Artık komşuluk diye bir şey kalmamış. Siz de benim gibi mi düşünüyorsunuz?

Sabah uyandım bir enerjiyle. Kahvaltı edeyim diye mutfaga geçtim o sırada telefonum çaldı konuşurken balkona çıkmışım. Neyse telefonu kapadım karsı balkonda bir bayan çay içiyor.

Başımı hafif eğerek selam vereyim dedim suratıma bön bön baktı girdi içeri. Sinir oldum. Bir merabayı bir günaydını hatta Allah'ın selamını bile esirger olmuşuz. :/

Neden böyle? Bu insanlar neden bu kadar yabani? Bir meraba demek çok mu zor?

Güncellemeler:
Bayanlar hiç cevap vermemiş yaw. Çok yalnız hissettim kendimi :( Bu kızlar nerdeler

0|0
3|20

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 20

• Apartmanlarda birbirini tanımayan, konuşmayan birçok insan vardır ve bu insanlar iletişim kopukluğu içindedirler. Bu nedenle artık eskisi gibi sağlam komşulukları çok az görebilmekteyiz. Komşuluk ilişkileri, küçük yerleşim birimlerinde, köylerde daha sağlam ve dayanışma çerçevesi içindedir. Bu dayanışmayı ne yazık ki şehirlerde, seninde verdiğin örnekte olduğu gibi pek göremiyoruz.. Buralarda komşuluk anlamını yitirmiştir. Onun yerini sözde komşuluk yani .malesef komşusuzluk almış başını gidiyor...canımmm :)

0|0
    0|0
  • kentleşmeyle beraber insanlar birbirinden koptular. Eskiden gecekonduda otururduk komşuluk ilişkileri çok iyiydi. Herkes kabuğuna çekildi, yeni taşındığım evde bir tane komşum bana hoşgeldine gelmedi. Artık insanlar birbirini sevmiyor. Sen çok güzel bir davranış sergilemişsin. Sinir olmana gerek yok.

0|0
    0|0
  • Goruyorsun ya, hemcinslerinden sana hayir yok. Umarim artik kizlar feminen takilmayi biraz olsun birakirlar.

Soruna gelince: Aynen sana katiliyorum. Eski komsuluklar hakkinda okuduklarima bakinca komsulugun ne seviyelere dustugunu goruyorum. Simdide insanlar selamini esirger olmuslar. Yazik.

0|0
    0|0
  • Aynen katılıyorum... İnsanlar birbirlerinden güleyüzü niye esirgerler anlamıyorum.

Bizi biz yapan değerlerden uzaklaşıyoruz. Assimile oluyoruz :(

1|0
    0|0
  • haklısın artık eskisi gibi değil küçükken yine naber lan ne yapıyorsun derdik cevap da gelirdi :))

büyüdük şimdide işi düşer die selam verenler olmaya başladı. ama kabul etmemiz lazım günümüz dünyasında ben merkeziyetçiliği şeklinde ve oyunu kuralına göre oynamak gerekiyormuş bence :))

0|0
    0|0
  • yahu bayanlar allahin selamini bile esirgemisler senden soruna cevap vermemelerini neden tuhaf karsiliyorsun

0|0
    0|0
  • gerçkten bnu bende anlamıyorum burda öyle olan komşularımızda var olmayanda var tabi o ayrı belkide öğrenciyiz diyedir diye düşünmüştüm ama heryerde varmış

0|0
    0|0
    • Heryerde aynı değişen birşey yok.

• oldukça üzücü birşey bu bazı komşularımız yemek bile yapıp getirir kimisi hiiçç yüzüne bakmıyor selam vericen veremiyorsun bende öylelerine bakmıyorum saten

• aalah iyilere komşu etsin

0|0
    0|0
  • küçük bir anı anlatayım. yaşadığım eski apartmana en yakın market ile abi-kardeş ilişkisi sonucu çok takılır, markette vakit geçirirdim. abartısız tüm mahalle ile market sayesinde sohbetim vardı.

markette tanıyıp eşi ve kendi ile her denk gelişte selamlaştığımız hanımefendinin 9 yıldır oturduğum apartmanda 6. kat komşumuz olduğunu apartmandan ayrılmadan 2 yıl önce öğrenebilmiştim.

0|0
    0|0
  • bu hale getırdıler cunku bızı televızyonda ılzedıgımız dızıler fılmler ekran karsına gecıp ahkam kesenler haberlerın uzerımızdekı etkısı ınternet hersey bızı bu duruma getırmıs hıckımse bırbırıne guvenmıyor hep kotuluk gelıcekmıs gıbı goruyor

0|0
    0|0
    • haklısın benim de sinirime dokunan o oldu ya. Sanki ben o balkondan bu balkona bişe yapıcam da o kadına. Birden surat ifadesi değişti girdi içeri bozuldum kaldım öyle

• onlar kullanamadıktan sonra sen biyere kadar kullandırabilirsin. kendini yormana degmez

• aynen katılıyorum..8 aydır aynı apartmanda oturuyorum..en fazla 1 2 kişiyi tanıyorum..oda sadece tanıyorum..:)

0|0
    0|0
  • farketmez koca apartmanda kimseyi tanimiyorum bi karsi komsum emekli ogretmen birde ustteki fistik gibi kiz

0|0
    0|0
  • Karakter meselesi işte. Her insan böyle değil. Yazık başka diyecek söz yok ki bu durumda.

0|0
    0|0
  • Herşey eskiden güzeldi diyorlar ya o yüzden=)

0|0
    0|0
  • evet komsuluk ilişkiler artık cok zayıfladı haklısın cok nadır var iyi komsular

0|0
    0|0
  • oda bişeymi 15 yaşındaki bir genç kız 39 yaşındaki taxi şoförüne hemşerim diyor

0|0
    0|1
  • Artık ne kaldı ki eskisi gibi?

0|0
    0|0
  • benim komşu bana asılıyor :) bu iyi komşumu oluyor şimdi :)

0|0
    0|0

• alahın insan sıfatı verdiği öküzlerin sayısını belirleyemezsin.

0|0
    0|1
  • bizim komşular çok iyiler sağ olsunlar, ama her yerde insanlar aynı değil tabi ki

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• bence daha iyi komşu demek misafir demek ve ben misafiri sevmem komşu kapıdan kafanı uzat seni yakalar hadi kahve içelim der tam eve girecekken on saat lafa tutar kendi çoluğunu çocuğunu över kocasını anlatır durur psikolojik sorunlarıyla psikolojini bozar komşu iyi bir şey değildir

0|0
    0|0
  • Boşver takmaya degmez

0|0
    0|0
Yükleniyor...