyac duydugumuz urunlerı kışlık olarak hazırlayıp dondurucuya koyuyoruz.yoğurdumuzu evde ben mayalıyorum.kendı peynırımı değil ama kızımın peynırını keçi sütünden kendım yapıyorum(keçi sütü anne sütüne en yakın süttür)

yakınlardaki bir köyden yumurta süt ihtiyacımızı karsılıyoruz.ekmek bebe bisküvisi v.s vermıyorum onun yerıne tam bugday unundan çörek kurabıye yapıp verıyorum karbonhıdrat ıhtıyacı için.reçelimizi evde yapıyorum.hazır tablet et/tavuk suyu yerıne evde hazırlayıp buz kalıplarında dondurup ıhtıyac duydugumda kullanıyorum.tavuguda köy tavugu almaya dıkkat edyorum bulamazsak hıç almıyorum cunku zararı yararından cok piyasadaki tavukların.hazır meyve suyu kesınlıkle ıcmıyoruz.evde kendım sıkıp taze taze tüketiyoruz.kola v.b asitli içeceklerde yasak.birkaç kez kızımın yanında kola içildi ve ben onu pekmezlı suyla kandırdım itiraf ediyorum:)

kısacası örnekler çoğaltılabılır yani sağlıklı beslenme adına yapılabılcek cok sey var aslında.tabı saglıklı beslenıcez dıye organık adı altında satıs yapan sahtekarlarada pabuç bırakmıyoruz.

bu arada meraklısına tavısyemdir:

www.ipekhanim.com

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• JOHN HOPKINS HASTANESİ'NDEN KANSER RAPORU

1) Herkesin vucudunda kanser hucreleri vardır. Bu kanser hucreleri birkac milyara kadar coğalmadıkca standart testlerde gorulmezler. Doktorlar kanser hastalarına tedaviden sonra vucutlarında artık kanser hucresi kalmadığınısoyledikleri zaman, bu yalnızca kanser hucrelerinin testlerle saptanamayacak duzeyde olduğu anlamına gelir.

2) Bir kisinin hayatı boyunca 6 ile 10 kez kanser hucreleri olusabilir.

3) Kisinin bağısıklık sistemi guclu olduğu zaman kanser hucreleri yok edilir ve coğalarak tumor olusturmalarına engel olunur.

4) Bir kiside kanser olması, o kiside coklu beslenme eksikliği olduğuna isaret eder. Bunlar genetik, cevresel, beslenme ve yasam tarzı faktorlerine bağlı olabilir.

5) Coklu beslenme eksiklini yenebilmek icin diyeti değistirmek ve ek takviye almak bağısıklık sistemini guclendirir.

0|0
    0|0
  • Düzenli sporla birlikte endüstriyel ürünlerden mümkün olduğunca uzak durup her şeyi mevsiminde tüketerek ve ilave doğal gıda takviyeleri kullanarak sağlıklı yaşamımı sürdürüyorum.

0|0
    0|0
    • dogal gıda takvıyelerı:?

• sadece buna baglı olmak dogru olmaz.. ki goruyoruz 90 yasına kadar yasayan dogal besınlerle beslenen dagda bayırda yasayan turkıyemın amcalarına teyzelerıne bakıyoruz.. hıcde oyle gıda takvıyesıdır yok ılactır su bu kullanmamıslar.. kanser hastalıgının baslıca sebebı bence hormonlu gıdalar ve genetık dıye dusunuyorum...yoksa dısarıdan takvıyeyle olucak ıs deıl..

• Bunlar zaten benim anlattığım şeylerin aynısı. Bahsettiğiniz kişilerin yaşam şekilleri ile bizimkiler arasında dağda bayırda yaşadıkları için dağlar kadar fark var :) Onların gıda takviyesine zaten ihtiyaçları yok. Ancak bizim gibi şehir hayatı süren insanların yukarıda ki kanser raporunda anlatıldığı gibi çoklu beslenme eksikliği yani vitamin eksikliğini yenebilmeleri için bu tip tedbirlere başvurmaları gerekiyor. Adı üstünde ek gıda takviyesi asıl gıdanın yerine hiçbir zaman geçmez.

• gerçekten bravo tebrik ederim gerçekten çok zor bir iş öğünlerini buna göre hazırlaman gerçekten özveri gerektiren bir iş ve gördüğüm kadarıyla sen bunu başarmışsın brokoli benim favorimdir ama ben senin gibi seçici davranamıyorum bende spor yapıyorum body fıtness ve vücudumda fena sayılmaz ağır antremanlara girdiğim için hem afedersin öküz gibi yiyorum yumurta tavuk balık süt pilav ana öğünlerimi oluşturuyor bazende kreatin protein aminoasit gibi takviye ürünler kullanmak zorunda kalıyorm ama böyle bir vücut inşası için vazgeçilmez yapıtaşlarım bunlar=))

0|0
    0|0
  • Marketlerdeki asitli ve alkollü içeceklerden, hazır, dondurulmuş, işlenmiş ürünlerden kaçınıyoruz (pizzalar, salam, sosis, hazır çorbalar, margarin, süt tozları, mayonez, mısır konserveleri, rafineri zeytinyağı vb)... Marketlerdeki yoğurtların yoğurt olmadığı da malum, evde kendimiz yaparız hep. Ekmek olarak tam buğday ekmeği alırız. Zeytinyağını yöremiz sağolsun, endüstriden uzak doğal haliyle alıyoruz. Yaşadığın yerle alakalı bir durum aslında, İstanbuldakiler asla doğal beslenemez mesela

0|0
    0|0
  • et yemem balık yemem sadece sebze yerim ama sebze yememe rağmen 107 kiloyum onuda anlamadım gitti

1|0
    0|0
    • ıste ısın sırrı kesınlıkle etde yemelısın ... cok buyuk hata.. ben etsız yemeye oturmam.. proteın mutlaka alınmalı cunku tok tutuyor.. ve ara ogunlerde atıstırmıyorsun.. tok tutugu ıcınde yemek yemıyorsun..

• hmm ıste herkezde aynı duurum.. proteın agırlıklı beslenırsen sebze eslıgınde mıdede daha cok duracak ve bu baygınlık gıbı seker komasınada gırmemıs olucaksın.. tavsıyem et yıyemesen bıle en azından mutlaka yumurta sut ve peynır tuketmelısın..

• yumurta yiyorum birde beyaz peynir sence belirtiler şeker koması belirtisimi

• ben var ya böbreklerimde kumlanma var diye habire bira içiyorum iyi geliyor su da içmek lazım .

0|0
    0|0
  • tamamen çurugum aslında.doymak ıcın yıyorum.. genelde cayy-kahe- ıce tea- redbullıcıyorum

0|0
    0|0
  • köy ürünlerini yemeye daha çok özen gösteriyorumm

0|0
    0|0
  • çok hastaymışım aslında. keyfekeder gittiğim doktor tahlil yaptı.

çıkan sonuç:

kolesterol.şeker.karaciğerde yağlanma..

bunların nelere sebep olduğunu bilen bilir zaten

0|0
    0|0
    • evt kılonu verırsen hıc bısey kalmaz.. yemene ıcmene dıkkat edıcen... saglıklı ve dogal besınler sadece..

• Aynen bende senin gibi yiyiorum.Ancak azar azar ancak çok öğünlü besleniyorsun değil mi?Spor olarakta BJJ yapıyorum.Düzenli olarak ya kuvvet ya da teknik artıyor.

0|0
    0|0
    • hayır tam tersı.. cok sık beslenmıyorum.. o zaman zaten sureklı yedıgınden kılo veremıyorsun.. gunde 2 ogun.. ama proteın agırlıklı.. tok tutucak besınler anlıcagın..

• Günde 2 saat az değil.

• eh ıste cok da deıl:D

• düzensiz ve dengesiz besleniyorum. genç yaşın verdiği enerji ile bir sıkıntı görmüyorum. gece yarıları abur cubur tüketmeyi bıraksam daha da güzel olacak.

0|0
    0|0
  • Günde 2 öğün yemek yerim.

Uygun kilo ve boy oranına sahibim.

Ne yediğime dikkat etmem. Bu kadar kendimi düşünseydim eğer, sigarayı bırakır ara ara alkol almazdım.

0|0
    0|0
  • Ben çok dikkat ederim ve kendimi çok sağlıklı buluyorum. Çünkü sporcuyum

0|0
    0|0
  • %100 elma suyu

enerji degeri 435

yag0

protein 0

karbonhidrat 24

şeker0

doğru hatırlıyorsam

0|0
    0|0
  • Zararlı şey yemem oturduğumdada sağlam yerim ama nedense hala kilo veriyorum

0|0
    0|0
  • Bütün nimetlerden faydalanmya çalışıyoruz doğal olarak :)

0|0
    0|0
  • herşeyi yiyip içmiyorum sağlıklı biri değilim

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Günde 7 öğün yiyorum mutlaka gün içinde et sebze ekmek meyve süt ayran ve kuruyemiş yiyorum. sağlıklıyım sadece bazen yemek yiyesim gelmiyor o zaman yemiyorum o kötü biliyorum ama elimde değil

0|0
    0|0
Yükleniyor...